×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۹ فروردین - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری میانه: پرداخت تسهیلات اشتغال به ساکنین سکونتگاههای غیررسمی از جمله زنان سرپرست خانوار مورد توجه باشد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی علاوه بر بحث عمرانی شامل موضوعات اجتماعی، فرهنگی و اشتغال می شود گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال به ساکنین سکونتگاههای غیررسمی از جمله زنان سرپرست خانوار در این مناطق باید از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مهدی مشایخی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با محوریت بررسی وضعیت سکونتگاههای غیررسمی شهرستان میانه افزود: حاشیه نشینی از جمله در شهرهای بزرگ افزایش یافته و در شهر میانه نیز از سال ۷۰ نمود پیدا کرده و دولت بنا بر اهمیت موضوع به ساماندهی این سکونتگاهها در برنامه هفتم توسعه تاکید کرده است.
وی با بیان اینکه در بخش عمرانی شاهد اقداماتی همچون آسفالت، جدولگذاری و فاضلاب اقدامات خوبی انجام شده گفت: این اقدامات باید در انتهای شهرک ولیعصر نیز در اسرع وقت به اجرا برسد.
مشایخی در بحث توانمندسازی با اشاره به مکلف شدن ادارات فنی و حرفه ای، اداره کار و بهزیستی به ارائه گزارش ماهانه در راستای توانمندسازی و آموزش اشتغال و حرفه به ساکنین سکونتگاههای غیررسمی افزود: باید اشتغال قابل توسعه در این مناطق از سوی اداره فنی و حرفه ای شناسایی شود.
معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری میانه تاکید کرد: در اعطای تسهیلات اشتغال، برای ضمانت سند منازل مورد قبول واقع شود تا مردم برای ضامن دچار مشکل نشوند.
وی از ارائه قیر رایگان از سوی دولت به محلات هدف و مناطقی که مردم در آن مشارکت داشته باشند خبر داده افزود: با توجه به اینکه در سال گذشته شاهد عملکرد خوبی در این راستا نبودیم امسال باید برای جلب مشارکت عمومی اطلاع رسانی شود که هر دستگاهی در این رابطه پیشنهادی ارائ دهد در کمیته برنامه ریزی شهرستان بررسی و به تصویب خواهد رسید.
مشایخی همچنین بر ضروت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز بویژه در حریم رودخانه ها از سوی شهرداری و امور آب تاکید کرده در پایان اضافه کرد: عملکرد ها از طریق استان ارزیابی می شود که از مهمترین آنها عملکرد در حوزه سکونتگاههای غیررسمی است و برای اینکه شاهد بهترین عملکرد باشیم باید تمامی دستگاهها با هم به همکاری همه جانبه بپردازند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت