×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مدیر کل بهزیستی استان بر ضرورت ایجاد حداقل یک مرکز رفاه کودک و مراکز خدماتی و رفاهی برای سالمندان در هر شهرستان تاکید کرد

مدیر کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی از تلاش بهزیستی استان برای راه اندازی حداقل یک مرکز رفاه کودک در هر شهرستان خبر داده گفت: احداث مراکز خدماتی و رفاهی برای سالمندان نیز از ضروریات است.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محسن ارشد زاده در آیین افتتاح مراکز بهزیستی شهرستان میانه از جمله مرکز رفاه کودک  و خانواده به مناسبت هفته بهزیستی گفت: بعد از تبریز که ۴ مرکز رفاه کودک و خانواده در آن ایجاد شده،  مرکز رفاه کودک شهرستان میانه اولین مرکز شهرستانی به شمار می رود و ما سعی داریم حداقل یک مرکز در تمامی شهرستانهای استان دایر کنیم.
وی مرکز رفاه کودک و خانواده میانه را پنجمین مرکز استان برشمرده افزود: مردم باید با فعالیتها و خدمات چنین مراکزی آشنا شده و بهره مند شوند.
ارشد زاده در ادامه محول نمودن اداره امور کمپ ها و مراکز اقامتی به افراد متخصص را مهم خوانده گفت: از سال ۹۵ تمامی موسسات درمان اعتیاد و مراکز اقامتی مجاب به استفاده از افراد تحصیلکرده و متخصص بویژه در رشته های روانشناسی شده اند تا مقوله درمان به صورت علمی و اصولی پیش رود.
وی با بیان اینکه خانواده معتادان به جهت عدم پذیرش در جامعه مظلوم مانده و هیچ دستگاه حمایتی نیز نمی تواند این خانواده ها را تحت پوشش ببرد افزود: آموزش، توانمندسازی و حمایت اجتماعی و مالی از خانواده های  معتادان باید در برنامه موسسات گنجانده شده و بهزیستی نیز حمایت کند.
مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به بنیاد فرزانگان در میانه این مرکز را دومین مرکز استانی بعد از تبریز برشمرده گفت: این مرکز یکی از مراکز تخصصی بهزیستی است که امسال همزمان با هفته بهزیستی شاهد شروع به فعالیت ۴۸ مرکز خدماتی تخصصی و ۷۸ واحد مسکن بودیم که سرجمع ۱۲۶ طرح با بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسیده اند.
ارشد زاده تنوع و ازدیاد برنامه ها و طرح ها را سبب تداوم برنامه های هفته بهزیستی تا ۶ مرداد خواند.
وی در ادامه با بیان اینکه طبق سرشماری سال ۹۵،  ۱۰/۷۳ درصد جمعیت استان در سن سالمندی قرار دارند گفت: در سطح استان ۴۲۰ هزار نفر سالمند محسوب می شوند که از این رقم شاید ۲۰ درصد نیاز به مراقبت و حمایت ویژه دارند و بنابر این ما به دنبال بحث سالمندی فعال هستیم تا توانایی، استعداد، خلاقیت و اشتغال قشر سالمند را با توجه نمودن به بهداشت و ورزش، افزایش امید به زندگی با ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین این قشر را توسعه دهیم.
ارشد زاده با اشاره به اینکه امید به زندگی بعد از انقلاب رو به رشد بوده و در آقایان ۷۳ و در خانمها ۷۴ الی ۷۵ درصد است گفت: ایجاد تشکلهایی صنفی از خود افراد سالمند برای مطالبه گری نیازها و رفع مسائل و مشکلات قشر سالمند از اهداف ایجاد مراکز فرهنگی و رفاهی سالمندان است.
وی در پایان گفت: توسعه مراکز نگهداری سالمندان از اهداف بهزیستی نبوده بلکه بهزیستی سعی در افزایش و توسعه مراکز رفاهی و خدماتی از جمله هتلینگ، یا هتل آپارتمان برای سالمندان بوده و از سرمایه گذاران با چنین نیتهایی، استقبال و حمایت می کند تا سالمندی فعال را با  ایجاد محیطی شاداب و پر نشاط توسعه دهد.
موسسه انتفاعی غیر تجاری راه زندگی با اهداف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ،  مجتمع خدمات بهزیستی سینا با ارائه خدمات توانبخشی و غیره به معلولین روستاها با ۲۵۰ میلیون ریال هزینه،  موسسه خیریه خانه فرزانگان سالمند با ارائه خدمات رفاهی و تفریحی به سالمندان، برپایی کلاسهای ویژه برای سالمندان و بازنشستگان در خصوص تغذیه و آگاهی بخشی دوران کهولت و نیز کلاسهای روانشناسی با اشتغال مستقیم برای ۳ نفر و غیر مستقیم برای ۴ نفر که احداث دفتر آن ۳۰۰ میلیون ریال هزینه دربرداشته، مهد کودک با مساحت ۱۵۰ متر مربع و هزینه کرد ۵۰۰ میلیون ریال با اشتغالزایی برای ۵ نفر و در نهایت مرکز رفاه کودک و خانواده با ۳۰۰ متر مربع با اشتغالزایی مستقیم برای ۵ نفر و غیر مستقیم برای ۵ نفر دیگر با ۱ میلیارد ریال اعتبار از طرح های بهزیستی شهرستان میانه بود که امروز به بهره برداری رسیدند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت