×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس: ورودی تبریز و زنجان به طرف میانه باعث خجالت و افسوس است

دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس گفت: وضعیت بصری ورودی میانه از سمت تبریز و زنجان نامناسب بوده و حتی باعث خجالت و افسوس است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، یعقوب شیویاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: در جسم انسان عناصری مانند قلب، کلیه، مغز و غیره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند ولی باید به راه‌های ارتباطی آنها نیز توجه کرد که اگر نبودند هیچ فعالیتی انجام نمی‌گرفت.

وی افزود: حلقه ارتباطی اعضای بدن از طریق شریان‌ها بوده و باید این موضوع را به کل جامعه تعمیم داد به طوریکه راه‌های ارتباطی در همه امور یک امر مهم محسوب می‌شود.

نماینده مردم میانه در مجلس با تاکید به اینکه اهمیت راه‌های فرعی و روستایی که شاید به نظر بی‌اهمیت بیاید، بسیار زیاد است، گفت: شبکه راه‌ها بسیار با اهمیت بوده و باید به زیرساخت‌های آن توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه روزانه درصدی از افراد از طریق جاده‌ها به مرکز برای انجام کارهای اداری، درمانی و غیره سفر می‌کنند، توضیح داد: متاسفانه گاهاً شاهد اتفاقات وخیم جاده‌ای می‌شویم که با هیچ چیزی جبران نمی‌شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با تاکید به اصلاح زیرساخت‌ها برای آسوده خاطری مردم، ادامه داد: میانه تقریباً یک هشتم مساحت استان را دارد و یکی از اصلی‌ترین شهرستان‌های استان بوده و اهمیت زیادی دارد.

میانه با مشکلات زیادی در بخش روبه‌رو است

وی افزود: هر چند کارهای زیادی برای راه‌های ارتباطی درحال انجام است ولی در حوزه وسیع شهرستان میانه از نظر راه مشکلات بسیاری وجود دارد و حتی این منطقه با مظلومیت روبرو است.

شیویاری خاطرنشان کرد: جاده میانه به تبریز جزو شاهکارهای آن دوران بوده ولی از نظر امنیتی شرایط مطلوبی ندارد و همه روزه اتفاقات ناگواری در این منطقه رخ می‌دهد.

وی با اشاره به مکاتبات مختلفی با مسوولان امر در رابطه با تأمین امنیت جاده میانه به تبریز انجام گرفته است، گفت: جاده میانه به بستان‌آباد و میانه به سرچم از جمله پروژه‌ها و مطالبات اولویت‌دار این منطقه است.

نماینده مردم میانه در مجلس با بیان اینکه جمع کثیری از مردم میانه در منطقه هشترود کارمند و یا صنعتگر هستند، افزود: اهمیت راه‌های مواصلاتی و راه‌های بین استانی نیز در شهرستان میانه جزو مطالبات بوده و البته کارهایی انجام گرفته ولی به سرانجام نرسیده است و این موضوعات باعث آزرده خاطری مردم می‌شود.

حیف و میل زیادی در برخی پروژه‌های ناتمام انجام گرفته است/ سفر با هواپیما خیلی از ایرادات را پنهان می‌کند

وی ادامه داد: باید مسوولان استانی پیگیر پروژه‌های ناتمام باشند چراکه حیف و میل‌های زیادی شده است.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با تاکید بر اهمیت راه‌های روستایی در کشور گفت: این موضوعات شاید به ظاهر کوچک به نظر برسد ولی در همه مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و غیره اثرگذار هستند.

وی ورودی میانه به تبریز و میانه به زنجان را مورد اشاره قرار داد وبیان داشت: احتمالاً مسوولان عالی‌رتبه کشور با هواپیما به این مناطق سفر می‌کنند و با راه‌ها آشنایی ندارند، ولی مردم مطالباتی در این خصوص دارند و به هیچ‌وجه برازنده استان آذربایجان‌شرقی نیست که دروازه آذربایجان از طرف مرکز در آن شرایط نامطلوب باشد.

شیویاری خاطرنشان کرد: در کل دنیا از جمله شاخص‌های توسعه یافتگی مسائل جاده‌ای است و از این‌رو هم مجلس و هم حاکمیت باید به صورت جدی وارد این موضوعات شوند.

وی با بیان اینکه به تناسب نیاز جامعه در رابطه با راه‌های جاده‌ای مجلس تمام لوایح از طرف دولت را مورد بررسی قرار می‌دهد و به صحن علنی می‌برد، گفت: طبق برنامه پنج ساله برخی از مصوبات به قانون تبدیل شده، از این‌رو باید دولت آنها را اجرایی کند.

نماینده مردم میانه در مجلس، بودجه سالانه سال ۹۷ را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد:در این بودجه یک‌سری اعتباراتی برای راه‌ها و جاده‌ها در نظر گرفته شده است و اگر به قانون و مصوبات عمل شده و اعتبارات به صورت کامل و مناسب تخصیص یابد قطعاً مشکلات در حوزه راه کاهش خواهد یافت.

اعتبارات سالانه بیشتر صرف هزینه‌های جاری می‌شود

وی افزود: با توجه به وضعیت جامعه و فشارهای اقتصادی می‌توان گفت که اعتبارات یک اعتبار صحیحی نیست و بسیار کم است چراکه اکثر درآمد کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با تاکید به اینکه وقتی هزینه‌های جاری یک کشور بالا رود به تبع آن در تأمین هزینه‌های عمرانی و سخت‌افزاری کشور با مشکل روبه‌رو می‌شویم، افزود: متاسفانه گاهاً مشاهده می‌شود که در شرایط خاص اصلاً جاده‌ای وجود ندارد و انتظار احداث جاده می‌رود.

وی ادامه داد: البته جاده‌هایی نیز وجود دارد که از قبل احداث شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی به علت افزایش جمعیت نیاز به ساخت و احداث باند دوم دارد.

شیویاری متذکر شد: در کنار ساخت و احداث جاده نیاز به اعتباری برای نگهداری این جاده‌ها وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

ورودی تبریز و زنجان به طرف میانه باعث خجالت و افسوس است

وی خاطرنشان کرد: وقتی فردی از ورودی استان وارد شده و با صحنه ناخوشایند ورودی از لحاظ خرابی جاده و بصری روبه‌رو می‌شود و عکس آن را در فضای مجازی پخش می‌کند، باعث خجالت و افسوس ما می‌شود و این موضوع اصلاً برازنده استان آذربایجان‌شرقی نیست.

نماینده مردم میانه در مجلس بیان کرد: ورودی شهر میانه از دو سمت زنجان و تبریز قابل قبول نیست.

وی ابراز کرد: من به عنوان نماینده تلاش خود را کرده و با وزرا و معاونان ارتباط برقرار می‌کنم و انتظار پیگیری از جانب سایر مسوولان نیز وجود دارد.

مسوولان عالی‌رتبه کشور یک بار از تونل شماره ۵ میانه عبور کرده و حس‌ خود را بگویند

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه ۶ تونل در میانه وجود دارد، گفت: از مسوولان عالی‌رتبه می‌خواهم از تونل شماره ۵ یک بار رد شده و احساس خود را نسبت به آن وضعیت اعلام کنند چراکه مطمئنم مدیر مربوطه خود را به خاطر آن وضعیت توبیخ می‌کند.

وی اذعان داشت: یکی از عوامل جاده‌ای، خط‌کشی آن جاده است ولی در میانه شهرهایی وجود دارد که هنوز خط‌کشی نشده‌اند و قبول داریم که نیازمند برخی اعتبارات است ولی باید توجه به اصل اساسی هم بشود.

دیگر وقت بسته شدن پرونده مطالبات ۲۰ ساله مردم رسیده است

شیویاری با تاکید به اینکه راه‌اندازی خط ریلی میانه به تبریز برای کل استان منفعت خواهد داشت، گفت: تمام روستاهایی که جزو اولویت اصلی هستند، شاید برخی از آنها جزو مطالبات ۲۰ ساله بوده که باید تکمیل شده و پرونده‌شان بسته شود.

وی ابراز کرد: برازنده نظام و استان نیست که به خاطر راه‌ها و پروژه‌های باقی‌مانده از چندسال قبل به چالش کشیده شویم.

نماینده مردم حق بدبین‌سازی مردم از نظام را ندارد

شیویاری با بیان اینکه صحبت‌های بنده جنبه تبلیغاتی ندارد و اگر پیگیری انجام می‌گیرد در حقیقت انجام وظیفه است، افزود: بنده به عنوان نماینده در حدی نیستم که با کارهایم مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران بدبین سازم چراکه اگر کاری انجام دادم، ربطی به نظام ندارد و باید مردم از خود من بدبین شوند و در انتخابات دوره بعد رأی ندهند.

Views All Time
Views All Time
۳۳۱
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false