×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مشایخی سرپرست فرمانداری میانه: جشن شکرانه برداشت گندم نمود رونق بخش کشاورزی شهرستان در سطح استان است

سرپرست فرماندار ویژه شهرستان میانه جشن شکرانه برداشت گندم را نمود رونق بخش کشاورزی شهرستان  در سطح استان عنوان نمود.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جشن شکرانه برداشت گندم شهرستان میانه گفت: برای شناساندن وضعیت موجود کشاورزی شهرستان ازجمله در تولید محصولاتی همچون گندم و سیب شاهد برگزاری جشن شکرانه برداشت این محصولات هستیم که به شکرانه این نعمات کشاورزان نیز باید به پرداخت زکات محصول خود اقدام کنند.
وی متوسط عملکرد گندم دیم در شهرستان میانه را یک و نیم تن و گندم آبی را سه و نیم تن در هکتار عنوان نموده افزود: این امر در سایه یافته های علمی کارشناسان در مراکز تحقیقاتی و عملکرد  زارعین بر اساس این یافته ها تحقق یافته است.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میانه اضافه کرد: با توجه به عملکرد مطلوب کشاورزان از جمله در دستیابی به خودکفایی در تولید گندم، دولت و حاکمیت وظیفه دارد رقم های پربازده را تحویل کشاورزان داده و کشاورزان نیز باید با مورد توجه قراردادن نظرات کارشناسان کشاورزی اقدام به کاشت، داشت و برداشت محصول کنند.
وی با اشاره به پیش بینی برداشت ۱۱۰ هزار تن گندم از سطح مزارع شهرستان و اینکه دغدغه ای برای خرید این محصول وجود ندارد گفت: امسال شاهد خرید ۸۰ هزار تنی گندم از کشاورزان خواهیم بود که در این خصوص ۳ سیلو و مراکز تعاون روستایی آماده خرید گندم می باشند.
مشایخی در ادامه بر ضرورت ارائه برخی تسهیلات ویژه  به کشاورزان در کنار سایر تسهیلات ارائه شده از قبیل تحویل ادوات کشاورزی یارانه دار،  ارائه بذر کشاورزی با ارقام مناسب همچنین کود پر مصرف یارانه دار به کشاورزان تاکید کرده گفت: مکانیزه شدن الگوی کشت نیز در طول ایام کاشت، داشت و برداشت سبب رونق هر چه بیشتر کشاورزی در شهرستان است.
وی با اشاره به اینکه پرداخت مبالغ گندم به کشاورزان از مهمترین دغدغه های مسئولین و کشاورزان بود گفت: خوشبختانه ۵۰ درصد از مبالغ ظرف ۱۰ روز پرداخت شده و ما بقی نیز در اسرع وقت با تامین اعتبار  پرداخت خواهد شد.
سرپرست فرمانداری میانه کاشت گندم در سطح ۸۴ هزار هکتار از مزارع را نشانگرعملکرد مطلوب کشاورزان با همکاری همه جانبه کارشناسان جهاد کشاورزی ذکر کرده افزود:  موضوع بیمه کشاورزی با توجه به سخت و زیان آور بودن این حرفه از دیگر دغدغه های کشاورزان محسوب می شد که در این خصوص شاهد اقداماتی اساسی از سوی دولت هستیم.
مشایخی بیان کرد: امسال به شکرانه بارش باران، وجود نیروهای زبده و متخصص در حوزه کشاورزی و کشاورزان زحمتکش و دلسوز شهرستان وضعیت کشاورزی شهرستان در تولید گندم مطلوب بوده و امیدواریم با بهره گیری از تسهیلات ویژه دولت به بخش کشاورزی، بیمه محصولات کشاورزی و باغی همچنین استفاده از بیمه روستایی و عشایری و استفاده از شیوه های نوین آبیاری بیشتر از پیش در حوزه های اقتصاد و اشتغال بدرخشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت