×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸   - ساعت: ۱۸:۰۳
it is true
true
true
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، در این مراسم گفت: امروز نسل سوم و چهارم انقلاب که فرزندان ما هستند، نسلی تحصیل کرده، جستجوگر و پرسشگرند که در حال آماده شدن برای اداره کشور هستند و این رسالت رسانه است که با معرفی دستاوردهای انقلاب، به پرسش‌های این نسل پاسخ مستدل بدهدتاآنهابدانندمااین راه راباوجودتحریم‌ها،تهدیدهاوجنگ چگونه گذراندیم.

علی دارابی افزود: تهدیدها و تحریم‌ها چیز جدیدی نیست که دشمنان امروز مطرح می‌کنند، این دشمنی‌ها همیشه وجود داشته و تمام نمی‌شود و چیزی که امسال کمی بیشتر از گذشته رخ‌نمایی می‌کند مسئله جنگ روانی است تا بلکه مردم ایران چهلمین سال انقلاب شکوهمند خود را نبیند.

وی با بیان اینکه امروزه رسانه‌ها متنوع، متعدد و متکثر شده‌اند گفت: امروز در عرصه رسانه‌ها شبکه‌های اجتماعی نقش‌آفرینی می‌کنند که این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد.

دارابی به افزایش عملیات روانی، شایعات و برچسب‌های نادرست در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و تأکید کرد: این شبکه‌ها در تلاش هستند تا اعتماد افکار عمومی را نسبت به مسئولان از بین ببرند و این هوشیاری رسانه است که نگذارد آن‌ها به اهداف خود برسند.

وی از وحدت مثال‌زدنی آذربایجان شرقی نیز سخن به میان آورد و بیان کرد: در این استان همه زیر چتر نماینده ولی‌فقیه و استاندار خدمت می‌کنند و کار و تلاش در این استان که کارگاه بزرگ معنویت، اخلاق، کاروسازندگی است فرصت بسیار ارزنده‌ای است.

دارابی به یکی از برنامه های رسانه ملی در چهلمین سال انقلاب اشاره کرد و گفت: در این برنامه تمام استاندارها، وزرا، ریاست جمهورهای بعد انقلاب را بدون توجه به گرایش سیاسی دعوت می کنیم تا بیانگر کارنامه انقلاب باشند.

وی افزود: ما باید همیشه قدردان خدمات خادمان باشیم که در عرصه‌های مختلف برای انقلاب و در خیمه انقلاب تلاش کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز در این مراسم ویژگی‌های مدیر شایسته را برشمرد و گفت: یکی از ویژگی‌های مدیران شایسته این است که درعدالت هم به عقلانیت و هم معنویت توجه کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با اشاره به اینکه یکی از ریشه‌های مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی کشور کاهش تقوای الهی در بین بعضی مسئولین است افزود: مدیر شایسته باید تقوای الهی داشته باشد.

وی یکی دیگر از ویژگی‌های مدیر شایسته را داشتن روحیه جهادی و خدمت گذاری بی‌منت دانسته و گفت: مدیری شایسته است که روحیه عافیت‌طلبی را گسترش دهد.

آل هاشم برخورداری از روحیه جهادی و روحیه انقلابی، ولایت مداری، نقدپذیری و برخورداری از شرح صدر و مبارزه جدی با فقر فساد و تبعیض را از دیگر ویژگی‌های مدیر شایسته برشمرد.

وی ادامه داد: یک مدیر شایسته باید در مقابل دشمنان مقاوم و بی‌اعتماد به آنان باشد.

وی همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های مدیر شایسته را ضد اشرافی گری بیان کرد و افزود: مدیر شایسته مدیری است که در کنار مردم باشد و برای مردم خدمت کند.

آل هاشم ادامه داد: یک مدیر با کارآمدی بالا، مسئولیت‌پذیری و دلسوزی می‌تواند تحولات شگفتی‌ساز در حوزه مدیریت خود ایجاد کند.

وی به اخلاق مدیریتی نیز اشاره کرد و گفت: مدیر بااخلاق کسی است که کارهای شایسته مدیر قبلی را مطرح کند و سعی در اصلاح کارهای ضعیف او نماید .

آل هاشم به محاسن مدیرکل سابق صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و گفت: لطیفی تعامل خوبی با نهادها و سازمان‌ها داشت و در دوره مدیریت ایشان به تهیه و پخش برنامه‌های امیدآفرین و مذهبی توجه خاصی شده بود.

وی با آرزوی توفیق برای مدیرکل جدید صداوسیمای آذربایجان شرقی از سوابق علمی ایشان سخن به میان آورد و گفت: مرتضی صفری یکی از چهره‌های علمی است که مطالعات خوبی در خصوص کشورهای همسایه داشته است و نسبت به مسائل منطقه نگرش وسیعی دارد و امید است حضور ایشان در آذربایجان شرقی منشأ خیروبرکت باشد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در آذربایجان شرقی رادیو از سال ۱۳۲۵ و تلویزیون از سال ۱۳۴۷ تأسیس شده است گفت: رادیو و تلویزیون، حوزه بسیار گسترده‌ای  از فکر، اندیشه، فرهنگ و ادب را در برمیگیرد.

مجید خدابخش افزود: صداوسیمای آذربایجان شرقی همواره و به‌ویژه در ایام خاصی مثل ماه مبارک رمضان، هفته دولت و ایام دهه فجر با برخورداری از مدیریت خوب و ارزشمند زبان و چهره انقلاب بوده است.

وی به تعدادی از برنامه‌های شبکه استانی سهند اشاره کرد و افزود: برنامه مطالبه برنامه ای چالشی و متفاوت است که خود من نیز در اولین قسمت از آن حضور داشتم. هدف این برنامه به چالش کشیدنمسئولان و درخواست پاسخگویی از آنان برای مشکلات جامعه است.

خدابخش در پایان از خدمات صادقانه، خالصانه، عاشقانه و مؤثر مدیرکل سابق صداوسیمای آذربایجان شرقی سید محسن لطیفی قدردانی کرد و برای مرتضی صفری مدیرکل جدید نیز آرزوی توفیق کرد.

سیدمحسن لطیفی ،مدیرکل سابق صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ پروژه تولیدی، فرهنگی، عمرانی و ورزشی در مرکز آذربایجان شرقی آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: در واحد فرستنده‌های تلویزیونی ۱۸۲ ایستگاه دیجیتال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: سریال روزهای بی‌قراری کلید خورده است و بخش‌هایی از آن تصویربرداری شده است.

لطیفی ادامه داد: این سریال که ۲۵ قسمت آن در تبریز و بخش‌هایی نیز در مشهد تصویربرداری شده است با موضوعات مختلف ازجمله چرم تبریز، فرش تبریز است که با مشارکت شهرداری آماده می‌شود و قرار است از شبکه‌های سراسری پخش شود.

وی همچنین از پیش تولید سریال دوازده قسمتی جلال خبر داد و افزود: این سریال به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی تهیه می‌شود که از کتاب بینوایان ویکتور هوگو اقتباس شده است.

مدیرکل سابق صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی اضافه کرد: بیش از ۳۰ مستند شهدای مدافع حرم در این مرکز تولید شده است و تعدادی نیز در مراحل نهایی تولید است که به زودی اتمام می‌شود.

مدیرکل جدید صداوسیمای آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: صداوسیما یک دانشگاه عمومی است که مسئول نشر فرهنگ اسلامی و ایجاد محیط مناسب برای معرفی انقلاب اسلامی در داخل کشور و خارج مرزهاست.

«مرتضی صفری» به بیانات رهبر معظم انقلاب که رسانه باید رسانه دین، اخلاق، امید و آگاهی باشد اشاره کرد و گفت این سفارش  یعنی  نزدیک کردن دین، رسانه و فرهنگ باید جدی گرفته شود.

وی بیان کرد: امروز در فضای مجازی رسانه های جدیدی شکل گرفته است و رسانه ای را که بتواند انحصار افکار عمومی را در دست داشته باشد وجود ندارد و هر فرد با یک گوشی رسانه محسوب می شود.

صفری ادامه داد: در عصر تعدد رسانه ها، تغییر ذائقه نسل های جدید و به تبع آن مخاطبان جدید ما مدیران رسانه ها برای اقناع این مخاطبان باید نگرش خود را تغییر دهیم و با روش های جدید در جذب رضایت و اعتماد این مخاطبان کوشا باشیم.

همچنین در این مراسم از چندین پروژه صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در حوزه‌های صدا ، سیما، فضای مجازی،برون مرزی ، پژوهش، فرستنده‌های تلویزیونی و دیگر تولیدات شبکه سهند رونمایی شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false