×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: مهمترین هدف از ارائه خدمت، عدالت محوری و جلوگیری از تضییع حقوق مردم است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه مهمترین هدف از ارائه خدمت را عدالت محوری، جلوگیری از تضییع حقوق مردم و تسهیل امور مردم عنوان نمود.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان با حضور مدیر کل ثبت احوال استان بیان کرد: هر دستگاه در کنار کارگروهها بر اساس رسالت ذاتی و درون تشکیلاتی خود از بابت خدمت رسانی به مردم به همکاری برون بخشی نیز نیازمند است تا بتواند به ارائه خدمات با تسهیلات بیشتر در کمترین زمان و با بهره گیری از بروزترین روش ها در جهت رونق بخشیدن به حق و حقوق شهروندی و جلوگیری از تضییع حقوق آنها در شهرها و روستاها بپردازد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه امور مردم را باید تسهیل داد اضافه کرد: این امر در سایه بروزرسانی دستگاهها و تامین امکانات و تجهیزات لازم میسر بوده و لازم است به مناسب سازی فضاها برای ارائه خدمات مطلوبتر نیز بپردازیم.
فرماندار ویژه میانه ثبت احوال را از ادارات موفقی عنوان نمود که به صورت اداری و یا در دفاتر پیشخوان به ارائه خدمات دهی مشغول بوده و ارتباط تنگاتنگی با دستگاهها و بخشداری ها ی تابعه داشته و در کنار هم به پیش می روند.
مشایخی بیان کرد: موارد و مسائل آماری در اداره ثبت احوال خوراک اطلاعاتی سایر ادارات به شمار رفته و بوسیله این آمار هدفگذاریها و برنامه ریزی های لازم برای کوتاه مدت و یا میان مدت صورت می گیرد.
فرماندار ویژه میانه لازمه برنامه ریزی های دقیق را اشرافیت اطلاعاتی و بروز بودن داده ها خوانده گفت: به خاطر اینکه تغییرات و تحولات در هر حوزه بقدری بالاست نیاز به برنامه ریزی دقیق برای میان مدت ضرورت می یابد  تا خروجی دقیقی داشته باشد.
مشایخی ارائه خدمات بهینه را خواسته و مطالبه بحق مردم دانست و با اشاره به موارد شهرستان در حوزه ثبت احوال خواستار حل و فصل موضوعات مطروحه از سوی اداره کل مربوطه شد.
وی قدم برداشتن بر مبنای معیار جهانی و بین المللی را از عمده رویکردهایی دانست که در جهت هویت بخشی ملی در سطح کشور و تسری به شکل بین المللی از سوی اعضای شورای هماهنگی با محوریت ثبت احوال شهرستان و اداره کل ثبت احوال باید مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار ویژه میانه توفیق در ریشه کن نمودن بی سوادی را در سایه آمار و اطلاعات از سوی اداره ثبت احوال عنوان نموده افزود: همگام شده با موضوع جهانی علاوه بر تسهیل امور مردم، ناعدالتی ها و تبعیض ها و مهمتر از همه فساد را از بین می برد.
مشایخی تثبیت جمعیت روستایی را منوط به رونق چرخه تولید روستایی خوانده گفت: توسعه پایدار روستایی سیاست دولت و بر پایه اصول و آمار است و در این راستا باید خدمات را به روستاها کشیده و جمعیت روستایی را در جهت تثبیت چرخه تولید در روستاها حفظ کرد.
وی بر ضرورت توسعه مشارکت اجتماعی با زیربنای رضایتمندی مردم را مهم خوانده و با بیان وسعت و گستردگی روستاهای شهرستان از جمله در بخش کاغذکنان راه اندازی خدمات ثبت احوال در قالب دفتر پیشخوان را از نیازها برشمرده گفت: استقرار این اداره سبب افزایش و تداوم رضایتمندی مردم است.
مدیر کل ثبت احوال استان آذربایجان شرقی از صدور ۷۵ درصدی کارت ملی هوشمند در سطح استان خبر داده گفت: ۲۵ درصد باقیمانده تا پایان امسال صادر خواهد شد تا بتوانیم تا سال آینده این کارت را کاربردی نماییم.
جودی بومی سازی تراشه کارت ملی که از خارج وارد می شد تا آبان امسال را برنامه کلی کشور ذکر نموده افزود: ثبت احوال کلیه اطلاعات مورد نیاز سازمانها را در پایگاه داده خود داشته و در حد مجازی که قانون اجازه دهد  در راستای ارائه خدمات بهینه به مردم و صرفه جویی در وقت و هزینه در اختیارسازمانها قرار خواهد داد.
وی با اشاره به ایجاد دفاتر پیشخوان برای دسترسی مردم به خدمات از رویکرد ارائه خدمات ثبت احوال در منازل از طریق شبکه های برخط اینترنتی به صورت سیستماتیک با کد ملی برای کاهش مراجعات مردمی به ادارات و کاهش زمان خبر داده به تعامل سازمان ثبت احوال با ۱۳۰ سازمان در این خصوص اشاره کرد.
جودی در پایان افزود: بقیه سازمانها و حتی بخش های خصوصی می توانند مراجعه کرده و با اخذ مجوز از پایگاه اطلاعات جمعیت به مردم ارائه خدمات نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت