×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: نظام صنفی کشاورزی بازو و امکان بزرگ آموزش و تغییر رویکرد در حوزه کشاورزی

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی در شهرستان میانه نظام صنفی را بازو و امکان بزرگی برای آموزش، ترویج و تغییر رویکرد در حوزه کشاورزی عنوان نمود.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در نشستی با رییس سازمان نظام صنفی استان اضافه کرد: واحد های صنفی و تشکل های تخصصی از جمله نظام صنفی کشاورزی می تواند با اتحاد تمامی تشکل های ذیربط و ارائه نقطه نظرات موثر و تاثیرگذار یاریگر دولت در اهداف خود باشد.
فرماندارویژه میانه بر همکاری نظام صنفی کشاورزی و تعامل سازنده سایر ادارات مرتبط با بخش کشاورزی نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی و ارائه علم روز به کشاورزان و دامداران شهرستان تاکید ویژه داشته و اظهار کرد: با بهره گیری از ظرفیتهای شهرستان با بیشترین سطح برخورداری، راندمان و کیفیت مطلوب در بخش کشاورزی و دامپروری این امر باید انجام شود تا از مهاجرت و تخلیه روستاها جلوگیری بعمل آید.
وی با بیان سیاست دولت در حمایت از بخش کشاورزی اعلام کرد:  باید از داشته هایمان که حوزه کشاورزی از مهمترین آنهاست به خوبی مواظبت کرده و  با دیدگاه علمی و کارشناسی به ارتقای هر چه بیشتر این حوزه بپردازیم.
مشایخی به فرسایش ذخایر ژنتیکی دام سبک اشاره کرده گفت: دولت با حمایت از پرورش دام سبک از طریق بنیادهایی همچون بنیاد مستضعفان به تکثیر دام سبک روی آورده و در شهرستان میانه نیز از این ظرفیت استفاده نموده ایم که به نژادی و آمیخته گری ۱۲ هزار راسی از سوی بخش خصوصی شرکت دانش بنیان از جمله این طرح ها به شمار می رود.
وی با بیان اینکه نظام صنفی کشاورزی مردمی بوده و بر نیازمندی های این حوزه آگاه است افزود: این نظام صنفی می تواند با پشتوانه قانونی از سوی دولت سبب نتایج مثبت در حوزه کشاورزی شود.
فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه موضوعات مبتلا به عموم کشاورزان باید از طریق نماینده نظام صنفی احصاء و در کارگروهها مورد بحث و بررسی قرار گیرد گفت: به منظور ساماندهی و نظم بخشی به بخش کشاورزی، نظام صنفی باید در ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش خود اقدامات شایسته را به عمل آورده و با حضور خود در تمامی جلسات مرتبط تعامل خوب خود را در جهت خدمات به کشاورزان بصورت واضح و عملی بکار گرفته و حلقه اتصال کشاورزان شهرستان به استان باشند تا بتوانیم با توجه به فرصتها و ظرفیتهای بالای شهرستان در میان مدت و بلند مدت به سیاستهای کلی دولت و سیاستهای بومی شهرستان تحقق بخشیم.
عطاالله هاشمی رییس نظام صنفی کشاورزان استان اعلام کرد : نظام صنفی استان با استفاده از اساتید فنی و کارشناسان مجرب ، توانمند و صاحب نظر در امر آموزش آمادگی هر نوع همکاری با اداره ترویج جهاد کشاورزی را دارند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت