×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: تعاون بهترین جلوه گاه پیوند اقتصاد و فرهنگ / فعالیت بیش از ۵۵۰ تعاونی در شهرستان

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه تعاون یکی از ظرفیتهای مهم در راستای ایجاد اشتغال و رونق  و پویایی اقتصاد است، توجه هر چه بیشتر به بخش تعاون در شهرستان را خواستار شد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه ای به مناسبت هفته تعاون، با اشاره به اهمیت تعاونی گفت: اهمیت تعاونی و فراگیر شدن آن در دوران بعد از انقلاب و درج آن در قانون اساسی نشانگر جایگاه تعاونی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با بیان اینکه تعاونی ها به شکلی قانونی بعنوان وسیعترین شبکه ها با حوزه های مختلف توزیعی، تولیدی و خدماتی در امور مردم به طور واقعی دخیل شدند افزود: سهام مشخص و مساوی اعضاء حاکی از روحیه عدالت محوری در بخش تعاون است که منجر به بسط و گسترش روحیه وحدت و همدلی در جامعه گردیده است.
مشایخی مهمترین بخش اقتصاد کشور را بخش تعاون ذکر کرده گفت: ارائه تسهیلات سرمایه گذاری در جهت توسعه پایدار روستایی به متقاضیان در قالب شرکتهای تعاونی از جمله اهداف دولت برای افزایش روحیه همدلی، هم افزایی، ابتکار، خلاقیت و استفاده از ظرفیت افراد متخصص و متعهد در انجام امور می باشد.
فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه تعاون یکی از راههای عدالت محور در نظام اقتصادی کشور و بهترین جلوه گاه پیوند میان اقتصاد و  فرهنگ است افزود: در مقابل هر گونه ظرفیت و فرصتی در شهرستان با تهدیدهایی نیز روبرو هستیم از جمله در حوزه آب که با داشتن یک سوم آب استان اگر الگودهی و برنامه ریزی نکنیم این ظرفیت به تهدید تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بخش تعاونی شامل شرکتها و موسسات تعاونی تولید و توزیع است که در شهر و روستا بر اساس ضوابط اسلامی تشکیل و به گردش چرخ اقتصاد و اشتغال در جامعه کمک می کند، تبدیل امکانات بالقوه به بالفعل را نیازمند اراده جمعی در قالب شرکتهای تعاونی خوانده از پویا نگهداشتن بخش تعاون در شهرستان با بیش از ۵۵۰ تعاونی اظهار خرسندی نمود.
مشایخی بر تعامل و همراهی بانک های عامل با سرمایه گذاران و تسهیل در ارایه تسهیلات، استفاده از ظرفیت منابع و اعتبارات  وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد اشتغال تاکید کرد.
مدیر ادراه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه در این جلسه از وجود ۵۶۵ تعاونی در حوزه های صنعت، خدماتی، کشاورزی، مسکن، مصرف، معدن، فرش، اعتبار، حمل و نقل، چند منظوره، عمران، سهام عدالت، اتحادیه و آببران با ۹۴۹ هزار و ۷۳ نفر عضو خبر داد.
بابک کبیری به فعالیت ۴۴۳ تعاونی از ۵۶۵ تعاونی اشاره کرده گفت: ۱۲۶ تعاونی غیرفعال می باشد که باید در جهت فعال نمودن آنها اقدامات لازم را انجام دهیم زیرا تعاونی ها مرهمی شفادهنده و نجات بخش برای بیماری مزمن جوامع انسانی به شمار می روند.
در پایان مراسم از تعاونگران برتر شهرستان با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت