×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
برگزاری اولین جلسه ستاد هماهنگی کشت محصولات پاییزه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه اولین جلسه ستاد هماهنگی کشت محصولات پاییزه در شهریور ماه سالجاری با حضور مدیر جهاد کشاورزی ، معاون فنی، ، مسئولین زراعت ، ترویج ، مکانیزاسیون ،مراکز خدمات و کارشناسان ذیربط برگزار گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای کلیه همکاران در سال زراعی گذشته گفت: سال زراعی جدید را باید با همکاری، همفکری و تلاش بیشتر همکاران شروع کنیم و قطعا باید سال زراعی جدید با سالهای گذشته تفاوتی داشته باشد و این امر مستلزم بررسی نقاط ضعف و قوت گذشته و دانش محور بودن فعالیتها می باشد تا چرخه تولید در شهرستان گردش مطلوبی داشته باشد.

مهندس رحیم زاده با توجه به اهمیت توسعه کشت دانه روغنی کلزا و وجود پتانسیل مناسب در سطح شهرستان، به کلیه مسئولین مراکز توصیه کرد در سال زراعی جدید توسعه کشت کلزا باید در اولویت اول قرار گرفته و با بکارگیری تمامی امکانات و نیروهای موجود زمینه توسعه کشت این محصول با ارزش را فراهم نمایند.

وی تاکید کرد : از آنجا که بازه زمانی تاریخ کاشت این محصول محدود است باید زمان کشت دقیقا مد نظر قرار گیرد و همچنین زمان آبیاری اول که همزمان با شروع کشت است و آبیاری دوم جهت رطوبت کافی و استقرار بهتر محصول بسیار حائز اهمییت است.

مهندس رحیم زاده گفت: محصول کلزا به شدت مدیریت طلب است که در صورت عملکرد مناسب، کشاورزان می توانند از مزارع خوب حدود ۴ تن در هکتار برداشت کلزا داشته باشد.

وی بر هدایت کشاورزان جهت کشت این محصول توسط مسئولین مراکز تاکید کرد و گفت: برنامه ها و کارگاه های آموزشی جهت توصیه های فنی و علمی به روز کشت این محصول برای کشاورزان در دستور کار باشد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت