×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: باز کردن گره از مشکلات مردم عین مسلمانی است/ انسجام و تشکل ریش سفیدان و معتمدین میانه سبب دلگرمی مسئولین است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه خداوند حق مردم را بالاتر از حق خود می داند، باز کردن گره از مشکلات مردم را عین مسلمانی دانست.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جمع ریش سفیدان و معتمدین شهرستان میانه گفت: این قشر از جامعه شهرستان همواره نسبت به انقلاب و ارزش‌های آن متعهد بوده‌ و به رغم وجود اختلاف سلیقه‌ها از وحدت مثال زدنی برخوردارند که امیدواریم با انسجام و تشکل آنها در قالبی سازمان یافته و نیز حمایت و پشتیبانی آنها شاهد پیشبرد اهداف شهرستان با رونق چرخه اقتصاد و اشتغال باشیم.
 وی بیان کرد: مهمترین دغدغه شهرستان رونق اقتصاد و اشتغال است که باید با استفاده از ظرفیت معتمدین و ریش سفیدان و همچنین فعالان اجتماعی به این مهم دست یافت.
مشایخی در ادامه با اشاره به اینکه دغدغه فعالان سیاسی و اجتماعی نیز حل مشکلات مردم است، افزود: از این افراد هم انتظار کمک و همفکری داریم و هرکسی که برنامه ای برای ارایه در جهت توسعه شهرستان و رونق اقتصاد و اشتغال داشته باشد استقبال می‌کنیم.
فرماندار ویژه میانه مشاوره تشکلهای مردمی از جمله قشر معتمد و ریش سفید شهرستان را در پیشرفت و تعالی آن موثر خوانده خواستار برگزاری هرچه بیشتر این جلسات برای هم افزایی و هم اندیشی بیشتر شد.
مشایخی همچنین گفت: نباید برخی محدودیتهای کلان کشوری حرکت ما را کند کند بلکه باید در کنار هم مسائل و مشکلات موجود  را برای انتظام بخشی هر چه بیشتر در امور و دستیابی به توفیقات بیشتر حل وفصل نماییم.
فرماندار ویژه میانه به بهره برداری و فعالیت پروژه‌های عمرانی در سطح شهرستان از سوی بخش خصوصی و دولتی در همه زمینه‌های کشاورزی، عمرانی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و غیره، جلب و جذب سرمایه گذار و پیگیری و رفع موانع اداری آنها در شهرستان و استان اشاره کرده افزود: همه این امور گویای تلاش مسئولین شهرستان جهت توسعه و پیشرفت و ارتقای جایگاه والای شهرستان است.
در این نشست، معتمدین، ریش سفیدان و جمعی از تولید کنندگان و صنعتگران شهرستان ضمن ارائه مطالبی درخصوص موانع و مشکلات موجود با تاکید بر همدلی و وحدت بین این قشر با آحاد مردم بویژه مسئولین با آرزوی توفیق برای فرماندار بومی شهرستان این امر را مزیت و ظرفیت بزرگی برای شهرستان عنوان کرده و راهکارهای خود را در توسعه فعالیت هاو نحوه مشارکت در توسعه و پیشرفت شهرستان ارائه کردند.
مشایخی برخورداری ۹۰ درصدی روستاهای شهرستان تا آخر امسال با اجرای پروژه های گازرسانی، برق دار شدن تمامی روستاهای شهرستان، احداث راه ۲۰ روستا و آبرسانی به ۴ روستا از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری و مشارکت مردمی، با تولی گری راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل، منفک شدن آب شرب چند روستای شهرستان میانه  از شهرستان  هشترود و پیگیری  برای منفک سازی آب چند روستای دیگر از شهرستان چاراویماق را از جمله خدمات انجام شده در شهرستان ذکر نمود.
وی در حوزه بهداشت و درمان میانه به وجود ۲ بیمارستان خاتم الانبیا و برکت امام(ره)، تحویل زمین برای ایجاد بیمارستان بخش خصوصی با ۶۴ تخت توسط سرمایه گذار میانه ای مقیم در قزوین و تحویل ۵۱۰ متر مربع در کنار زمین بیمارستان برای ایجاد درمانگاه به این سرمایه گذار، تخریب و در حال بازسازی ۳ مرکز بهداشت و درمان و ساخت ۲ مرکز دیگر اشاره نمود.
فرماندار ویژه مبانه  با اذعان بر تحت پوشش بودن ۲۲۴ روستا در حوزه آب و فاضلاب روستایی، ایجاد مخازن آب برای روستاها و وجود ۱۱۲ چاه آب افزود: در خصوص آب شرب میانه که از ۱۸ چاه تامین می شود، عملیات سختی گیری آب به روش کریستال سازی در سال جاری آغاز می شود و در کنار آن نیز شاهد انتقال آب شرب میانه از سد گرمی چای توسط سازمان مربوطه هستیم که در این خصوص از ۴۲ کیلومتر خط انتقال  ۱۵ کیلومتر باقیمانده نیز در حال اجرا بوده و تمامی تجهیزات تصفیه خانه نیز نصب و آماده برای راه اندازی است.
مشایخی تامین منبع هزار متر مکعبی برای شهر آچاچی و پیگیری برای حفر چاهی با عمق ۲۵۰ متری با سازند سخت در شهر میانه در راستای تامین آب مطمئن و با کیفیت برای تضمین آب شرب در آینده را از دیگر اقدامات در حوزه آب شرب شهرستان برشمرد.
مشایخی از اتمام شبکه فاضلاب در شهرستان خبر داده به عملیات اجرایی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی برق در آقکند و نصب ۱۰ توربین تا بحال اشاره کرده گفت: تا شهریور سال آتی این پروژه به اتمام و برق رسانی انجام خواهد شد.
مشایخی از آمادگی و جانمایی دیگر برای احداث نیرو گاه ۵۰ مگاواتی بادی و خورشیدی دیگر در شهرستان خبر داده گفت: بنا بر اعلام آمادگی سرمایه گذارانی در این راستا به محض تحویل زمین و عقد قرارداد با یکی از این سرمایه گذاران ، عملیات اجرایی این طرح نیز آغاز می شود.
وی تسهیل در امر سرمایه گذاری داخلی و خارجی در شهرستان را نیازمند ایجاد منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرده گفت: محل منطقه ویژه اقتصادی در اراضی شهرک صنعتی شماره ۲ به جهت آماده بودن تمامی زیرساخت ها و امکانات مشخص شده و در اولویتهای مهم شهرستان را برای پیگیری و راه اندازی است.
 وی پروژه در شرف اجرای گاوداری ۶ هزار راسی از سوی بنیاد مستضعفان، سرمایه گذاری در دام سبک با تعداد ۱۲ هزار راسی مولد و ۳ هزار راسی مولد، اجرای فاز سوم مجتمع فولاد در راستای تکمیل آن و اشتغال جوانان بومی با تبدیل وضعیت و درخواست سرمایه گذاری برای راه اندازی مجتمع فولادی در میانه همچون مجتمع فعلی فولاد در جهت تکمیل زنجیره فولادی را از دیگر اقدامات شهرستان خوانده اضافه کرد: تمامی زیرساخت ها برای راه اندازی مجتمع فولادبخش خصوصی آماده بوده و فقط با تامین برق ۳۰ مگاواتی این طرح به اجرا خواهد رسید.
فرماندار میانه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال در شهرستان اجرای پایاب ۲۰ سد کوچک در روستاها را از اولویتها بیان کرده افزود: برخی از پایاب سدهای کوچک و ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از پایاب آیدوغموش با مشارکت اهالی روستاها و بانک زمین در حال اجرا بوده و هر هکتار آن به اشتغال مستقیم افراد و تکمیل زنجیره صنایع تبدیلی کمک خواهد نمود.
مشایخی  مصوبه ۴ خطه کردن جاده میانه به طرف تیکمه داش و  ایمن سازی بلوار زینبیه ها را از اقدامات در حال پیگیری برای اجرا خوانده گفت: ۴ بانده کردن میانه به سرچم نیز در حال اجراست و با تکمیل کمربندی شمالی نیز از بسیاری از مشکلات ترافیکی نیز رفع می شود.
وی پیگیری بهبود وضعیت ورودیها و راههای اصلی و فرعی را از دیگر امور در حال پیگیری عنوان کرده به حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرستان برای بازدید از وضعیت راهها و ورودیها اشاره کرده گفت: سعی و تلاش ما رفع مسائل و مشکلات شهرستان با برگزاری جلساتی در مرکز استان و کشور و دعوت از مسئولین رده های بالا برای لمس و مشاهده عینی موانع و مشکلات است.
فرماندار ویژه میانه پرداخت ۳۰ میلیارد ریال از مطالبات پیمانکار پروژه چهار خطه سرچم به میانه و اقدام برای پرداخت ۱۲۰ میلیارد دیگر از مطالبات وی را و احیای راه ابریشم برای برگشت این آزاد راهها به سمت میانه در اسرع وقت را از رهاوردهای سفر معاون وزیر راه و شهرسازی ذکر نمود.
مشایخی، پیگیری کارگزاری MRI، راه اندازی اورژانس هوایی، پیگیری برای رفع کمبود پزشک عمومی، تلاش برای پوشش تلفن همراه و اینترنت در روستاهای فاقد پوشش و فراهم سازی زمینه برای سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در زمینه ایجاد فارم مرغ مادر تخم گذار و دیگر سرمایه گذاری ها اشاره کرد و افزود در ماه آینده تیم اقتصادی و شرکت هلدینگ سازمان اقتصادی کوثر برای کارهای اولیه در شهرستان حاظر خواهند شد.
 وی حفظ صاحبان سرمایه، دوری از هر گونه اختلاف و حفظ یکپارچگی و وحدت بین مردم و مسئولین را از عوامل مهم برای پیشرفت و توسعه شهرستان خوانده وجود زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری در تمامی زمینه ها بویژه در حوزه معادن را از ظرفیتها و پتانسیلهای شهرستان برشمرد‌ه گفت: اگر مسئولین به وظایف خود به درستی عمل کرده و در راستای توسعه شهرستان و تسهیل امور مردم قدم بردارند به طور قطع مردم نیز به میدان عمل آمده و در انجام امور با دولت مشارکت خواهند کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت