×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آبان - ۱۳۹۸   - ساعت: ۰۷:۱۶
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: نهضت سوادآموزی از مهمترین جریان فرهنگی در جامعه اسلامی ایران است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تاکید بر فرموده امام راحل که سواد آموزی را تکلیف نموده اند گفت:  نهضت سوادآموزی از مهمترین نهادهای آگاهی بخش در جامعه بوده و با راه اندازی نهضت مطالعه که پایه برای داشتن سواد است می توان به آگاه سازی و آگاهی بخشی در جامعه پرداخت.
 به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان میانه، رشد جوامع بشری را  در گرو فراگیری دانش و سوادآموزی دانسته و افزود: افزایش نرخ باسوادی می تواند جامعه را به بلوغ فکری و شخصیت انسان را به تکامل برساند.
وی با دعوت از دست اندرکاران و مسئولین مربوطه در دستگاههای مختلف شهرستان برای مشارکت درشناسایی وترغیب افراد بی سواد و کم سواد رده ی سنی ۴۹-۱۰ سال به منظور تحقق پوشش حجم ابلاغی سال ۹۷ یکی از دروازه های آسیب اجتماعی را بی سوادی دانست و افزود: می توان با بستن مبادی بی سوادی به تحقق اهداف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی کمک کرد.
مشایخی با تاکید بر لزوم همکاری و خرد جمعی تصریح کرد: دستگاه های مختلف باید پای کار باشند نه اینکه برخی دستگاهها در صف اول ریشه کنی بیسوادی بوده و دیگر دستگاهها از خود سلب مسئولیت کنند.
وی تامین یک فضای خوب  و پر جاذبه و محلی را برای ایجاد رغبت در افراد بی سواد و کم سواد  از ضروریات خوانده بر اهمیت آگاه سازی و حساس سازی با عزم همگانی برای ساختن مدینه فاضله و رسیدن به آمال نهایی انسداد کامل مبادی بی سوادی تاکید کرد.
مشایخی در ادامه با بیان میزان ۸۰ درصدی باسوادی در شهرها از دهیاران وشوراها در روستاها خواست تا با شناسایی افراد کم سواد و بی سواد زمینه آموزش این افراد در روستاها را فراهم  کنند تا شاهد ریشه کنی بی سوادی  در روستاها باشیم.
مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان میانه نیز در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده  سال گذشته در راستای تحقق مصوبات شورای پشتیبانی پرداخت.
محمدی افزود: در سال گذشته با همکاری فرماندار ویژه میانه واعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی  برگزار گردید که در جلسات مذکور بعضی از مسئولان دستگاهها ی عضو شورای پشتیبانی سوادآموزی ،در شناسایی بی سوادان ،تکمیل اطلاعات افراد بی سواد، هدایت ارباب رجوع بی سواد به واحد سواد آموزی تبلیغ وتشویق افراد بی سواد به سوادآموزی همکاری وتعامل سازنده  داشتند که در خور تقدیر است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false