×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: انتخابات یکی از پایه های نظام اسلامی است که سرنوشت جامعه را رقم می زند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به انتخابات شوراهای دانش آموزی در جامعه اسلامی ایران که از سال ۷۶ به صورت همه ساله برای مشارکت دادن دانش آموزان در امور مربوط به آموزش و پرورش در سراسر کشور برگزار می شود گفت: انتخابات یکی از پایه های نظام جمهوری اسلامی ایران است که سرنوشت جامعه را رقم می زند.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدرسه دخترانه پویندگان شهر میانه، شوراهای دانش آموزی را سبب یادگیری مهارتهای اجتماعی و تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت پذیری در بین این قشر که آینده سازان جامعه به شمار می روند عنوان نموده گفت: همفکری، مشاوره و همکاری دانش آموزان در امورات مدرسه موجب توسعه همه جانبه در حوزه آموزش و پرورش می باشد.

وی بر اولویت مسائل پرورشی در کنار مسائل آموزشی تاکید کرده افزود: با تعامل و همفکری اولیای آموزشی و دانش آموزان در زمینه های مختلف اهداف مهم آموزشی و پرورشی محقق می شود.

فرماندار میانه با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش آموزی از پشتوانه قانونی برخوردار است اضافه کرد: سیاست کاری حاکمیت و دولت بر تمرکز زدایی و تفویض امور به زیرمجموعه ها می باشد که شوراهای دانش آموزی یکی از زیرمجموعه هایی است که در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها نقش اساسی دارند و با این کار تصمیم گیری در مورد امور مدرسه متمرکز به تصمیم مدیر مدرسه نبوده و دانش آموزان نیز در تصمیم گیری ها مشارکت داده می شوند.
مشایخی با اشاره بر اینکه مشارکت دانش آموزان و نسل جوان در تصمیم سازی ها از جمله در حوزه تعلیم و تربیت کشور ریشه در اعتقادات دینی و تعالیم اسلامی دارد و موضوع انتخابات نیز پایه دینی دارد افزود: شخصیت دانش آموزان برای سیاستگزاران و مسئولین جامعه بسیار بالاست و به همین علت باید از سوی اولیای آموزشی مورد تکریم قرار گرفته و چنان تربیت شوند که افرادی با تعهد اخلاقی، قانونمند و نظام مند به جامعه تحویل داده شود.
وی هدف از شوراهای دانش آموزی را تحکیم برنامه های قانونی و بهبود نظام آموزشی برای دانش آموزان در جهت دستیابی آنها به مراتب و جایگاههای مختلف در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی خوانده گفت: دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی چگونگی روبرو شدن با رخدادهای بزرگ اجتماعی و سیاسی و سرنوشت ساز با حضوری آگاهانه را یاد می گیرند.

ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه با اشاره به برگزاری بیست و یکمین انتخابات شوراهای دانش آموزی  در روز یکم آبان در تمامی مدارس شهرستان همزمان با سراسر کشور، انتخابات شوراهای دانش آموزی را تمرین دموکراسی برای حضور دانش آموزان در صحنه های بزرگتر دانست که می تواند موفقیت های آنان را در مشارکت های اجتماعی و سیاسی دوچندان کند.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه بر  ایجاد زمینه برای مشارکت دانش آموزان در روند امورات مدرسه شورای دانش آموزی تاکید و شورای دانش آموزی را یکی از ارکان تصمیم سازی مدارس عنوان کرد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه اهداف شوراهای دانش آموزی را تحکیم و تعمیق باورهای دینی، آموزه های سیاسی و اجتماعی در بین دانش آموزان، تکریم عملی شخصیت فراگیران، تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس، احترام متقابل، کسب مهارت های اجتماعی دانست.

گفتنی است، پیام وزیر آموزش و پرورش در این مراسم توسط یکی از اعضای شورای سال قبل دبیرستان پویندگان  قرائت و فرماندار ویژه میانه از روند برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی بازدید کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت