×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار میانه: ادارت و ارگان های دولتی باید نسبت به استخراج کارگروههای تخصصی مدیریت بحران اقدام نمایند

معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان میانه در جلسه ستاد مدیریت بحران بخش کندوان گفت: ادارت و ارگان های دولتی باید نسبت به استخراج کارگروههای تخصصی مدیریت بحران اقدام نموده و اعضا و وظایف آنها را تبیین نمایند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مهدی مشایخی با بیان اینکه جلسه حاضر اولین جلسه در بخش های شهرستان به شمار می رود اظهار کرد: در شهرستان وظایف تمامی دستگاههای عضو در ستاد بحران مشخص است.

وی اضافه کرد: در مواقع بروز حادثه های طبیعی یا انسان ساز خساراتی ایجاد می شود که در برخی موارد جبران خسارات و یا کنترل آن غیرممکن است.

مشایخی افزود: باید کتابچه ای از اطلاعات بحران تهیه شده و نقشه خطوط انتقال و فلکه ها و لوله های موجود، نقشه GIS، و نقشه هشدار هلال احمر نیز استخراج شود.

معاون عمرانی فرماندار میانه با تاکید بر اینکه آموزش مهمترین راه برای انتقال مفاهیم به افراد است و در این راستا باید از آموزش و پرورش و مدارس بهره گرفت گفت: باید دهیاران را که بازوان اجرایی در روستاها هستند را با این مفاهیم آشنا کرد.

مشایخی در ادامه بر لزوم شناسایی نقاط ضعف و قوت ستاد بحران اشاره کرده افزود: باید اشرافیت کامل اطلاعاتی داشته و با شناخت مناطق تمامی فرصت ها و تهدید های طبیعی و انسانی را شناسایی نماییم.

بخشدار کندوان نیز در این جلسه گفت: برای جبران این محدودیت ها باید برنامه ریزی مناسب صورت گرفته و با پیش بینی موارد حساس و بحرانی ضمن اولویت بندی، تصمیمات مناسب را اتخاذ نمود.

محمود زرین موفقیت را در واکنش موثر و سریع در قبل، حین و بعد از بروز بحران دانست و افزود: بدیهی است بحران روزی به سراغ شما می آید، بحران همواره بوده و خواهد بود، پس باید با آمادگی کامل به مقابله با آن با بهترین راهکارها پرداخت.

زرین گفت: ادارات و واحدهای دولتی باید امکانات و تجهیزات خود را آماده نگه دارند تا در مواقع لزوم به آنها دسترسی داشته باشند.

وی خواستار تدوین الگوی مناسب برای مواقع بحرانی شد و افزود: ادارات دولتی در بخش باید مشکلات خود را شناسایی نموده و به دنبال مناسب ترین راهکارها در این زمینه باشند و باید برای به حداقل رساندن خسارات، میزان توانمندی های خود را مورد ارزیابی قرار داده و به تقویت کاستی ها اقدام نمائیم.

زرین خواستار برگزاری مانور بحران شهرستان در بخش کندوان شده و گفت: اطلاع رسانی های جوی که به مسئولین و دهیاران بخش اعلام می گردد بدین منظور نیست که مردم چتر به همراه بردارند بلکه باید با اقدامات مناسب در این راستا جلوی هر گونه خسارت احتمالی گرفته شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت