×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
رایحه خوش وحدت در دنیای اسلام

معصومه درخشان طی گفت وگویی در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

اضلاع مثلث شوم رسانه‌های وابسته به دنیای غرب زمانی که صدای وحدت دنیای اسلام می‌شنوند آن را مورد تاراج و حمله قرار داده و در یک جنگ نابرابر رسانه‌ای سعی می‌کنند با تبلیغات مسموم و سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» معادلات وحدت‌آفرین دنیای اسلام را به نفع خود تغییر دهند.

«کتاب الله و عترتی»  دو گوهر گرانبهایی است که رسول مکرم اسلام از خود به یادگار گذاشته است و در این دو امانت ختم المرسلین به وحدت و یکپارچگی مسلمانان در تمام دوران‌ها سفارش شده است و اکنون در بهار ربیع و سالروز میلاد آخرین فرستاده الهی و پیام آور وحی باید با گوش دل صدای منادی توحید را بشنویم و در سراسر جهان به اهتزاز درآوریم که با حفظ وحدت، برابری و برادری می‌توان در برابر ظالمان و تمام آنهایی که خواهان حقارت دنیای اسلام هستند ایستاد.

آخرین فرستاده خدا پرچم توحید را در جهان برافراشت و پیام یکتاپرستی را به تمام جهان مخابره کرد تا انسان‌های سراسر گیتی بدانند که زیر سایه پرچم توحید زندگی کرده و با وجود داشتن اقوام، قومیت‌ها، ملل مختلف، لهجه، زبان و نژادهای گوناگون  و فرهنگ‌های متنوع در عالم با رایحه صلح و صفا و یکتاپرستی زندگی کنند.

هفته وحدت که فرا می‌رسد وظایف اهل تشیع و اهل سنت برای ایجاد وحدت و یکپارچگی در کشور بازخوانی می‌شود، همان رسول و نبی الهی  که  همیشه امت اسلام را به وحدت و تقوی سفارش کرده و می‌فرمود: به ریسمان الهی چنگ بزنید تا گمراه نشوید چرا که هیچ یک از مردمان بر دیگری برتری ندارد مگر در تقوی و هر کس تقوای الهی پیشه کند رستگار می‌شود و اکنون هر کدام از ما به عنوان امت حضرت رسول باید به ریسمان الهی چنگ زده و هر آن چیزی که عامل تفرقه و اختلاف است از بین ببریم.

حفظ وحدت کارآمدترین و برنده‌ترین سلاح‌ مقابله با سلطه‌گران است 

سعید رضایی استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما تبریز گفت: امروز جهان اسلام درگیر حوادث و تهدیدات زیادی است و سلطه‌گران زیادی در کمین هستند تا جهان اسلام را با چالش‌های جدی مواجه کنند بنابراین حفظ وحدت در شرایط کنونی یکی از کارآمدترین و برنده‌ترین سلاح‌ها مقابله با سلطه‌گران است و فرا رسیدن هفته وحدت فرصت بسیار مغتنمی است تا اتحاد و یکپارچگی دنیای اسلام دوباره بازخوانی شود.

وی افزود: وحدت و یکپارچگی امری است که در همه شرایط و زمان‌ها برای یک جامعه امری لازم و ضروری است و اکنون دنیای اسلام در شرایطی قرار دارد که بسیاری از گروه‌ها و فرقه‌های منحرف درصدد هستند وحدت بین مسلمانان را خدشه‌دار کنند و برای از بین بردن این وحدت و یکپارچگی نقشه‌های زیادی در سر می‌پرورانند که یکی از مهم‌ترین نقشه‌های دنیای استعمار و استکبار ایجاد اختلاف و تشتت آرا، خون‌ریزی، افزایش اختلاف بین شیعه و سنی و در هم کوبیدن زندگی مصالحت‌آمیز بین آنهاست.

رضایی اظهار داشت: همچنین حاکمان مرتجع و وابسته به دولت های استعماری نیز از وحدت بین مسلمانان احساس خطر کرده و درصدد هستند به هر نحو ممکن زندگی همراه با صلح و صفای آنها را خدشه دار کنند.

 وی با اشاره به این که استعمارگران درصدد بر هم زدن وحدت بین مسلمانان هستند افزود: استعمارگران  در همه جای دنیا کارهای تفرقه‌افکنانه انجام داده و مسلمانان را از بسیاری از امکانات محروم می‌کنند و در راس تمام استکبارگران دنیا آمریکا، انگلیس و  اسرائیل قرار دارند.

استاد دانشگاه سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» را روش استعماری استعمارگر پیر انگلیس دانست و گفت:کشور انگلیس سیاستمدار پیر و کهن با این ترفند بسیاری از کشورها را تحت سلطه خود درآورده و بر انها حکومت می‌کند سیاست آنها علیه مسلمانان باعث  شده است که جنایت‌های بیشماری در سرزمین‌های اسلامی به وقوع بپیوندد.

وی ادامه داد: ایران کشوری است که اقوام زیاد با ادیان و گرایش‌های مختلفی تحت زعامت و رهبری مقام معظم رهبری  در صلح و صفا زندگی می‌کنند و لازمه این زندگی صلح جویانه پرهیز از چند دستگی است چنانکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «معنای اتحاد بین ملت‌های اسلامی این است که در مسائل مربوط به جهان اسلام همسو حرکت کنند و به یکدیگر کمک کنند و در داخل این ملت‌ها سرمایه‌های خودشان را علیه یکدیگر به کار نبرند.

وحدت ریشه قدرت مسلمانان

استاد دانشگاه با بیان اینکه در کلام رهبر معظم انقلاب وجود اقوام در کشور یک فرصت است اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری وجود اقوام در کشور یک فرصت ملی است ولی دشمنان اسلام درصدد هستند اقوام و قومیت‌های مختلف را در کشور علیه یکدیگر تحریک کرده و امنیت و وحدت ایران اسلامی را خدشه‌دار کنند بنابراین ضروری است که تحت لوای پرچم اسلام زمینه همفکری و تعامل با یکدیگر را افزایش دهند.

رضایی با اشاره به این که ظهور گروه‌های تفرقه‌افکنانه و گروه‌های تکفیری در سرزمین‌های اسلامی خاطرنشان کرد: آنها تا جایی پیش رفته‌اند که گروه‌های تکفیری همچون داعش، طالبان و بسیاری از گروه‌های دیگر را پرورش داده‌اند و از طریق آنها باعث خونریزی‌های متعدد در جوامع اسلامی شده‌اند.

استاد دانشگاه با اشاره به نظریه دشمنان جهان اسلام تصریح کرد: حتی یک گام  برای اتحاد و یکپارچگی دنیای اسلام تهدیدی است برای منافع و هر آن چیزی که دشمنان به دنبال آن هستند بنابراین همیشه بر طبل نفاق می‌کوبند تا از آن طریق بتوانند افکار و اندیشه‌های جهان گشایی و تسلط بر منابع خدادادی جهان اسلام را تصاحب کنند.

استاد دانشگاه با اشاره به قدرت رسانه‌ای  استعمارگران تصریح کرد: کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای که پشت پرده آنها دست جنایتکار و خبیث صهیونیست‌ها قرار دارد به راحتی از طریق رسانه اهداف شوم خود را در سراسر جهان و مخصوصا در کشورهای اسلامی دنبال می‌کنند و کمپانی‌ها و کارتل‌های بزرگ رسانه‌ای با انواع برنامه‌ها و فیلم‌ها به زبان‌های مختلف در صدد استحاله فرهنگی، هنری، اقتصادی و حتی ورزشی هستند و می‌خواهند ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکر کشورهای اسلامی وارد کنند.

اضلاع مثلث شوم رسانه‌های وابسته به دنیای غرب زمانی که صدای وحدت  دنیای اسلام می‌شنوند آن را مورد تاراج و حمله  قرار داده و در یک جنگ نابرابر رسانه‌ای سعی می‌کنند با تبلیغات مسموم و سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» معادلات وحدت‌آفرین دنیای اسلام را به نفع خود تغییر دهند.

وی با اشاره به این که رسانه یکی از قدرت‌مندترین ابزار دفاعی دشمنان اسلام است تصریح کرد: دشمنان در صدد هستند یک چهره خشن و منفور از اسلام و تشیع در جهان معرفی کنند بنابراین با رشد و پرورش شیعه انگلیسی در صدد هستند مسلمانان و مخصوصا شیعیان را یک فرقه و گروه خشونت‌طلب، افراطی و مخالف آموزه‌های دینی نشان دهند و آن را به شدت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کنند.

غارت باورها از کانال استعمار نرم

استاد دانشگاه با اشاره به ایجاد شبکه‌های گسترده استعمارگران علیه مسلمانان خاطرنشان کرد: دشمنان علاوه بر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی چندین هزار سایت و شبکه رادیویی و تلویزیونی تاسیس کرده‌اند  تا بتوانند  ۲۴ ساعته علیه اسلام و اهداف والای آن تبلیغات گسترده‌ای داشته باشند چرا که می‌دانند  مسلمانان در سایه دستورات مترقی  و پیشرفته دین اسلام می‌توانند معادلات جهانی را بهم بزنند.

وی تصریح کرد: شیعه انگلیسی که با پول کمپانی‌های بزرگ انگلیسی و سایر وابستگان آنها پرورش یافته‌اند  همواره در مسیری حرکت می‌کنند که اهداف نظام سلطه تامین شود و انگلیس همچون فردی نقاب به چهره و پشت این جریان رسانه‌ای و سیاسی نقش بازی می‌کند تا بتواند به اربابان خود برای نزدیک شدن به اهداف و غرض‌ورزی‌های سیاسی، رسانه‌ای و تبلیغاتی خود دست یابند.

رضایی ادامه داد: این در حالی است که در هر کجای دنیای اسلام رسانه‌ای که بخواهد منادی وحدت و یکپارچگی شود موفقیت دنیای اسلام را به جهان مخابره کند با حجم انبوه تبلیغات منفی علیه آن رسانه مواجه می‌‌شود و قدرت‌های رسانه‌ای انواع تحریم، کارشکنی‌ها و سیاه‌نمایی‌ها را علیه آن رسانه به کار می‌برند.

استاد دانشگاه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد حفظ وحدت در جامعه بین شیعه و سنی اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب  در فرمایش‌های متعدد خودشان به این موضوع تاکید کرده‌اند چنانچه در بخشی از فرمایش‌های خود فرموده‌اند: «امروز، هم در بین اهل سنّت، هم در بین شیعه، دست‌هایی در کار است برای این که اینها را از هم جدا کند؛ همه‌ این دست ها هم اگر جستجو کردید، می‌رسد به مراکز جاسوسی و اطلاعاتی دشمنان اسلام؛ نه دشمنان ایران، نه دشمنان شیعه فقط، دشمنان اسلام … اگر ما با هم باشیم، کشورهای اسلامی، ملّتهای مسلمان – سنّی و شیعه و فِرَق مختلف تسنّن و تشیّع – با یکدیگر دل‌هایشان صاف باشد، نسبت به یکدیگر سوءظن نداشته باشند، سوءنیّت نداشته باشند، به یکدیگر اهانت نکنند، ببینید در دنیا چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ چه عزّتی برای اسلام درست خواهد شد».

حضرت رسول اکرم منادی صلح در جهان است و همواره تلاش می‌کرد تا مسلمانان با هر دیدگاه، نژاد، زبان، دیدگاه، مکتب، فرقه و گروه‌ها در کمال صلح و صفا در کنار هم زندگی کنند و صدای عدالت خواهی خود را به تمام جهان مخابره کرد تا تمام نسل‌های بعد از او بخوانند و ببینند  با وحدت و یکپارچگی با ظالمان مبارزه کنند.

مبارزه با طاغوت‌های زمان یکی از مهم‌ترین راهکارها برای حفظ وحدت در جامعه اسلامی است تا در سایه عبودیت خداوند نظام توحید در جهان حاکم شود و مستکبران نتوانند سیاست جهانگَشایی خود را عملی کنند و در این میان  وظیفه سیاست‌مداران دینی و اسلامی است که اتحاد میان مسلمانان را ایجاد و از آن نگهداری کنند.

Views All Time
Views All Time
۲۵۷
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false