×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی میانه: ۸۲ روستای شهرستان میانه فاقد دهیاری است

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه ۸۲ روستای شهرستان فاقد دهیاری می باشد افزود: ۳۳ روستا در بخش مرکزی، ۱۴ روستا در کندوان، ۵ روستا در ترکمانچای و ۳۰ روستا در کاغذکنان فاقد دهیاری می باشند.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مهدی مشایخی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با حضور معاون امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی گفت: از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری در سال گذشته ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اختصاص یافت که از این مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در ۲۰ روستا هزینه شده است.
وی در ادامه احداث مخزن آب شرب در روستاهای داش آلتی، شمی کندی، خط انتقال آب کشاورزی روستای قشلاق سلمانی و روستای گنگدیک را از جمله پروژه های اجرا شده در روستاهای فاقد دهیاری با مشارکت مردم و اعتبارات دولتی عنوان نموده افزود: در حوزه راه شهرستان نیز ۱۲۴ روستای فاقد راه داریم که در فصل زمستان و در زمان انتخابات تردد به این روستاها با مشکل مواجه بود که در این راستا راه گشایی و شن ریزی برخی از روستاها را با مشارکت مردم  به اجرا رساندیم.
مشایخی راه گشایی و شن ریزی راه روستایی در روستاهای اکبرآباد، سلیمانلو، داش آلتی، قهرمانلو، زرشلو، خلیفه کمال، الله داد، کریم آباد، بجروان، صورناکهل ، فراهبه، باغبانان علیا و سفلی، قاراب سفلی، داش قلعه، برزق، قواق عمولر، گنگدیک و قلعه سنگ را از پروژه های راه روستایی ذکر نمود.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی میانه با اشاره به اینکه شروع عملیات اجرایی پروژه های مذکور از سال ۹۷ بوده و اکثر آنها در ۸ ماه گذشته با ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال  به اجرا رسیده اند افزود: با ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مابقی نیز در بخشهای تابعه شهرستان شاهد اجرای طرح هایی در حوزه آب شرب، آب کشاورزی و راه روستایی خواهیم بود.
مشایخی همچنین در پایان از اختصاص ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای حوزه علمیه جعفریه میانه و ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای آسانسور دار نمودن ادارات ۲ طبقه در میانه خبر داد.
معاون امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اختصاص اعتبارات ویژه در دولت تدبیر و امید برای روستاهای محروم و فاقد دهیاری اضافه کرد: راه دسترسی روستایی، آب شرب و کشاورزی از اولویتهای مهم در راستای توسعه و عمران روستاهاست.
حیدر صادقی با اشاره به اینکه در بحث توزیع اعتبارات جمعیت مبنا قرار گرفته است از اعلام نقطه نظر استانی به وزارت کشور برای مبنا قرار دادن گستردگی، مساحت و پراکندگی و محرومیت روستاها خبر داده گفت: در صورت موافقت شاهد تزریق اعتبارات بیشتری به شهرستان میانه و دیگر شهرستانها با روستاهای محروم خواهیم بود.
وی با بیان اینکه اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری باید در حوزه آب و راه روستایی که از اولویتهاست هزینه شود افزود: با این کار بسیاری از مشکلات این روستاها رفع خواهد شد.
Views All Time
Views All Time
۲۳۱
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false