×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
کارگاه آموزش خبرنگاران افتخاری توسط بسیج دانش آموزی میانه برگزار شد

یکی از مربیان سپاه میانه در کارگاه آموزش خبرنگاران افتخاری بسیج با تشریح ارزشهای خبری، گفت: ارزش هر خبر بستگی به میزان جذابیتی دارد که می تواند برای مخاطبانش ایجاد کند.

   به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، علی محمد عزتی افزود: بر اساس بار روانی و اثری که بر حواس انسانها پس از خواندن یا شنیدن اخبار ایجاد می شود، آفرینش ارزش خبری شکل می گیرد و هرچه گستره شمول و حجم مخاطبینی که از این اثر، متاثر می شوند بیشتر باشد، ارزش خبری بیشتر خواهد بود.

   مربی کارگاه خبرنگاران افتخاری بسیج دانش آموزی که، چه، کی، کجا، چرا و چگونه را اجزای اصلی یک خبر جامع و کامل عنوان کرد و اظهار کرد: هر یک از این اجزاء به منزله ستونهایی هستند که نبودشان موجب نقصان ساختمان خبری شده و از ارزش و اهمیت آن می کاهد ولی آنچه در این میان بیشترین اهمیت را به خود می گیرد نحوه نگارش و توالی این اجزاست که می تواند مخاطب را تا پایان گزارش خبری با خود همراه کند یا باعث دلسردی مخاطب از خواندن یا شنیدن آن خبر شود.

   وی تصریح کرد: ممکن است خبری دارای ارزش چندانی نباشد ولی خبرنگار با استعداد و خوش ذوقی با بهره گیری از تیتر و لید مناسب، جمله بندی درست و استفاده از کلمات زیبا و ساده گویی، آن را به گونه ای تشریح کند که خواندن یا شنیدنش برای حتی مخاطبینی غیر از مخاطب اصلی پیام، جذابیت داشته باشد و بالعکس ممکن است مخاطبین اصلی این پیام را هم بر اثر عدم تسلط بر اصول خبرنویسی از دست بدهد.

   عزتی اصول لازم الرعایه در تهیه و تدوین اخبار مکتوب و گزارشات تصویری را تشریح کرده و گفت: در خبرنویسی باید ملاحظات فرهنگی و دینی و حاکمیتی را مدنظر داشته و مراقب باشیم که اخبار ما موجب ایجاد تنش، حاشیه سازی و جنجال انگیزی و تفرقه افکنی نشود.

   وی خبرنگاری را هنری برای ثبت درست و جذاب وقایع و رویدادها تعریف کرد و افزود: خبرنگار خوب کسی است که با استفاده از ذوق و استعدادها و هنرمندی خود در صحنه وقایع حاضر شده، آن را دقیق و کامل ثبت نموده، تجزیه و تحلیل کرده و پس از انجام ویرایش های لازم، تصویری درست، جذاب و کامل برای مخاطبانش ترسیم کند و پیام را جامع و گیرا به آنان انتقال دهد.

   در ادامه امید کوهی دیگر مربی این کارگاه نحوه فعالیت در فضای مجازی، اهمیت و چرایی آن را برای خبرنگاران تشریح کرد و گفت: حضور گسترده در فضای مجازی با ایجاد محتواهای مناسب در شبکه های جمعی و اطلاع رسانی، مانع از دستیابی دشمن به اهدافش در این فضا شده و عرصه را برای فعالیت دشمن تنگ خواهد کرد.

   کارگاه خبرنگاران افتخاری بسیج با شرکت ده ها نفر از دانش آموزان بسیجی حوزه های باقر العلوم و شهید فهمیده در سالن اجتماعات آموزش و پرورش میانه برگزار شد.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت