×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
ویزای کانادا دستمزد خوش خدمتی دختر خیابان انقلاب

معصومه درخشان – کارشناس ارشد علوم ارتباطات طی یادداشتی در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

مسیح علی‌نژاد که چندین بار در توئیتر؛ توئیت کرد و در اینستاگرام هشتک «دختر خیابان انقلاب کجاست» راه انداخت این روزها جواب سوالش را گرفته است که دختر خیابان انقلاب جهت خوش خدمتی‌هایش به اپوزیسیون داخل و خارج از کشور اقامت کانادا گرفته و در پارلمان این کشور به نام حقوق بشر خواستار اعمال تحریم علیه ایران شده است.

همه سناریوها از پیش تعیین شده بود تا در روزی که به نام حقوق بشر از آن یاد می‌شود اپوزیسیون داخل و خارج از کشور از چهره بدون روتوش عروسک خیمه شب بازی خود رونمایی کنند که تا دیروز یک زن خانه‌دار معمولی بود و امروز از وی به عنوان یک فعال سیاسی نام برده می‌شود.

جریان‌های معاند و مخالف حجاب برای شاپرک شجری‌زاده بازیگر فرمایشی سوت زده و هورا کشیدند و از وی یک قهرمان ساختند تا در چنین روزی با حضور در کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان کانادا به نام حقوق بشر خواستار اعمال تحریم علیه کشورمان باشد.

شاپرک شجری‌زاده یک بازیگر نمایشی و فرمایشی است که وقتی مسیح علی‌نژاد کمپین چهارشنبه‌های سفید را راه‌اندازی کرد، اولین سناریو نوشته شده توسط آنها علیه حجاب زنان کلید خورد و در این میان رسانه‌هایی همچون من و تو، VOAوBBC  تمام ابزار و تجهیزاتشان را به کار گرفتند تا رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود را در خدمت جریان مخالف حجاب قراردهند.

چهارشنبه‌های سفید طرحی بود که گروه‌های معاند و اپوزیسیون‌های داخل و خارج از کشور نیز برای مقابله با عفاف و حجاب زن ایرانی آن را دامن زدند و در شبکه‌های اجتماعی از دختران و زنان درخواست می‌کردند تا در روز چهارشنبه بدون حجاب و با استفاده از شال‌هایی به رنگ سفید در معابر عمومی حاضر شوند. در فراخوان چهارشنبه‌های سفید آمده است «حجاب را از سر برمی‌داریم و شال سفید را به عنوان نماد اعتراض به سیاهی و اجبار انتخاب می‌کنیم.».

دختران و زنانی که فریب نمایشش را خورده بودند، احساس کردند چهارشنبه‌های سفید آنها به بار نشسته است.ولی دختران و زنان به استخدام درآمده کمپین چهارشنبه‌های سفید تیرشان به سنگ خورد و این کمپین با استقبال کمرنگ و ناچیز زنان به شکست انجامید.

سناریوی بعدی این جریان، کمپین دختران خیابان انقلاب بود که یک سال پیش خبر آن در صدر اخبار رسانه‌های مخالف و معاند قرار گرفت و عناصر داخلی که بوق‌های تبلیغاتی و گوش به فرمان غرب هستند و حجاب را مانع یک سیستم فکری و رفتاری زن قلمداد می‌کردند فراخوان کشف حجاب داده و تصمیم گرفتند تا روسری‌هایشان را باز کرده و شعار ” نه به حجاب اجباری ” سر داده و اعتراض خود را به یک نافرمانی مدنی تبدیل کرده و بهانه‌ای برای آزادی خود بیابند.

« دختر خیابان انقلاب کجاست» این سوالی بود که چندین بار در توئیتر و توسط مسیح علی‌نژاد پرسیده شد تا این‌گونه جریان‌سازی کرده و کاربران شبکه‌های اجتماعی را نسبت به وضعیت دختران خیابان انقلاب حساس کند، این روزها مسیح علی‌نژاد جواب سوالش را گرفته است که دختر خیابان انقلاب جهت خوش خدمتی‌هایش به اپوزیسیون داخل و خارج از کشور اقامت کانادا گرفته و در پارلمان این کشور به نام حقوق بشر خواستار اعمال تحریم علیه ایران شده است.

دخترانی که به استخدام کمپین‌های نه به حجاب درآمده بودند، اعلام می‌کردند” من دختر خیابان انقلاب هستم،ما زنان با پیاده‌روی بدون حجاب قانون عقب مانده را زیر پا می‌گذاریم” و ” زور و اجبار در این که چه بپوشیم و چه نپوشیم را باید از بین ببریم” .

حالا چهره بدون روتوش شاپرک شجری‌زاده رونمایی شد تا روزی که به عنوان لیدر دختران خیابان انقلاب روسری از سرش برداشت و به چوب زد این روزها بتواند مورد حمایت رسانه‌ها و جریان مخالف نظام قرار گرفته و اقامت کشور کانادا را دریافت کند.

به قول یکی از کاربران توئیتر و اینستاگرام  فراموش نکنیم« خیانت همیشه یک رنگ ندارد، گاهی به اسم چهارشنبه‌های سفید، گاهی به نام دختران انقلاب، گاهی حقوق بشر و انرژی هسته‌ای، اما هدف یکی است نابودی ایران و ثمره‌اش می‌شود ترکمنچای و کودتای ۲۸ مرداد و ترور احمدی روشن‌ها که تحریم و ابزار هم متفاوت است،فتحعلی شاه و پهلوی و علی‌نژاد و موساد و شاپرک شجری‌زاده»

وقتی رسانه‌های بیگانه در صدد برجسته‌سازی یک جریانی هستند، بدون شک باید در ماهیت آن شک و تردید کرد،زمانی که رسانه‌های خارجی همچون بی بی سی و من و تو کمپین دختران خیابان انقلاب را در بوق و کرنا کردند، ‌نشان می‌داد دست‌های پشت پرده این ماجرا نمی‌خواهند موضوع دختران خیابان انقلاب به همین جا ختم شود بلکه آنها درصدد بودند با مانور رسانه‌ای و استفاده از قدرت رسانه و برجسته‌سازی آن و استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی، شاپرک شجری‌زاده را به عنوان لیدر این کمپین مطرح کرده و در سناریوی از پیش تعیین شده نقشه‌های جدی‌تر و پررنگ‌تری را برایش تدارک ببینند و او را برای چنین روزی تربیت کنند تا در پارلمان کانادا با سناتور «لیندا فرام» دیدار کرده و در یک کنفرانس مطبوعاتی خواستار تحریم علیه کشورمان شود. تحریم‌هایی که فشار مضاعفی را بر روی ملت ایجاد می‌کند.

حالا باید به این نتیجه رسید برجسته‌سازی رسانه‌های معاند خارجی از کمپین دختران خیابان انقلاب برای لیدرسازی و معرفی بازیگری بود به نام شاپرک شجری‌زاده که از قبل تعیین شده بود و به قول یکی از کاربران توئیتر که گفته است« سرنوشت همه کسانی که دین فروشی کرده اند، خاک‌فروشی است.»

باید اندیشید چرا در کشورهای غربی که مروج و حامی طرح‌ها و کمپین‌هایی برای آزادی زنان و اختیار عمل آنان هستند حجاب به عنوان یک حق و آزادی به رسمیت شناخته نمی‌شود تا زنان مسلمان را در انتخاب یا عدم انتخاب حجاب آزاد اعلام کنند و چرا آنها تنها به فکر حق آزادی و انتخاب زنان ایرانی هستند.

جریان‌های معاند و مخالف با عفت و حیای زنان ایرانی به این نتیجه رسیده‌اند ‌که تنها راه سلطه بر یک کشور، برداشتن حجاب از سر زنان است یعنی همان کاری که استعمارگران در اندلس کردند.

آنها به این نتیجه رسیده‌اند که با زیرپا گذاشتن عفاف و حجاب  زن ایرانی می‌توانند نقش یک زن به عنوان مادر،همسر، خواهر و دختر را کم رنگ کرده و از بین ببرند،بنابراین برای رسیدن به اهداف خود و استفاده ابزاری از زنان به عنوان یک کالای قابل خرید و فروش درصدد هستند با انوع روش‌ها و کمپین‌ها با حجاب مبارزه کرده و بازیگران نمایشی و فرمایشی تربیت کنند تا پس از چند روز به جمع مخالفان پیوسته و در عرصه بین‌الملل خواستار تحریم کشوری شوند که تاکنون در آن زندگی می‌کردند.

آنان فهمیده‌اند که با استحاله هویت یک زن می‌توانند نفوذ فکری و فرهنگی را در آن کشور رقم بزنند برای همین است که در اتاق‌های فکر خود زنان در تیررس هجمه‌های ضددینی و هویتی آنها قرار دارند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت