×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان: بیش از ۲ میلیون نفر در کشور مصرف کننده مواد بوده و ۱۰ میلیون نفر را درگیر اعتیاد خود می کنند

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۲ میلیون نفر در کشور ما مصرف کننده مواد وجود دارد و این تعداد در حدود ۱۰ میلیون نفر از جامعه را که شامل خانواده و سازمانهای ذیربط است را درگیر اعتیاد خود می سازند.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، سرهنگ دهقان با اشاره به افزایش آمار مصرف مواد مخدر در کشور افزود: در راستای کاهش  آمار مواد مخدر که وضعیتی کمتر از بحران ندارد باید هر گونه مقابله و پیشگیری با اجتماعی کردن موضوع انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه جامعه هدف در حوزه مواد مخدر، جوانان جامعه بوده و دشمنان به هر طریقی می خواهند که جوانان ما را که رکن اساسی تولید در جامعه بوده و مولد زندگی می باشند از بین ببرند که در این میان گزینه مواد مخدر را بهترین راه حل می دانند.
دهقان مدیریت افزایش اعتیاد در جامعه ما را دستهای پشت پرده و مخملین خارج از کشور خوانده گفت: متاسفانه در استان آذربایجان شرقی با شیوع اعتیاد به دو نوع مواد مخدر تازه روبرو هستیم که کشورهای همسایه تولید کننده و توزیع کننده اصلی آن به شمار می روند.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در ادامه گفت: اگر مواد مصرفی فرزندان ما صنعتی باشد خانواده ها پس از ۵ سال آگاه به اعتیاد جوانان خود می شوند زیرا عوارض و نوع تاثیر این مواد قابل شناسایی نبوده و پس از سالها نمایان می شود.
وی درست زندگی کردن و تربیت درست فرزندان ، مسئولیت پذیر و اجتماعی کردن آنها را هنر بزرگی خوانده افزود: با آموزش، فرهنگ سازی و اتخاذ تکنیکهای ساده از سوی خانواده ها، مراکز آموزش عالی، آموزش و پرورش و دستگاههای مربوطه می توان از اعتیاد فرزندان پیشگیری نمود زیرا این نوجوانان و جوانان سرمایه مهم جامعه محسوب می شوند.
دهقان خانواده گریزی، گوشه نشینی، اضافه شدن پول تو جیبی فرزندان و یا تقاضای پول تو جیبی زیاد و کافی ندانستن آن، دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن های بی دلیل را نشانه هایی از اعتیاد به مواد مخدر ذکر کرده افزود: آگاهی خانواده ها و نظارت و کنترل آنها می توانند فرزندان ما را از گرفتاری در این منجلاب برهاند.
Views All Time
Views All Time
۱۹۸
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false