×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
گزارشی از اجرای پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکتی شهرداری و دهیاران در شهرستان میانه

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میانه در جلسه شورای فنی استان در شهرستان میانه به ارائه گزارشی از اجرای پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکتی شهرداری و دهیاران پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مهدی مشایخی اجرای نیروگاه بادی آقکند با پیشرفت ۵۰ درصد و اعتبار ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی توسط شرکت مپنا را یکی از پروژه های مهم سرمایه گذاری استان خواند که در حال اجراست.
وی اجرای شبکه پایاب سد آیدوغموش بعنوان طرح پایلوت کشوری به مساحت ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار را از دیگر پروژه ها عنوان نمود  که ۲ هزار هکتار آن با مشارکت ۱۰۰ میلیون ریالی برای هر نفر از کشاورزان اجرا می شود.
مشایخی اضافه کرد: برای ۷۵۰ هکتار از این پایاب هر یک از مردم مشارکت ۱۵۰ میلیون ریالی نموده و دولت نیز کمک بلاعوض هزار میلیارد ریالی را اعمال می نماید.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه میانه به اجرای شبکه پایاب سد صومعه علیا با ۳۰ میلیارد ریال مشارکت مردمی در مساحت ۵۵۰ هکتار اشاره کرده گفت: این پروژه با مشارکت ۶۰ میلیارد ریالی از سوی دولت در حال اجرا بوده و از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
مشایخی اجرای پایاب صومعه کبودین با اعتبار ۴۶ میلیارد ریال که در حدود ۷ میلیارد ریال آن مشارکت مردمی بوده و ۳۹ میلیارد ریال  آن از محل ۸۵ درصد طرح های عمرانی به صورت بلاعوض از سهم جهاد کشاورزی پرداخت شده را از دیگر طرح های در حال اجرای شهرستان برشمرد.
وی شبکه پایاب برنلیق مددخان به مساحت ۱۷۵ هکتار با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار که ۶ میلیارد ریال آن مشارکت مردمی و بقیه بلاعوض دولتی است را از دیگر طرح های در حال اجرا عنوان نمود.
مشایخی در ادامه با بیان اینکه هزینه حفاری برای اجرای شبکه های فاضلاب و توسعه آن در شهرهای تابعه از سوی شهرداری ها رایگان است افزود: از نظر اجرای فاضلاب شهری، شهر میانه بعنوان اولین شهر در سطح استان به زودی از نعمت شبکه فاضلاب برخوردار خواهد شد.
وی اجرای طرح هادی، اصلاح و توسعه آب شرب شهرهای میانه را قابل قبول خوانده افزود: اجرای آسفالت سطح شهر با مشارکت مردم در میانه و شهرهای تابعه انجام یافته که آسفالت سکونتگاه‌های غیر رسمی از جمله این طرح است و تا به امروز ۱۸۰ تن قیر رایگان به شهر اختصاص داده شده است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه اضافه کرد: با مشارکت مردم و دستگاههای اجرایی مرتبط اراههای روستایی اکبرآباد، گنگدیک، برزق، الله داد، زرشلو، خلیفه کمال، زرنا کهل، فراهیه، داش آلتی، قواق عمولر، قلعه سنگ، قاراب علیا و سفلی، باغبانان علیا و سفلی، سلیمانلو و  بجوال از محل اعتبارات فاقد دهیاری با مشارکت ۵۰ درصدی مردم به طول ۵۰ کیلومتر راهگشایی و شن ریزی شده است.
وی احداث مخزن برای روستاهای داش آلتی و شمی کندی، اجرای خط انتقال آب شرب روستای کهورین، تکمیل و بهره برداری خط انتقال آب کشاورزی روستای قشلاق سلمانی و گنگدیک و در حال اجرا بودن تامین آب شرب به روستاهای کلوچه خالصه، برون، توشمانلو، مجتمع یالقوز آغاج، باللوجه، چرور، سوطی، سفید خانی و علی بیگلو را از دیگر پروژه ها برشمرد.
مشایخی در ادامه افزود: از محل اعتبارات دهیاری و مشارکتهای مردمی و استفاده از پتانسیل دستگاههای اجرایی طرح هادی در روستاهای اسلام آباد، آونلیق، شیخدرآباد، ورزقان، قوشه بلاغ، ونجان، قره بلاغ، احمدآباد گروس، ورنکش، قلعه جوق، صومعه علیا و غیره با اعتبار بیش از ۱ میلیارد ریال به اجرا رسیده است.
وی افزود: از دیگر پروژه های مشارکتی می توان به زمین چمن فوتبال و احداث اورژانس ۱۱۵ ترکمانچای و سرمایه گذاری بخش خصوصی در کشتارگاه نیمه صنعتی میانه اشاره نمود.
مشایخی در پایان سردخانه مهرداد عبدی با یکهزار و ۵۰۰ تن ظرفیت و ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در محور میانه، ترک واقع در سه راهی النجارق و واحد بستنی در اراضی روستای ورنکش با ۱۵ میلیارد ریال سرمایهگ ذاری را از جمله طرح های سرمایه گذاری در شهرستان عنوان کرد.
Views All Time
Views All Time
۲۹۶
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false