×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: ارتقای روحیه در سالمندان و بازنشستگان نیازمند ارائه خدمات بیشتر و ارزش گذاری به جایگاه آنان است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه نباید ارائه خدمات مختص بازنشستگان مرد باشد بلکه باید سهم بانوان بازنشسته نیز در جامعه رعایت شود تاکید کرد: ارتقای روحیه در سالمندان و بازنشستگان نیازمند ارائه خدمات بیشتر و ارزش گذاری به جایگاه آنان است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در نشستی با مدیر کل صندوق بازنشستگی استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: بهره گیری از امکانات دولتی برای بازنشستگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ارزش گذاری به کارکنان جاری است.

وی در ادامه با بیان امکانات موجود در شهرستان برای بازنشستگان از جمله خانه امید میانه گفت: پویایی و تحرک لازمه استقبال بازنشستگان در استفاده از امکانات موجود است و اگر غیر از این بوده و تمامی امکانات و تجهیزات راکد بماند حق دولت و سازمان بازنشستگی کشور با وجود تلاش و زحمات زیاد نمود عینی پیدا نمی کند.
مشایخی تقویت و رونق هر چه بیشتر امکانات ایجاد شده در شهرستان، با توجه به گستردگی و قشر بالای بازنشستگی در آن را خواستار شده بیان کرد: ویژه بودن شهرستان نیز مزیت بزرگی برای اخذ امکانات بیشتر از استان است که می توان برای آسایش و رفاه هر چه بیشتر سالمندان و بازنشستگان از این امتیاز بهره برد.
فرماندار ویژه میانه افزود: می توان فعالیتهای رفاهی، ورزشی، فرهنگی، هنری و اجتماعی بسیاری را با مدیریت صحیح در راستای رفاه، فعالیت و پویایی قشر سالمند و بازنشسته به انجام رساند که در این خصوص از تمام ظرفیت شهرستان برای این موضوع استفاده خواهیم کرد.
مدیر کل صندوق بازنشستگی استان در این جلسه با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی در حدود ۷۲ هزار بازنشسته دارد گفت: صندوق  بازنشستگی استان موفق به اخذ گواهینامه دوستدار سالمند برای اولین بار در سطح کشور شده است.
بهروز قاسمی اضافه کرد: در سطح استان ۴ خانه امید در شهرهای تبریز- مرند- سراب و میانه به بهره برداری رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه می توان از امکانات موجود فراهم شده برای بازنشستگان به صورت بهینه استفاده کرد افزود: نباید هزینه و سرمایه گذاریهای موجود بدون استفاده و راکد بماند بلکه باید از این امکانات در قالب برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی، تداعی خاطرات و دورهمی ها، اتاق فکر و مطالعه و غیره استفاده نمود تا اوقات فراغت بازنشستگان و سالمندان به صورت مفید سپری شود.
قاسمی با بیان اینکه شاغلان دیروز بازنشسته امروز هستند که دوران خدمت خود را سپری کرده و اکنون با کوله باری از تجربه در دوران بازنشستگی  نیاز دارند تا رفاه و آسایش آنها در اجتماع مد نظر قرار گرفته و از تجربیات آنها استفاده شود  اظهار کرد: جامعه بازنشسته نیاز مهر و محبت است که با پول نمی توان آن را تامین کرد.
مدیر کل صندوق بازنشستگی استان در پایان افزود: برای فعال نمودن خانه امید بازنشستگان باید از وجود افراد خلاق استفاده کرد تا بازنشستگان به جای بطالت وقت، در این مکان حضور یافته و اوقات خود را به خوبی سپری نمایند.
Views All Time
Views All Time
۱۸۹
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false