×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
سوالات و ابهامات در مورد مناقصه تهیه طرح ساماندهی حمل ونقل وترافیک شهر میانه

نگارنده:مرتضی رشیدی

مناقصه تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه برابر ماده ۱۳ آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها است؟

یکی از مشکلات اساسی و مهم شهرهای مثل شهر میانه مشکلات ترافیک در مرکز و خیابان‌های شلوغ شهر که باعث ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان شده است می باشد.

نبودن پارکینگ‌های عمومی به‌اندازه کافی، پارک خودروها در دو طرف خیابان‌ها، وجود دست‌فروش‌ها، مؤسسات مالی و بانک‌ها، مطب دکترها، دفترخانه‌های رسمی و … در مرکز شهر مواردی هستند که باعث ایجاد مشکلات ترافیک در مرکز و خیابان‌های شلوغ شهر میانه شده و می‌باشند.در حل این مشکلات سازمان های مردم نهاد و کارشناسان ترافیک شهری و … بصورت داوطلبانه آمادگی خود را در جهت حل مشکلات شهری به اعضای شورا،مسئولان و مدیران شهری اعلام نموده اند. متاسفانه آنچنانکه باید مورد استقبال این عزیزان قرار گیرد تا باعث حل مشکلات شوند در بعضی مواقع هم با بی مهری و زیاد مورد استقبال قرار نگرفته شده است.

شورای اسلامی شهر طبق درخواست نامه مدیریت سازمان حمل‌ونقل عمومی شهرداری میانه اقدام به تصویب مصوبه اعتبار برای تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه نموده و شهرداری هم اقدام به انتشار آگهی مناقصه با برآورد اولیه به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نموده که باعث ایجاد سوالات و ابهاماتی شده است.

با توجه به اینکه سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری میانه به نظر می رسد در حدود ۱۱ نفر پرسنل دارد و بند ۷ ماده ۴ اساسنامه سازمان یکی از وظایف و مأموریت سازمان، مطالعه و مدیریت اجرای طرح‌های منجر به بهبود تردد شهری، ارتقای ایمنی و نظم تردد، توسعه و بهبود سامانه‌های حمل‌ونقل همگانی مسافر و بار از قبیل پیاده‌سازی نظام جامع و یکپارچه اطلاعات و مدیریت سوانح و تخلفات رانندگی، توسعه و ساماندهی شبکه معابر و رفع نقاط حادثه‌خیز، اصلاح هندسی و آرام‌سازی معابر و تقاطع‌ها و … است.

۱- آیا واگذاری مطالعات ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه شامل: مطالعات ساماندهی بافت مرکزی، اصلاح هندسی شبکه معابر و تقاطع ‏ها و بازنگری طرح ایمن‌سازی بلوار زینبیه، مطالعات بازنگری طراحی و جانمایی علائم افقی و عمودی، مطالعات ساماندهی حمل‌ونقل همگانی، بصورت برگزاری مناقصه به بخش خصوصی باوجود پرسنل و در این شرایط و وضعیت اقتصادی کشور درست و صحیح است؟

شهرداری میانه در آگهی مناقصه تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه در قسمت شرایط عمومی مناقصه مرحله اول اعلام نموده است در نظر دارد برابر ماده ۱۳ آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه با شرح خدمات تعیین‌شده را از طریق مناقصه عمومی به خدمات مهندسین مشاور دارای رتبه حمل‌ونقل و ترافیک صلاحیت‌دار با برآورد اولیه ۱/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال با شرایط آگهی مناقصه واگذار نماید.

طبق قسمت پنجم (مزایده) ماده ۱۳ آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها، شهرداری‌ها می‌توانند اموال منقول و غیرمنقول و فرآورده‌های واحدها و مؤسسات تابعه شهرداری را با جلب موافقت انجمن شهر(شورای اسلامی شهر ) از طریق مزایده کتبی و حضوری (‌حراج) فروش و اجاره دهند.

۲- آیا تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه شامل: مطالعات ساماندهی بافت مرکزی، اصلاح هندسی شبکه معابر و تقاطع‌ها و بازنگری طرح ایمن‌سازی بلوار زینبیه، مطالعات بازنگری طراحی و جانمایی علائم افقی و عمودی، مطالعات ساماندهی حمل‌ونقل همگانی، فروش و اجاره اموال منقول و غیرمنقول و فرآورده‌های واحدها و مؤسسات تابعه شهرداری است؟

‌‌آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها- قسمت پنجم – مزایده‌:

ماده ۱۳ – فروش اموال منقول و غیرمنقول و اجاره اموال غیرمنقول شهرداری از طریق مزایده کتبی صورت خواهد گرفت لکن در مورد فروش اموال منقول و اجاره دادن فرآورده‌های واحدها و مؤسسات تابعه شهرداری با جلب موافقت انجمن شهر می‌توان از طریق مزایده حضوری (‌حراج) اقدام نمود.

تبصره ۱ – در مورد مزایده حضوری (‌حراج) باید روز و محل حراج قبلاً آگهی شود و در آگهی اطلاعات لازم راجع به نوع اشیاء قید گردد و تصریح شود که در مقابل فروش اشیاء وجه نقد دریافت می‌گردد و پرداخت هر نوع مالیات و عوارض به عهده خریدار است.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت