×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شهر میانه کودکان شهر چشم به یاری شما دارند تا طعمه سگ‎های ولگرد نشوند

نگارنده:مرتضی رشیدی

عملکرد شهرداری شهر میانه در جمع آوری سگ های ولگرد تا چه اندازه مثبت می باشد!؟

یکی از مشکلات مهم بهداشتی و اجتماعی در بسیاری از شهرهای کشور وجود سگهای ولگرد بلاصاحب می باشد.اگر چه سگ،از دوستان قدیم بشر محسوب شده و بیش از هزاران سال از اهلی شدن این حیوان و نقش مفید آن در زندگی بشر می گذرد، ولی با شناخت برخی از بیماریهای قابل انتقال بین حیوان و انسان و به مخاطره افتادن سلامت انسانها،امروز در هیچ نقطه ای ،حضور آزاد سگهای بدون صاحب در خیابانها امر پذیرفته شده ای نیست و لازم است اقدامات اساسی در خصوص کنترل اصولی این حیوانات بعمل آید. بر اساس مفاد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری،جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی وحیوانی و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض،مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری است.

بر اساس دستوالعمل سازمان شهرداریها و دهیاریهای وزارات کشور،برای نحوه کنترل حیوانات ولگرد نظیر سگ ها،باید مکانهایی در نظر گرفته شود تا این حیوانات در آنها نگهداری و تیمار، و از انتقال هر گونه بیماری و عوامل غیر بهداشتی به محدوده زندگی انسانها جلوگیری شود.

متاسفانه هر از چندی در رسانه ها و و فضاهای مجازی شاهد انتشار اخبار درد آور از حوادث ناگوار در شهرهای کشور که کودکان خردسال طعمه سگ های ولگرد و باعث داغدار شدند خانواده های شده اند هستیم.

در خیابان های سطح شهر میانه هم مدتی است شاهد جولان سگ های ولگرد بصورت گروهی یا تکی هستیم که باعث ایجاد مشکلات و خطرات زیاد از نظر بهداشتی و … برای شهروندان شده و می باشد هستیم. شهرداری هم با توجه به مفاد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری،جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی وحیوانی و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض،مزاحم و ولگرد یکی از وظایف شهرداری می باشد در این مدت در سکوت اعضای شورای اسلامی شهر اقدامات لازم را جهت جمع آوری سگ های ولگرد در سطح شهر نکرده است تا باعث حل این مشکلات و شاهد افتادن اتفاقات ناگوار مثل حوادث حمله سگهای ولگرد به کودکان در شهرهای مثل اسفرورین،شیراز و … در شهر میانه نشویم.

با توجه به اینکه در بودجه سال ۱۳۹۷ مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال برای تکمیل محل نگهداری سگهای ولگرد اعتبار مصوب شده و در ۶ ماه اول در حدود ۱۱۶ میلیون ریال هزینه شده است ولی متاسفانه باز شاهد جولان سگ های ولگرد در سطح شهر هستیم. اگر خدای نکرده یک روزی بخاطر حمله سگ های ولگرد به یکی از شهروندان عزیز مثل شهرهای اسفرورین،شیراز و… حادثه ناگوار اتفاق بیفتد و باعث فوت شهروندان شود چه کسی در این شهر پاسخگو خواهد شد.

آیا دوباره می توان شادی و نشاط را برای آن خانواده داغدار برگرداند؟

Views All Time
Views All Time
۱۶۳
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false