×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: پرداخت ۶ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال به ۴۸ معتاد بهبودیافته در سال جاری

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه در حوزه های مقابله ، پیشگیری و درمان و سایر حوزه های مرتبط با اعتیاد قانون مشخصی داریم افزود: آموزش و قانون دو رکن اساسی در مقابله با آسیب اجتماعی اعتیاد است.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان، آموزش در برگیرنده تمامی موضوعات بوده که از این طریق باید فرهنگ سازی و اجتماعی کردن را یکی از محورهای مهم و اساسی در راه پیشگیری از این آسیب قرار دهیم.
وی با بیان اینکه اعتیاد اصلی ترین منکری است که در عصر کنونی بشریت را تهدید می کند اضافه کرد: کمیته آموزش باید در کنار کمیته های درمان، پیشگیری و مقابله بر تلاش خود با برپایی همایش ها، توزیع بروشورها و غیره پرداخته و نتایج همایش ها را عملیاتی کند.
مشایخی مشکل مواد مخدر را ناشی از هجمه های بیرونی و در برخی موارد غفلت برخی در داخل و خانواده ها ذکر کرده افزود: توجه به آسیب اجتماعی اعتیاد  باید در اولویت باشد.
وی در حوزه توجه به آسیب مواد مخدر تاکید کرد: نباید از روستاها غافل بود که بخشداری ها در این خصوص باید از طریق دهیاران و شوراهای اسلامی و ادارات زیربط اقدام عملی داشته باشند.
فرماندار ویژه میانه  با اشاره به فعالیت ۱۰ مرکز درمان سرپایی در شهرستان افزود: محل های جولان معتادان و فروشندگان مواد مخدر باید از سوی کمیته مقابله مورد کنترل قرار گرفته و معتادان نیز جمع آوری شوند.
مشایخی در ادامه با تاکید برحمایت بیش از پیش خانواده هایی که سرپرست آنها در مراکز ترک اعتیاد و کمپها به سر می برند افزود: باید در کنار حمایتهای مالی، آموزش مهارتهای زندگی و برنامه های خانواده نیز مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از آسیبهای بعدی ناشی از نبود سرپرستان خانوارها جلوگیری کرد.
وی با بیان اینکه فعالیتهای آموزشی توسط پایگاههای سلامت اجتماعی و خدمات اجتماعی بویژه در سکونتگاههای غیررسمی در حال اجراست،  لزوم  مستند سازی کلیه اقدامات عملی را خواستار شده افزود: با این کار می توانیم موضوعات را به صورت اساسی پیگیری کرده و تصمیمات را عملیاتی کنیم.
فرماندار میانه از معرفی ۴۸ معتاد بهبود یافته جهت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به آنها در طی سال جاری خبر داده گفت: ۶ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال تسهیلات به این افراد از ۵۰ میلیون ریال تا ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت شده و بیش از ۲۰۰ نفر بهبود یافته نیز در نوبت برای دریافت تسهیلات هستند.
وی همچنین، معرفی ۳۷ نفر بهبود یافته  از اول سال به مرکز فنی و حرفه ای اشاره کرده افزود: گسترش فعالیتها در روستاها بویژه روستاهای در معرض آسیب، گسترش پایگاههای سلامت اجتماعی و خدمات اجتماعی در سکونتگاههای غیررسمی، گسترش NGO ها (تشکیلات مردم نهاد) برای اجرای برنامه های آموزشی، گسترش CBO های اجتماع محور، راه اندازی کمپ( مرکز اقامتی میان مدت) در میانه  و یک کمپ در بخش ترکمانچای که موافقت اصولی آنها صادر شده است  و ایجاد مرکز ماده ۱۵ را از جمله فعالیتهای آتی شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان عنوان نمود.
مشایخی در پایان عدم پذیرش مرکز ماده ۱۶ استان را سبب افزایش آمار معتادین متجاهر در شهرستان خوانده گفت: این امر باعث شده تا مرکز ماده ۱۵ به پوشش این افراد بپردازد و اگر قرار باشد ماده ۱۶ در میانه ایجاد شود باید ساز و کار مالی برای شهرستان تعریف و ابلاغ شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true
  1. مسلمی

    جناب آقای دکتر مشایخی عزیز صمیمانه از جناب عالی متشکریم که با این صلابت ، قاطعیت ، نظارت مستمر ، فعالیت هایتان و چنین اقداماتی در روند توسعه کل شهرستان میانه و رسیدگی به مردم همه را امیدوارتر می نمایید .
    انصافا خاطره آقای نجفی (فرماندار دهه ۷۰) را در اذهان میانه ایها زنده می کنید و حتی بیشتر از ایشان چه در برنامه ریزی ها و چه در عمل.
    ان شاالله همواره موفق و موید باشید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت