×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ بهمن - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
حجت الاسلام مظفری میانجی : افراد پولدار  با نفوذ خود، بانک خصوصی ایجاد می ‌کنند

اخبار برگزیده؛

من چایی ‌ریز امام می‌ شوم
کانال پایگاه نشر آثار مقام معظم رهبری نوشت: رهبر انقلاب  در باره روزهای پیش از بازگشت امام به ایران فرمود: قبل از ورود امام با دوستان روحانی جلسه‌ای تشکیل دادیم و گفتیم: خب، فردا امام وارد تهران می‌شود؛… باید از حالا آماده باشیم و تشکیلات بیت امام را منظم کنیم. هرکس مسئولیتی به عهده بگیرد. همه قبول کردند که بیاییم درباره این قضیه فکر کنیم. جلسه گذاشتیم. بنده گفتم: من می‌شوم قهوه ‌چی. رفقا خندیدند و گفتند: شوخی می‌کنی؟ گفتم: نه، شوخی نمی‌کنم. اتفاقا چون اهل چایی هستم، خوب چایی درست می‌کنم؛ بالاخره منزل امام، یک چایی ریز می‌خواهد. آن چایی‌ریز من باشم. این حرف موجب شد که جلسه‌ ما به یک سمت خوب رفت. فرق است بین اینکه هرکس بنشیند جایی و هدف بگیرند که رئیس این تشکیلات چه کسی باشد؟ من در دلم بگویم بالاخره من مناسب‌ترم. شما بگویید من مناسب‌ترم. اینجا یک معارضه و دعوا می‌شود. ما در این دعوا، به قول زورخانه‌چی‌ها لنگ انداختیم. گفتیم ما نیستیم؛ شغل ما قهوه‌چی‌گری. همه لنگ انداختند و کار سامان گرفت.
*
افراد پولدار  با نفوذ خود، بانک خصوصی ایجاد می ‌کنند
عضو هیئت مؤسس شورای سیاست‌گذاری انجمن روحانیون کارآفرین کشور در گفتگو با خبرنگار تهران نیوز، اظهار داشت: وزارت اقتصاد و بانک مرکزی دچار اشتباهاتی شدند که تاوان آن را مردم کشور می‌دهند؛ یکی از اشتباهات وزارت اقتصادی و بانک مرکزی این است که به صورت بی‌رویه به موسسات مالی مجوز بانک داده‌اند و اشتباه بعدی آن عدم نظارت دقیق بر عملکرد آن‌هاست. حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی، نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران افزود: چند نفر پولدار جمع می‌شوند و موسسه مالی اعتباری می‌زنند و پس از راه‌اندازی آن با نفوذ خود مجوز بانک را اخذ می‌کنند در مرحله بعدی از افرادی که در علم اقتصاد تبحری ندارند به عنوان اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل بانک استفاده می‌کنند. در نتیجه آخر و عاقبتشان این می‌شود که مشاهده می‌کنید. وی تصریح کرد: بانک مرکزی اگر بخواهد تعهد بانک‌ها و موسسات مالی دچار بحران شده‌ را پرداخت کند مجبور است اسکناس چاپ کند که به نظر کارشناس اقتصادی، چاپ اسکناس به فاصله ۱۰۰ روز منجر به ایجاد تورم می‌شود که در پی آن دلار سر به فلک می‌کشد که مسئولیت آن با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی است. این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: مسئولین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اگر به دنبال علاج بیماری اقتصاد هستند می‌بایست به سمت دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه دست دراز کنند و از آن‌ها کمک بخواهند.
*
زندگی خود را به مردم نزدیک‌ تر کنید!
دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی نسبت به استفاده مسئولین از پاویون فرودگاه انتقاد کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، دریابان علی شمخانی با بیان اینکه جریان پاویون فرودگاه چیست و آن را برای چه ساخته ‌اند، اظهار کرد: چرا مسئولین هنگام سوار شدن هواپیما از پاویون استفاده می‌کنند؟ وی ادامه داد: بروید در سالن انتظارات مثل مردم سوار شوید. در سالن انتظارات ده‌ ها مراجعه‌ کننده می ‌بینید. زندگی خود را به مردم نزدیک‌ تر کنید!
مدیران گمشده در میانه چالش ها
محمد ایمانی عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان نوشت: بلا نسبت مدیران خدوم که کم هم نیستند، بعضی مدیران یافت می شوند که فقط حرف زدن و تئوری در کردن را بلدند. همین روز های مبارک که از صدقه استغاثه بندگان خوب خدا، رحمت الهی باریدن گرفت،
می توان مدیرانی را سراغ گرفت که نیستند. سر بزنگاه نمی توانید آنها را پیدا کنید. زلزله ای بیاید یا خیابان و اتوبان و جاده ای بر اثر برف مسدود گردد؛ آنها مفقود می شوند. حتی حرف خوب هم نمی زنند. طرف، وزیر و مدیر ارشد است اما فقط یاد گرفته به خانه هفت هشت میلیون نفر توهین کند و بگوید مزخرف است، قوطی است، قفسه است! تکلیف راه و سرپناه مردم چه می شود؟ به ایشان مربوط نمی شود! طرف، شهردار است اما بحران – بحران که نه، کوچک ترین چالش – برای شهر پیش می آید، سراغش را باید از کیش بگیرید. یا اینکه نهایتا از پیشکسوت های
تکنوکرات خود یاد گرفته فقط علیه مدیریت قبلی بدگویی کند و روزگار بگذراند. چاره چیست؟! پیشنهاد می شود با حفظ حقوق و مزایای این قبیل مدیران، مدیران قبلی صرفا برای مواقع بحرانی و کار کف میدان و خیابان دعوت شوند تا در مواقع سیل و زلزله و بارندگی و کولاک و راهبندان، کسانی باشند که به داد مردم گرفتار برسند، کانکس و چادر و  سرپناه تامین کنند و به تدبیر امور بپردازند. آن مدیریت سایه! هم حرافی اش را بکند و غُرَش را بزند!
***
نمایندگان کرمان، روحانی را
در سفر همراهی نمی‌ کنند
وطن امروز نوشت: سخنگوی مجمع نمایندگان استان کرمان از عدم همراهی حسن روحانی از سوی خود و سایر نمایندگان استان کرمان در سفر رئیس‌جمهور خبر داد. یحیی کمالی‌پور به برگزاری نشست مجمع نمایندگان این استان اشاره کرد و در بیان جزئیات این نشست گفت: در این جلسه با نظر اعضای مجمع مقرر شد به دلیل عملکرد دولت،‌ عدم همکاری دولت با نمایندگان برای رفع مشکلات مردم و همچنین عدم مشورت با نمایندگان مجلس در تصمیمات استانی، نمایندگان مجلس، رئیس‌جمهور را در سفر استانی به کرمان همراهی نکنند. کمالی ‌پور با تاکید بر اینکه مردم مشکلات جدی معیشتی دارند، گفت: نمایندگان مجلس به دنبال رفع این مشکلات هستند و از دولت انتظار دارند به نمایندگان در این زمینه کمک کند تا شاهد رفع مشکلات مردم باشیم.
*
دو سوم بودجه فعلی خارج از دسترس مجلس است
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: اصلاحات خوبی در کمیسیون تلفیق در ارتباط با بودجه صورت گرفت اما چند نقطه ضعف اساسی وجود دارد. این نوع بودجه ‌ریزی عملیاتی نیست و نمی‌توان این روش بودجه‌ریزی را عملیاتی دانست. به گزارش ایلنا، حمید رضا فولادگر افزود: بودجه عملیاتی تعاریف خود را دارد. دو سوم بودجه فعلی خارج از دسترس مجلس می‌باشد. کل بودجه ما هزار و ۲۰۰هزار میلیارد است که از این میزان ۸۰۰ هزار میلیارد آن مربوط به شرکت‌های دولتی و غیرانتفاعی است. نمایندگان عزیز چه قدر وقت کردید که این میزان بودجه را مطالعه کنید؟ هر ساله این بودجه خارج از بودجه عمومی ارائه می‌شود و عملا نمایندگان مجلس وقت نمی‌کنند که آن را مطالعه کنند. این یکی از نقاط ضعف بزرگ بودجه است. حدود ۴۳۰ هزار میلیارد ریال بودجه عمومی کشور است و ۶۰ هزار میلیارد بودجه عمرانی است. این یعنی نسبت یک به هفت بودجه عمرانی به بودجه عمومی. با این شرایط می‌خواهیم کشور را توسعه دهیم؟
*
اغتشاش تحت تأثیر قرص
سخنگوی کمیسیون حقوقی قضائی گفت: بنده به‌عنوان قاضی وقتی متهمی را با عنوان قاچاقچی مواد مخدر، کلاهبردار، قاتل یا جاعل بازداشت می‌کنم، خودم بیش از او ناراحتم. بنابر این از متهم می‌پرسم آیا سند دارید، می‌توانید وثیقه بگذارید و مسائلی از این دست را مطرح می‌کنم که به نحوی آزادش کنم. شناختی که من دارم، می‌دانم همکارانم چنین مرامی دارند. به گزارش ایلنا، حسن نوروزی افزود: برخی بازداشتی‌ها در کرمانشاه گفتند پیش از ورود به تجمعات در خانه‌ای به آن‌ها قرص داده‌اند. آن‌جا از مسئولین سوال کردم که اوضاع اغتشاش گران چگونه بوده؟ گفتند بسیاری از کسانی که بازداشت کردیم، بعد از ۲۴ ساعت به ‌خود آمده، ناراحت بوده و گریه می‌کردند.این بازداشت‌شدگان می‌گفتند چرا ما را اینجا آوردید. مسئولان گفته‌اند شما در خیابان بودید، شیشه می‌شکستید، اغتشاش می‌کردید. زندانیان می‌گفتند ما اصلاً نفهمیدیم. ما را به خانه‌ای بردند، آنجا قرصی خوردیم و بعد به خیابان آمدیم و اصلاً نفهمیدم چه شد. البته نمی‌خواهم بگویم همه ایران این‌طور بوده اما در کرمانشاه خیلی از جوانان چنین وضعی داشتند. نمی‌گویم ۱۰۰ درصد این افراد قرص خورده‌اند اما به هر حال بعضی این‌طور بودند.
*
تفاوت
مشرق نوشت: همزمان با آغاز بارش برف در تهران، خبری منتشر شد که از رقصیدن و پایکوبی تعدادی دختر و پسر در یکی از معابر عمومی حکایت داشت. در همین حال، طی روزهای اخیر نیز تصویری از یک دخترک کوچک در رسانه‌ها نشر یافت که در مراسم «نماز استسقاء» (نماز طلب باران) شرکت کرده و مشغول نماز است. رفتار خلاف عرف و شرع، غیر متمدنانه و معارض با حقوق شهروندی دختران و پسران اشاره شده موجی از توجه افکار عمومی و کاربران شبکه‌های اجتماعی به تصویر «دختر باران» و نیایش و قنوت او در پیشگاه الهی برای طلب باران را ایجاد کرده است.
*
چرا از صحن شورا خارج شد؟
عضو شورای شهر تهران می‌گوید: تصویب طرح ترافیک جدید عین‌ تبعیض است و باید فراخوان عمومی می‌شد. شتاب‌زدگی در این طرح پیامدهای ناگواری ممکن است داشته باشد و اگرچه‌ طرح قبلی درست نیست، اما دلیل نمی‌شود که بدون تشکیل کمیته نرخ‌گذاری شود. نهادهای دانشگاهی و مدنی مخالف‌ طرح هستند، این طرح پیامدهای اجتماعی و سیاسی دارد و ما به عنوان اعضای شورای شهر هنوز نمی‌دانیم‌ موضوع چیست. در این شرایط‌ چرا از برقراری عدالت حرف می‌زنید؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران، الهام فخاری در اعتراض به نبود وجاهت‌ قانونی در رای ‌گیری برای
قیمت گذاری طرح ترافیک و در اعتراض به تصویب طرح جدید جلسه شورا را ترک کرد. فخاری پس از ترک جلسه شورا در اعتراض به طرح جدید ترافیک در توئیترش نوشت: گذر زمان دلایل خروج من از صحن شورا را برای مردم تهران شفاف خواهد ساخت.
***
تکرار ادعای اسرائیلی‌ ها علیه ایران
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای چندمین بار مدعی شد در نتیجه سستی مقامات لبنانی، ایران در حال ایجاد کارخانه‌های ساخت موشک دقیق در لبنان است. به گزارش فارس، «رونن مانلیس» در پیامی به لبنانی‌ها هشدار داد و مدعی شد: در نتیجه سستی مقامات لبنانی، این کشور به کارخانه بزرگ موشک تبدیل شده است.موضوع فقط انتقال اسلحه و اموال یا دادن مشاوره نیست بلکه ایران شعبه جدیدی در لبنان باز کرده است. این نخستین بار نیست که رژیم صهیونیستی چنین ادعایی را مطرح می‌کند. آخرین بار، رژیم صهیونیستی در ژوئیه گذشته نیز این ادعا را تکرار کرده بود. ایران این شایعات را بی‌اساس خوانده و رد کرده است.
افشاگری در باره درآمدهای بازار موسیقی
علی اصحابی با حضور در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» از وضعیت امروز موسیقی ایران گلایه کرد و درباره اینکه با پول، آدم‌ها را بزرگ می‌کنند توضیح داد. این خواننده موسیقی پاپ در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به وضعیت موسیقی امروز ایران گفت: سه سال و خرده ای که گذشته انگار ۳۵۰ سال بر من گذشت، هیچ کس هم نپرسید چطور شدی؟ کسی که آن قدر در اوج بود کجاست؟ آدم بده داستان هم من شدم! اما حالا بعد از چهار سال اوضاع بهتر شده است. او در پاسخ به اینکه چرا فکر می‌کنی این روزها موزیک راحت می‌گیرد، تصریح کرد: می‌دانید که پول می دهند و آدم‌ها را گنده می کنند، بعد هم طرف در عین گندگی یک دفعه محو می شود. این خواننده یادآور شد: کسی که خط می‌دهد ۵۰۰ میلیون روی کسی سرمایه گذاری می کند و او را روی اوج می برد اما همه می دانیم اینها در اوج بزرگی یک دفعه کنار می روند و خداحافظ. اصحابی از آوردن نام اشخاص پرهیز کرد و گفت: من که نمی توانم اسم بیاورم. اما کسانی که فرق سبک‌های مختلف را هم نمی دانند، یکدفعه بزرگ می شوند. ماجرا، روند مطرح شدن این افراد است که با پول رقم می خورد. آنها با پول، بزرگ و خیلی زود محو می شوند. وی گفت: بعضی ها از قطعه ها و اشعار بد، دو سال است ۱۵ میلیارد تومان درآورده اند.
*
با حراج امنیت ملی بهانه از دست آمریکایی ها گرفته نمی شود
علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی که قبلا به خاطر صحبت های
تعجب برانگیز مورد انتقاد شدید اتحادیه های دانشجویی قرار گرفته بود، این بار توجیه نخ نما و تکراری را در مورد فواید پیوستن به پالرمو زده است. وی در مصاحبه با یک خبرگزاری حامی دولت (ایلنا) در توجیه تراشی برای پذیرش چارچوب های دیکته شده توسط پالرمو می گوید: «حداقل دستاورد جمهوری اسلامی از پیوستن به کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی یا همان کنوانسیون پالرمو این است که بهانه‌های واهی را از کشورهایی همچون آمریکا که قصد دارند در برقراری ارتباط ایران با بانک‌های بزرگ دنیا خلل ایجاد کند، می‌گیرد.» رجانیوز نوشت: چنین صحبت هایی که سطح دشمنی آمریکایی ها با جمهوری اسلامی ایران را به فراموشی می سپارند در حالی گفته می شود که شواهد تاریخی گواه از تاریخ مصرف گذشته بودن آنها دارد. تجربه های فراوان نشان داده تاکنون امتیازات زیادی برای گرفتن بهانه از دست آمریکایی ها در دشمنی با مردم ایران واگذار شده و هیچ نتیجه بخشی نیز نداشته است، نمونه های آن در عقب نشینی سال های ۸۲ تا ۸۴ در زمینه حقوق هسته ای یا توافق برجام مشهود است اما باز هم بهانه تراشی ها و فشارها به دلیل ذات دشمنی ادامه داشته است. با این وجود هنوز این استدلال شکست خورده از زبان برخی مسئولین همچون بروجردی شنیده می شود. بروجردی که قبلا هم به دلیل ندانستن تفاوت تحریم های اولیه و تحریم های ثانویه مورد انتقاد شدید اتحادیه های دانشجویی قرار گرفته است در خصوص مسئله تخصصی و مهمی چون پالرمو این گونه اظهار نظر می کند!
*
بودجه میلیاردی برف‌ روبی چه شد؟
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرداری بارش برفی را که
می توانست برای مردم شادی آور باشد به تجربه تلخی تبدیل کرد. صدیف بدری در گفتگو با قدس آنلاین افزود: جای تعجب دارد شهرداری قادر به جمع کردن برف در یک روز با این بودجه کلان نیست؟ اگر تهران تمام زمستان برف می بارید با چه مسائل وچالش هایی مواجه می شدیم؟! وی بیان داشت: با بودجه ۳۰ میلیارد تومانی برف روبی همچنان سطح بسیاری از خیابان های شهر قابل تردد نیست و تجهیزات برف روبی نیز در بسیاری از مناطق برف گیر تهران مستقر نشده است.
***
خوشحالی یانکی ها از آزادی تاجر جاسوس
«هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از آزادی موقت «باقر نمازی» یکی از عوامل آتش زدن سینما رکس آبادان در زمان پهلوی، استقبال کرد. نوئرت در توییتر نوشت: «از آزادی باقر نمازی به دلیل افت وضعیت سلامت او استقبال می‌کنیم، اما متذکر می‌شویم که آزادی او صرفا موقت است. ما آزادی فوری و کامل خانواده نمازی، از جمله پسر او سیامک و همچنین دیگر آمریکایی‌هایی را که ناعادلانه توسط حکومت ایران بازداشت شده‌اند، خواستار هستیم.» «جیرد جنسر» وکیل باقر نمازی اعلام کرد که وی برای انجام درمان و آزمایش‌های پزشکی، مرخصی درمانی ۴ روزه دریافت کرده است. باقر نمازی از مقامات سیاسی دوران پهلوی و عوامل اصلی به آتش کشیدن سینما رکس آبادان و یک تاجر ایرانی – آمریکایی است که برای پیگیری علت دستگیری پسرش سیامک به تهران آمده بود و دستگیر شد و هردو به جرم اقدام علیه امنیت ملی و جاسوسی به حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند.

منبع: روزنامه رسالت

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت