×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: نگاه متمرکز اداره کل کتابخانه های عمومی استان، امور کتابخانه های شهرستان را دچار مشکل می کند

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به عدم حمایت و صدور مجوز برای مصوبات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان از سوی اداره کل کتابخانه های استان انتقاد کرده، گفت: تصمیمات اتخاذ شده از سوی استان برای میانه با نگاهی تنگ نظرانه و متمرکز اتخاذ می شود که نوع تصمیم گیری با توجه به ظرفیت های میانه ، امور کتابخانه های این شهرستان را دچار نقص و مشکل می کند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان میانه با تاکید بر اینکه در این برهه که مسائل فرهنگی جزو اهم موضوعات است، مسئولین استانی نگاهی متمرکزانه دارند، گفت: این نوع مدیریت درحالی انجام می پذیرد که در بسیاری از مسائل کشور شاهد تمرکز زدایی هستیم و متاسفانه سبب خواهد شد تا تعامل شهرستان با اداره کل کتابخانه های عمومی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی در خصوص توسعه ضلع چنوبی کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) گفت: بهترین راهکار برای این پروژه در مرحله اول، برگزاری مناقصه اسکلت سازی و بهره گیری از ظرفیت خیرین شهرستان برای ادامه کار است و برای اتمام پروزه در سال آینده، اعتباری از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب می شود.

مشایخی با بیان اینکه قطعه زمین برای احداث کتابخانه در سکونتگاههای غیررسمی مشخص شده، افزود: این کار به دلیل جمعیت بالای انتهای شهرک ولیعصر(عج) و فاصله از مرکز شهر با اولویت آن نقطه خواهد بود است تا مردم آن منطقه از کتابخانه عمومی بهره مند شوند که خوشبختانه اعتبار آن تامین شده است.

فرماندار ویژه میانه در پایان، در خصوص قانون پرداخت نیم درصد شهرداری به کتابخانه نیز گفت: این مبلغ سه ماهه و بطور قطعی از طریق شهرداری پرداخت گردد تا بتوان مصوبات انجمن را تحقق بخشید.

مشایخی پس از این جلسه با حضور در کتابفروشی صادقی از مسئول این کتابفروشی تقدیر کرد.

همچنین از جعفر نوری هم بعنوان فعال فرهنگی و مسئول انتشارات نافله نیز تقدیر شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت