×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۸   - ساعت: ۲۰:۰۵
it is true
true
true
حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی :مسؤولان در موضع گیری های خود در قبال تعهدات برجامی از رهبری تخطی نکنند

حجت الاسلام مظفری میانجی ترامپ را فاقد ثبات شخصیت و استقلال فکری دانست و گفت: مسؤولان در موضع گیری های خود در قبال تعهدات برجامی از رهبری تخطی نکنند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حجت الاسلام والمسلمین سهراب مظفری میانجی نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، در خصوص اهمیت کاهش تعهدات برجامی، گفت: موضع رهبر معظم انقلاب در خصوص برجام کاملا شفاف و روشن است.

وی افزود: یکی از اصولی که سازمان ملل متحد بر اساس آن عمل می کند این است که سازمان بر مبنای اصل تساوی حاکمیت کلیه اعضای خود استوار است، حال ملت شریف ما خودشان ملاحظه بفرمایند آیا آمریکا با اقدامات متفاوت خود نسبت به کشورهای مختلف، این اصل را زیر پا نگذاشته است؟

حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی ادامه داد: یا در اصل دیگری آمده، کلیه اعضا تعهدات خود را بر اساس منشور با حسن نیت انجام خواهند داد، آیا ما تا به حال در اقدامات آمریکا حسن نیتی مشاهده کرده ایم؟ و یا اصل دیگری که می گوید، کلیه اعضا اختلاف های خود را به شیوه های مسالمت آمیز و بدون به خطر انداختن صلح و امنیت بین المللی و عدالت حل خواهد کرد، آیا آمریکا پایبند به آن بوده یا نه؟

نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران در ادامه بیان داشت: یا اصل دیگر آن که می گوید کلیه اعضا از تهدید یا استفاده از زور علیه هر کشور دیگری خودداری خواهند کرد، آیا واقعا این آمریکا نیست که مرتب کشورها را تهدید کرده و از ابزار زور علیه کشورها استفاده می کند؟

وی افزود: یا در اصل دیگر آمده هیچ یک از مفاد منشور به ملل متحد اجازه نمی دهد در مسائلی که ذاتا در قلمرو صلاحیت قانونی داخلی هر کشوری است، مداخله کند، حال آیا این آمریکا نیست که پیوسته در امور داخلی کشورها بخصوص جمهوری اسلامی ایران مداخله می کند؟ چندین بار اتفاق افتاده است؟  آیا آمریکا با آن اقدامات یکجانبه خود سازمان ملل را به چالش نکشیده است؟

حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی با اشاره به معاهده ۱۹۶۸ سازمان بین الملل که درباره عدم تکثیر سلاح های هسته ای است، گفت: در این معاهده کشورهای فاقد سلاح های هسته ای موافقت می کنند هرگز به سلاح های هسته ای دست نیابند و در مقابل به آنان وعده دسترسی به انرژی هسته ای و کمک برای استفاده مسالمت آمیز از انرژی هسته ای داده می‌شود.

نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران ادامه داد: همچنین کشورهای دارای سلاح هسته ای قول می دهند درباره قطع مسابقه سلاح های هسته ای و خلع سلاح هسته ای مذاکره کنند و به هیچ طریق به انتقال سلاح های هسته ای به کشورهای فاقد سلاح هسته ای کمک نکنند؛ آیا آمریکا و کشورهای اروپایی به این معاهده در قبال جمهوری اسلامی ایران عمل کرده اند؟ در صورتیکه بیشترین بازرسی ها در خصوص هسته ای از کشور ایران صورت گرفته است.

وی در ادامه بیان داشت: بر حسب گزارش های رسمی و متعدد و قرائت شده آن سازمان بین المللی کوچکترین انحرافی در این خصوص صورت نگرفته و حتی چند روز قبل رییس جمهور روسیه نیز در کنفرانس خبری مشترکش با رییس جمهور اتریش گفتند، ایران شفاف ترین برنامه هسته‌ای دنیا را دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی ادامه داد: حال با توجه به موارد عنوانی آیا سازمان ملل متحد نسبت به تحقق حقوق ملت شریف ایران اقدام اساسی و عملی توانسته انجام دهد؟ نتوانسته است چون اقدامات خودسرانه و نسنجیده و مفتضح آمریکایی ها سبب ناکارآمدی آن سازمان شده است و حتی خود نیز پیوسته عهدشکنی هایی در خصوص ملت و کشور ما مرتکب شده است.

نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران بیان داشت: امروز آمریکا دیگر کشورها را با ترغیب، تشویق و تهدید وادار می کند با کشور جمهوری اسلامی ایران وارد معاملات تجاری نشوند، سیاست کلی آن فشل کردن و تسلیم شدن کشور و ملت ایران است.

وی افزود: بر همین اساس رهبر معظم انقلاب صریحا عنوان کردند که مذاکره و گفتگو با دولت فعلی آمریکا سمّ مضاعف است، علت براینکه رییس جمهور آن همانند هیتلر قدرت طلب بوده و آرزو دارد که هرچه امر و نهی می کند همه‌ کشورهای جهان بدون چون و چرا اطاعت کنند، و از طرفی ترامپ فاقد ثبات شخصیتی بوده و استقلال فکری نیز ندارند چرا که خروج وی از پیمان ها و معاهدات مختلف بین المللی دلالت بر این امر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی بیان داشت: اما اینکه رهبری عزیز فرمودند جنگ نیز نمی شود، با محاسبات همه جوانب امر چنین فرمودند، علت براینکه بعنوان فرمانده کل قوا، به دقیق ترین اطلاعات نظامی کشور واقف هستند و با در نظر گرفتن قدرت طرف مقابل و  تاکتیک های آنها، چنبن فرمودند یعنی نظریه کارشناسی دادند؛ فلذا باید همگان بدانیم که رهبری در حکومت اسلامی، پدر معنوی جامعه که یک خانواده بزرگ محسوب می شود و دلسوز نسبت به همه‌ اعضای آن خانواده هستند.

وی در پایان تاکید کرد: همه مسؤولان کشور باید در موضع گیری های خود در قبال تعهدات برجامی از موضع رهبری عزیز  تخطی نکنند چرا که که عزت و اقتدار و صلاح ما در گرو اطاعت از رهبری است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false