×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸   - ساعت: ۰۳:۲۹
it is true
true
true
افزایش ۶ درصدی ورودی پرونده‌های کیفری دادگستری استان

معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی از افزایش شش درصدی ورودی پرونده‌های کیفری دادگستری استان در پنج ماهه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه به نقل از ایسنا، بابک محبوب علیلو در جلسه دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، با ارائه گزارش سیمای جرایم، آسیب‌های اجتماعی و دعاوی استان در پنج ماهه اول سال‌جاری، اظهار کرد: توهین به اشخاص عادی، ضرب و جرح عمدی، سرقت مستوجب تعزیر، تهدید، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف رانندگی، تخریب، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، مزاحمت ملکی و ممانعت از حق، ۱۰ جرم اولویت دار استان را تشکیل می‌دهد.

وی در ادامه از افزایش ۱۶ درصدی ورودی پرونده‌های حقوقی دادگستری کل استان در پنج ماهه اول سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷ خبر داد و افزود: مطالبه خسارات دادرسی، مطالبه وجه، مطالبه خسارت تاخیر تأدیه، اعسار از پرداخت هزینه دادرسی، مطالبه وجه چک، اعسار از پرداخت محکوم به، تأمین خواسته، طلاق توافقی، الزام به تمکین و مطالبه خسارت، ۱۰ دعوی اولویت دار استان را تشکیل می‌دهد.

محبوب علیلو از کاهش چهار درصدی ورودی زندانیان استان در پنج ماهه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷ خبر داد و افزود: نزدیک به هشت درصد ورودی زندان‌های استان در پنج ماهه اول سال‌های ۹۷و ۹۸ مربوط به زندانیان با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بوده و بیش از ۷۰ درصد ورودی زندان‌های استان در پنج ماهه اول سال های ۹۷و ۹۸ متاهل هستند.

وی تشریح کرد: در همین مدت ۲۰ درصد از ورودی زندان‌های استان مربوط به زندانیان سرقت و ۱۲درصد از ورودی زندان‌ها نیز مربوط به زندانیان جرایم مواد مخدر و مواد روان گردان بوده است.

در این جلسه پس از  پیگیری اجرای مصوبات جلسه قبل شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، گزارش‌هایی از آخرین وضعیت اجرای برنامه نماد توسط اداره کل آموزش و پرورش استان، آخرین وضعیت اجرای طرح پیشگیری از خشونت توسط اداره‌کل بهزیستی استان، آخرین وضعیت مراکز مهر خانواده توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ارایه و پیرامون رصد و کنترل تخللفات و جرایم انتخاباتی و راهکارهای پیشگیری از آن بحث و بررسی شد.

بر اساس این گزارش، دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده در اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیشگیری از وقوع جرم و به منظور ایجاد هماهنگی و تعامل بین دستگاه ها و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های مسئول و مدیریت امر پیشگیری، در سال ۱۳۹۸ با حضور رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی تشکیل شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false