×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸   - ساعت: ۲۱:۱۵
it is true
true
true
برگزاری جشن شکرانه برداشت سیب در بخش کندوان میانه

جشن شکرانه برداشت سیب در روستای نشق از توابع بخش کندوان میانه به مناسبت روز روستا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با حضور در این جشن با بیان اینکه روستاییان سنگربانان اصلی تولید در کشور هستند توسعه روستایی را امری مهم در جهت سکونت روستائیان در روستاها خوانده گفت: خروجی مراکز علمی و مسائل اجرایی باید برابر با توسعه یا فراتر از آن برای روستاها برنامه ریزی شود .

محمدرضا مشایخی تامین امکانات زیربنایی و زیرساختی و اعتبارات برای روستاها را عامل مهمی برای تثبیت جمعیت و نقش آفرینی هرچه بیشتر روستاییان بعنوان قشر مولد جامعه برشمرده گفت: رسیدگی هر چه بیشتر به وضعیت روستاییان یکی از آرمانهای نظام و اهداف دولت است.

وی در ادامه با اشاره به تلاش دولت برای سوق دادن خدمات زیربنایی به رفاهی اضافه کرد: تشویق و تسهیل مسیر و بستر از سوی ادارات متولی و بانک ها برای بهره برداران، زارعین و کشاورزان به سمت مکانیزه شده یکی از خدمات ارتقاء یافته است که ارزش افزوده و کاهش هزینه ها را در پی خواهد داشت.

مشایخی بر لزوم تلاش هر چه بیشتر جهاد کشاورزی برای افزایش عملکرد باغداران با بهره گیری از دانش های نوین و روشهای جدید تاکید کرده، ایجاد پایانه محصولات کشاورزی را ضروری خوانده بر هر گونه همکاری برای فراهم نمودن این امکان در شهرستان اعلام آمادگی کرد.

فرماندار ویژه میانه همچنین با اشاره به اهمیت برگزاری چنین جشنواره هایی، کیفیت بی نظیر محصول سیب در شهرستان بویژه در بخش کندوان را در سایه تلاش باغداران و کارشناسان همراه عنوان کرده گفت: اگر این تلاش ها با مهارت و علم روز منطبق شود خواهیم توانست به توسعه هر چه بیشتر کشاورزی در شهرستان دست یابیم.

گفتنی است در شهرستان میانه ۱۷۰ هزار تن محصول سیب برداشت شده که بخش عمده آن در بخش کندوان بوده و مابقی از بخش های ترکمانچای و مرکزی برداشت شده است.

لازم به ذکر است ۹ رقم سیب در شهرستان میانه کشت شده که بیش از ۹۰ درصد آن سیب قرمز و سفید بوده و مابقی سیبهای بهاره، تابستانه و رقمهای خارجی سیب است.

بخشدار کندوان در این مراسم ضمن تقدیر از آقای حاج مطلب حمزه پور و اهالی روستای نشق که در برگزاری این مراسم مشارکت و همکاری داشتند گفت: این جشنواره ها نقش به سزایی در روند توسعه، شناساندن و ارائه بهتر محصولات کشاورزی و به تبع آن افزایش درآمد زایی دارد.

برگزاری نمایشگاه های محصولات کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری، نمایشگاه غذای سالم، نمایشگاه عشایری و ورزش های بومی و محلی از جمله برنامه های اجرا شده در این جشنواره بود.

گفتنی است روکش آسفالت راه روستای نشق نیز با حضور فرماندار محترم شهرستان، بخشدار کندوان و اعضای شورای اداری شهرستان و بخش افتتاح گردید.

بخشدار کندوان در همین راستا گفت: با توجه به عنایات فرماندار محترم روکش آسفالت راه این روستا به طول ۳.۵ کیلومتر، با مشارکت ۴.۲ میلیارد ریالی اهالی و جلب ۱۵ میلیارد ریال اعتبار دولتی در کوتاه ترین زمان ممکن اجرایی گردید.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false