×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آبان - ۱۳۹۸   - ساعت: ۰۷:۱۴
it is true
true
true
مدیر آموزش و پرورش میانه؛ ماهیت برنامه ویژه مدرسه آموزش های مهارت محوری است

کارگاه آموزشی برنامه ویژه مدرسه با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه ،کوهی معاون آموزش متوسطه ویژه مدیران متوسطه دوره اول در سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، ساجدی فر با اشاره به ۶ ساحت تربیتی سند تحول بنیادین و برای اولین بار ارسال بخشنامه مستقیم (برنامه بوم) توسط وزیر به مدیر مدرسه برنامه بوم را در راستای مدرسه محوری عنوان کرد.

وی گفت در این طرح از مدارس خواسته می‌شود تا دو ساعت از ساعات آموزشی را در هفته آزاد کنند؛ یعنی ۶۰ ساعت از زمان آموزش در طول یک سال به این برنامه اختصاص داده می‌شود.

ساجدی فر با بیان اینکه دوساعت آزاد شده از برنامه درسی به کارهای پرورشی و فعالیت‌های مهارتی اختصاص می‌یابد عنوان کرد: برنامه ویژه در اختیار مدیر و شورای مدرسه است و نحوه ارزیابی فعالیت‌ها هم به خود مدارس باز می‌گردد. این طرح در راستای سیاست مدرسه محوری و از اقدامات خوب تحول آفرین منطبق با سند تحول است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت افزود : برنامه ویژه مدرسه” بر اساس رویکرد فرهنگی تربیتی و با تاکید بر آموزش های مهارت محور و بسط گشتره فعالیت های پرورشی در سطح مدارس متوسطه دوره اول منطقه به اجرا در می آید.

آموزش

کوهی معاون آموزش متوسطه منطقه با عنوان اینکه یکی از مهمترین زمینه های برنامه ویژه مدرسه، آموزش یک مهارت است، از جمله این مهارت های مفید، مهارت تامین معاش حلال است، اظهار داشت: آموزش این مهارت های باید بگونه ای باشد که دانش آموزان بتوانند در هنگام خروج از نظام تعلیم و تربیت رسمی، توانایی تامین زندگی خود و اداره خانواده را داشته باشند.

وی تاکید کرد: کلاس های آموزشی و کمک درسی، ترمیمی یا تقویتی دروس هفتگی، حل تمرین، رفع اشکال و …به هیچ عنوان زمینه های مجاز برنامه ویژه مدرسه محسوب نمی شود.

روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false