×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۸   - ساعت: ۱۳:۳۰
it is true
true
true
کدام پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق هدف جبهه مقاومت خواهد بود؟ + نقشه میدانی

پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق از جمله اهدافی محسوب می‌شوند که احتمال دارد در فهرست پاسخ قاطع و سخت ایران و جبهه مقاومت باشند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، مقامات کشورمان روز جمعه سیزدهم دی ماه پس از شهادت «سپهبد حاج قاسم سلیمانی»، «ابومهدی مهندس» و ۸ تن دیگر از همرزمان شهید اعلام کردند که از رژیم تروریستی آمریکا به سختی انتقام خواهند گرفت.

آمریکایی‌ها که در شوک فرو رفته اند و ترس بر آنان قالب شده است در ۳ روز گذشته تمام توان خود را از طریق ارسال پیام‌های غیر مستقیم و دولت‌های منطقه به کار گرفتند تا نظام را از تصمیم گرفته شده منصرف کنند، اما با یک جواب قاطع و واضح روبه رو شدند؛ «عملیات انتقام قطعی است.»

اگر چه هنوز جزئیات عملیات انتقام مشخص نیست، اما رسانه‌ها در سراسر جهان گمانه زنی‌های متعددی را در خصوص این که کدام مواضع رژیم تروریستی آمریکا هدف قرار خواهد گرفت مطرح کرده اند.

پایگاه‌های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در عراق از جمله اهدافی به شمار می‌آیند که احتمال دارد در لیست انتقام قرار گرفته باشند و از سوی نیرو‌های مسلح کشورمان یا رزمندگان جبهه مقاومت هدف قرار گیرند.

کدام پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق هدف جبهه مقاومت خواهد بود؟ + نقشه میدانی

در ذیل اسامی، موقعیت و اهمیت پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق به صورت خلاصه آمده که همه یا هر کدام از آنان می‌توانند جزء گزینه‌های انتقام باشند و هدف قرار بگیرند؛ در نقشه میدانی نیز موقعیت پایگاه‌های به تفکیک استان‌ها مشخص شده است.

پایگاه‌های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان الانبار عراق؛

۱- «عین الاسد»؛ در شمال استان الانبار و ۹۰ کیلومتری غرب شهر الرمادی واقع شده است؛ این پایگاه با منطقه البغدادیه که اوایل سال ۲۰۱۵ به اشغال گروه تروریستی داعش درآمد فاصله چندانی ندارد و نظامیان تروریست آمریکا در زمان اشغال این منطقه فقط نظاره گر بودند و هیچ واکنشی نشان ندادند.

«عین الاسد» دومین پایگاه هوایی در عراق به شمار می‌آید و آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۱ براساس توافق از آن خارج شدند، اما در سال ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با داعش حدود ۳۰۰ تن از نظامیان خود را دوباره در این پایگاه مستقر کردند و در ۶ سال گذشته به تعداد آنان افزوده شده است.

کدام پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق هدف جبهه مقاومت خواهد بود؟ + نقشه میدانی

۲- «الرطبه»؛ در محور شرقی شهر «الرطبه» در جنوب غرب استان الانبار قرار دارد و در ۳۱۰ کیلومتر غرب شهر الرمادی مرکز استان الانبار واقع شده است و کمتر از ۱۰۰ کیلومتر با مرز‌های مشترک سوریه فاصله دارد؛ منطقه الرطبه در نزدیکی منطقه خطرناک و مرموز «حوران» نقطه اتصال بغداد به سوریه و اردن است.

۳- «الرمانه»؛ در شهرک «الرمانه» در نزدیکی گذرگاه مرزی «القائم» و مرز‌های مشترک سوریه و شمال غرب استان الانبار واقع شده است؛ منطقه الرمانه از غرب به سوریه و از شمال به استان نینوا متصل می‌شود و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است.

۴- «الحبانیه»؛ این پایگاه نظامی در حد فاصل شهر‌های فلوجه و الرمادی در شمال استان الانبار قرار دارد و شامل چند دانشکده نظامی برای آموزش نظامیان است؛ منطقه راهبردی «الحبانیه» بغداد را به گذرگاه مرزی القائم و سپس سوریه وصل می‌کند.

پایگاه‌های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان بغداد؛

۱- «التاجی»؛ پایگاه نظامی و هوایی در ۲۷ کیلومتری شمال بغداد و نزدیکی مرز‌های جنوب استان صلاح الدین قرار دارد و آمریکایی‌ها حضور خود را در این پایگاه با هدف آموزش نظامیان عراقی توجیه کرده اند؛ منطقه التاجی دروازه شمالی برای ورود به شهر بغداد محسوب می‌شود و جاده راهبردی مرکز – شمال از حومه آن می‌گذرد.

کدام پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق هدف جبهه مقاومت خواهد بود؟ + نقشه میدانی

۲- «النصر» یا «ویکتوری»؛ این پایگاه در فرودگاه بین المللی بغداد واقع شده است و محلی برای تحقیقات و جمع آوری اطلاعات محسوب می‌شود؛ نظامیان تروریست آمریکایی از طریق این پایگاه رفت و آمد تمامی مقامات عراقی و مهمان‌های خارجی به ویژه فرماندهان مقاومت را رصد می‌کنند.

پایگاه نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان صلاح الدین؛

۱- «بلد»؛ این پایگاه هوایی در ۶۴ کیلومتری شمال بغداد (حدفاصل التاجی و سامراء) و در حومه شهر «یثرب» واقع شده و محل استقرار شماری از یگان‌های نظامیان تروریست رژیم آمریکا است؛ منطقه بلد دروازه جنوبی استان صلاح الدین و شمالی استان بغداد به شمار می‌آید.

پایگاه نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان دهوک؛

«اتروش»؛ این پایگاه نظامی در محور شرقی شهر «دهوک» (جنوبی‌ترین بخش استان دهوک) و در نزدیکی مرز شمالی استان نینوا واقع شده است؛ این پایگاه مهم نظامی سرپل نظامیان تروریست آمریکا در شمال عراق و شمال سوریه است.

کدام پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق هدف جبهه مقاومت خواهد بود؟ + نقشه میدانی

پایگاه‌های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان اربیل؛

۱- «باشور»؛ این پایگاه نظامی در شمال استان اربیل (حومه شمال شرق شهر اربیل) و در نزدیکی منطقه «حریر» قرار گرفته است؛ این پایگاه در نزدیکی جاده پیرانشهر – شهر اربیل واقع شده است.

۲- «اربیل»؛ این پایگاه نظامی در فرودگاه بین المللی شهر اربیل در مرکز استان واقع شده است؛ یکی از بزرگترین باند‌های جهان در این فرودگاه ساخته شده است؛ ورود و خروج نظامیان تروریست آمریکایی در عراق در این فرودگاه بدون هماهنگی دولت مرکزی صورت می‌گیرد.

۳- «حریر»؛ تعدادی از جنگنده ها، بالگرد‌ها و تجهیزات نظامی سبک و سنگین رژیم تروریستی آمریکا در این پایگاه قرار دارند؛ حریر یکی از پایگاه‌های جایگزین تروریست‌های آمریکایی در سوریه به شمار می‌آید؛ این پایگاه در منطقه حریر در شمال استان اربیل واقع شده است.

۴- «مخمور»؛ نظامیان تروریست آمریکایی در این پایگاه عناصر مخفی داعش را مدیریت می‌کنند؛ این پایگاه نظامی در جنوب غرب استان اربیل واقع شده و با استان‌های نینوا، کرکوک و صلاح الدین نیز در ارتباط است.

کدام پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق هدف جبهه مقاومت خواهد بود؟ + نقشه میدانی

پایگاه نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان کرکوک

پایگاه «k ۱»؛ این پایگاه نظامی و هوایی در ۱۴ کیلومتری حومه شمال غربی شهر کرکوک در نزدیکی فرودگاه این شهر واقع شده است؛ نظامیان تروریست آمریکایی به همراه نیرو‌های پلیس فدرال و مبارزه با تروریسم عراق در این پایگاه حضور دارند.

پایگاه‌های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان نینوا؛

۱- «القیاره»؛ این پایگاه نظامی در جنوب شرق استان نینوا و در نزدیکی مرز استان‌های اربیل و صلاح الدین واقع شده است و جاده راهبردی بغداد – دهوک – ترکیه نیز از نزدیکی این پایگاه می‌گذرد؛ نظامیان امریکایی در این پایگاه نظامی مناطق جنوب شرقی نینوا، جنوب غرب اربیل، شمال صلاح الدین» را رصد می‌کنند.

آمریکایی‌ها در مجموع در استان‌های بغداد، الانبار، دهوک، اربیل، کرکوک، نینوا و صلاح الدین ۱۴ پایگاه نظامی دارند و همچنین تعدادی پایگاه مخفی و آموزشی نیز در سایر مناطق عراق ایجاد شده است و در روز‌های آینده باید منتظر ماند و دید آیا هدف قرار گرفته خواهند شد یا عملیات انتقام سایر پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا را در منطقه غرب آسیا یا دیگر مناطق جهان در هم خواهد کوبید.

منبع: مشرق

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false