امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
افزايش خودكشي كودكان تونسي

سميره مرعي فريعه وزير امور زنان و خانواده و كودكان تونس گفت: اوضاع نامناسب اجتماعي و اقتصادي موجب افزايش خودكشي در ميان كودكان شده است.

 

خبرگزاري تونس روز چهارشنبه گزارش داد، آماري هاي رسمي نشان مي دهد تلاش براي خودكشي در ميان كودكان در سال 2015 بيش از 400 درصد نسبت به سال 2014 افزايش يافته است.
سميره مرعي فريعه وزير امور زنان ، خانواده و كودكان تونس در اين باره گفت: موارد خودكشي در ميان كودكان در سال 2014 تنها 40 مورد بود كه اين تعداد در سال 2015 به 184 مورد رسيده است.
فريعه در جريان جلسه عمومي نمايندگان مجلس تونس گفت: افزايش تعداد موارد خودكشي لازم به توضيح نيست ولي بايد به خانواده ها نسبت به اين مساله آگاهي بيشتري داد.
وي گفت تمايل كودكان به خودكشي راهي براي بيان احساس نااميدي در ميان خانواده هايي است كه در وضعيت نامناسب اجتماعي و اقتصادي به سر مي برند و كودكان خود را باري بر دوش آنان مي دانند.
وزير امور زنان خانواده و كودكان تونس گفت گزارش نماينده حمايت از كودكان نشان مي دهد ايالت صفاقس مقام اول را در موارد اقدام به خودكشي به خود اختصاص داده و 34 مورد خودكشي در اين ايالت ثبت شده و ايالت هاي بنزرت و باجه نيز با 18 مورد خودكشي در رديف دوم و سوم قرار دارند.
فريعه اشاره كرد كه فقر و حاشيه نشيني كودكان را به فكر خودكشي مي اندازد.
انقلاب تونس هم كه سر آغاز بهار عربي در كشورهاي عربي و اسلامي بود، با خودسوزي جواني تحصيلكرده و بيكار به وقوع پيوست .
تونس همچنان با معضل بيكاري افراد تحصيلكرده و بحران اقتصادي مواجه است. بيكاري در اين كشور به حدي است كه سنديكاهاي كارگري و احزاب چندين بار با انجام تظاهراتي خواستار حل مشكلات از سوي دولت شده اند. 

منبع : ایرنا

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2153615
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
898
6078
143552
2153615
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .