امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
ایران و کره جنوبی برای تولید موتورهای برقی شرکت مشترک تاسیس می کنند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از امضای تفاهم نامه با شرکت «دیلیم موتور» کره جنوبی برای ایجاد شرکت مشترک با هدف تولید موتورهای برقی در ایران گفت: این شرکت مشترک علاوه بر تامین نیاز مصرف کنندگان داخلی، می تواند بخشی از نیاز منطقه را نیز تامین کند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا  ؛ «منصور معظمی»  در حاشیه امضای تفاهمنامه میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت «دیلیم موتور» کره جنوبی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: این تفاهمنامه برای ایجاد شرکتی مشترک میان این دو مجموعه و تولید موتورهای برقی در ایران به امضا رسید.
معظمی گفت: تولید موتورهای برقی در ایران تاکنون انجام نشده است؛ ایدرو به صورت مشترک یک شرکت با دیلیم موتور تاسیس و اقدام به ساخت موتورهای برقی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه هشت میلیون دستگاه موتورسیکلت در کشور وجود دارد، گفت: ایران یک بازار بسیار جذاب برای تولید موتورسیکلت است اما برای ورود به بازار موتورسیکلت برقی لازم است شناخت بیشتری پیدا کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدات این شرکت مشترک علاوه بر تامین مصرف کنندگان داخلی، می تواند بخشی از نیاز منطقه را نیز تامین کند؛ بنابراین یک فرصت بسیار خوب برای ایران و کره جنوبی است که بتوانند با مشارکت یکدیگر علاوه بر تامین بازار داخل، صادرات نیز داشته باشند.
وی ادامه داد: در این مرحله به دنبال شناخت بازار، نوع تکنولوژی و همچنین چگونگی همکاری هستیم و باید دو طرف در یک زمان کوتاه بتوانند این تفاهمنامه را به قرارداد تبدیل کنند.

** سه پیش نیاز برای ورود 40 شرکت های خارجی به بازار ایران
معظمی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت صنعت، باز کردن بازار ایران روی شرکت های خارجی نیست، گفت: این شرکت ها برای ورود به بازار ایران باید سه پیش نیاز و ویژگی لازم را مورد توجه قرار دهند.
وی افزود: نخستین شرط لازم همکاری در قالب مشارکت براساس تفاهم دوطرف و همچنین توجه کامل به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی است.
وی ادامه داد: در این رابطه شرکا و همکاران اقتصادی ما باید اقدام به ورود سرمایه به ایران کنند.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو)، تکنولوژی را از دیگر ضرورت ها و الزامات حضور موثر شرکت های خارجی در ایران دانست و گفت: شرکت های خارجی باید برای حضور در ایران در کنار سرمایه، لزوما تکنولوژی های روز دنیا را با خود به همراه داشته باشند.
معظمی، توجه به بازار ایران و منطقه را از دیگر شروط لازم برای ورود شرکت های خارجی به کشورمان اعلام کرد و افزود: در کنار بازار ایران، برخی از محصولات قابلیت صدور به کشورهای منطقه دارد.
وی ادامه داد: شرکت های خارجی از طریق مشارکت با ایران باید بتوانند وارد بازارهای منطقه شوند؛ در واقع ورود به بازار ایران، مستلزم همکاری های دوجانبه و چندجانبه در قالب سیاست های کلی اعلام شده توسط جمهوری اسلامی ایران است.

** جزئیات تفاهم نامه تولید موتورهای برقی
«فرداد دلیری» معاون توسعه سرمایه گذاری های صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز در رابطه به جزئیات این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: این موتورسیکلت ها با یک بار شارژ می تواند 60 کیلومتر پیمایش و حداکثر 70 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد.
وی با بیان اینکه این موتورسیکلت ها دارای باطری سه کیلوواتی خواهد بود، گفت: موتورهای برقی برای مناطق مرکزی شهر مناسب است؛ اکنون شهرداری و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در برخی شهرهای کشور سیاست استفاده از موتورهای برقی را مورد توجه قرار دادند و ما با مشاهده اطلاع از این سیاست، تصمیم گرفتیم تولید این موتورها در داخل انجام شود.
وی افزود: همکاری ایران و کره جنوبی در این زمینه 50 - 50 است؛ یا یک کارخانه جدید ساخته خواهد شد و یا یک کارخانه جدید برای این طرح خریداری می کنیم.
وی اضافه کرد: استفاده حداکثری از توانمندی های داخلی مورد تاکید ایدرو قرار دارد و علاوه بر راه اندازی یک کارخانه تولید و مونتاژ موتورهای برقی زنجیره تامین نیز فعال خواهد شد.
وی ادامه داد: ایدرو در شرایط کنونی باید جاده را برای فعالیت های این چنینی صاف کند اما سه سال بعد از بهره برداری و راه اندازی، شرکت جدید را به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.
دلیری تاکید کرد که این موتورها با 40 درصد ساخت داخل آغاز می شود و به تدریج این نسبت افزایش می یابد.
وی سرمایه گذاری اولیه برای این طرح را چهار میلیون یورو پیش بینی کرد و گفت: کل منابع مورد نیاز به صورت یکسان توسط طرف ایرانی و کره ای تامین خواهد شد.
وی افزود: اکنون بحث مطالعات اقتصادی و بازارسنجی در حال تدوین است و پیش بینی می شود حداکثر در مدت حداکثر 6 ماه آینده به قرارداد برسد.
وی در مورد بسترهای لازم برای استفاده شهروندان از موتورهای برقی نیز گفت: این موتورها به دو صورت قابل شارژ است؛ در روش نخست در منزل شارژ در مدت دو ساعت به طول می انجامد اما نوعی فست شارژینگ (شارژ سریع) همچون پمپ بنزین ها در معابر تعبیه خواهد شد که یک باطری موتور را در مدت پنج دقیقه شارژ می کند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2156896
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
4179
6078
146833
2156896
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .