امروز دوشنبه, 15 آذر 1395 - Mon 12 05 2016
وابستگی افراطی را از خود دور کنید

وابستگی های افراطی به همسر موجب کاهش جذابیت و ناتوانی در تصمیم گیری های زندگی می شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ مجتبی کاشانی روان شناس عمومی در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: یکی از مواردی که باعث سرد شدن روابط همسران نسبت به یکدیگر می شود، شخصیت وابسته زن است بطوریکه برخی از زنان بیش از حد متکی به شوهر خویش هستند و قادر به تصمیم گیری حتی در کوچک ترین مسائل نیستند. 

 
وی تصریح کرد: وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی پیدا کند همانند ایفای نقش والد برای فرزندش است و باعث از بین رفتن جنبه جنسی میان آن ها می شود. 
 
کاشانی افزود: از طرفی ناراحتی خانم برای عدم پذیرش مسئولیت های مختلف در زندگی و سپردن آن به دوش طرف مقابل در نتیجه اتکای بیش از حد به مرد، باعث کاهش جذابیت او برای همسرش خواهد شد. 
 
این روان شناس عمومی در پایان گفت: راز محبوبیت و جذابیت زوجین برای یکدیگر این است که هر یک به سهم خود در انجام کارهای مختلف زندگی و تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند و هرگز به دیگری وابستگی افراطی نداشته باشند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

855404
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
684
6153
20406
855404
امروز: دوشنبه، 15 آذر 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .