امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
وابستگی افراطی را از خود دور کنید

وابستگی های افراطی به همسر موجب کاهش جذابیت و ناتوانی در تصمیم گیری های زندگی می شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ مجتبی کاشانی روان شناس عمومی در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: یکی از مواردی که باعث سرد شدن روابط همسران نسبت به یکدیگر می شود، شخصیت وابسته زن است بطوریکه برخی از زنان بیش از حد متکی به شوهر خویش هستند و قادر به تصمیم گیری حتی در کوچک ترین مسائل نیستند. 

 
وی تصریح کرد: وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی پیدا کند همانند ایفای نقش والد برای فرزندش است و باعث از بین رفتن جنبه جنسی میان آن ها می شود. 
 
کاشانی افزود: از طرفی ناراحتی خانم برای عدم پذیرش مسئولیت های مختلف در زندگی و سپردن آن به دوش طرف مقابل در نتیجه اتکای بیش از حد به مرد، باعث کاهش جذابیت او برای همسرش خواهد شد. 
 
این روان شناس عمومی در پایان گفت: راز محبوبیت و جذابیت زوجین برای یکدیگر این است که هر یک به سهم خود در انجام کارهای مختلف زندگی و تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند و هرگز به دیگری وابستگی افراطی نداشته باشند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2153073
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
356
6078
143010
2153073
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .