امروز سه شنبه, 25 مهر 1396 - Tue 10 17 2017
خط قرمزهای اطرافیانمان را بشناسیم

 

این خود ما هستیم که محدوده حریم خصوصی مان را برای دیگران تعیین کنیم.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ بهناز مقدم کارشناس علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مفهوم حریم خصوصی گفت: حریم خصوصی حوزه ای شخصی و تعرض ناپذیر است به معنی حق مصون ماندن اطلاعات فرد از تعرض و دخالت دیگران از طریق ابزار فیزیکی یا افشا اطلاعات.
 
وی ادامه داد: در جوامع مختلف حریم خصوصی همواره دارای ارزش بوده، اما تعریف واحدی از آن وجود ندارد و این به دلیل تفاوت در فرهنگ حاکم بر هر جامعه ای است.
 
مقدم با اشاره به اینکه حریم خصوصی افراد ارتباط عمیق با حرمت و شخصیت افراد دارد، افزود: گاهی برخی افراد به دلیل نا آگاهی، ناخواسته وارد حریم شخصی دیگران شده و موجبات رنجش آنها را فراهم می کنند مثل کندوکاو کردن در تلفن همراه دیگران بدون اطلاع و اجازه فرد.
 
این کارشناس تصریح کرد: این خود ما هستیم که حدود حریم خصوصی مان را تعیین می کنیم، ممکن است گاهی طوری رفتار کنیم که گویا هیچ محدوده شخصی نداریم و به دیگران اجازه دهیم به راحتی در زندگی خصوصی ما سَرک کشیده و در آن دخالت کنند.
 
مقدم با تأکید بر اینکه احترام به حریم شخصی دیگران نشان دهنده  ادب و سطح فرهنگ هر فردی است، تصریح کرد:  هر اندازه سعی کنیم در امور دیگران که ارتباطی به ما ندارد کمتر کنجکاوی نشان دهیم برای خودمان نیز ارزش و احترام بیشتری قائل شده ایم.
 
وی در پایان گفت: بهتر است در برخورد و معاشرت با دیگران دقت کنیم که آنها روی چه مسائلی حساس هستند و به اصطلاح خط قرمزهای اطرافیان را بشناسیم، مواردی مثل میزان درآمد، جزیبات رابطه اشخاص با خانواده و همسر و دوستان، کندوکاو کردن در تلفن همراه فرد و پرسیدن سن از مواردی است که بهتر است تا خود شخص اطلاعاتی در مورد آنها به ما  نداده ما نیز اصراری به دانستن و کسب اطلاعات درباره  آنها نداشته باشیم.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2810929
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5997
6937
120539
2810929
امروز: سه شنبه، 25 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .