امروز سه شنبه, 25 مهر 1396 - Tue 10 17 2017
تأثیر ابزارهای ارتباطی بر روابط خانوادگی

 

گاهی ابزارهای ارتباطی مانند تلفن همراه و اینترنت به سردی روابط اعضای خانواده می افزاید و موجب کاهش ارتباطات افقی بین اعضای خانواده با یکدیگر می شوند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا  ؛ جعفربای در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اظهارداشت: متأسفانه شکاف نسلی بین اعضای خانواده بیگانگی دیگری را فراهم ساخته که گویا آنان هیچ گونه درد و غم، شادی و آرزوی مشترکی ندارند.
 
وی افزود:‌ باید شرایطی را در خانواده فراهم کرد تا ارتباطات افقی بین اعضای خانواده به صورت چهره به چهره افزایش یابد. کثرت ارتباطات بین فردی در خانواده زمینه های بیشتری را برای گفتگو خانوادگی فراهم می کند و مدیریت دقیق گفتمان خانوادگی می تواند مقدمات تفاهم بیشتر بین اعضای خانواده ها را با یکدیگر افزایش داده و زمینه های نشاط در خانواده ها را تقویت کند.
 
این آسیب شناس تأکید کرد: هر قدر شناخت در خانواده نسبت به یکدیگر بیشتر باشد انسجام و اتحاد نیز قوی تر خواهد شد و این امر موجبات همبستگی و تعلقات بین اعضای خانواده را افزایش داده و این پدیده زمینه های مهرورزی را بین اعضای خانواده ها مستحکم تر می کند.
 
بای افزود: جبران فقدان محبت بین اعضای خانواده باعث می شود که با هم بودن در خانه، لذت و خوشی نداشته باشد و باید تلاش کرد تا اعضای خانواده غمخوار و پشتیبان یکدیگر شوند.
 
وی در پایان گفت: اعضای خانواده باید از یکدیگر در شرایط خاص دفاع کنند. بیگانگی اعضای خانواده از یکدیگر نشان بیماری نهاد خانواده است و انسجام و اتحاد، مهر و محبت، نشاط و شادی از جمله ویژگی های خانواده های سالم است.
 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2808970
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
4038
6937
118580
2808970
امروز: سه شنبه، 25 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .