امروز پنج شنبه, 08 تیر 1396 - Thu 06 29 2017
آمار فرزندآوری در ایران پایین‌تر از حد نصاب جهانی

معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جوانان وزارت بهداشت با اعلام اینکه نگرانی ما از جمعیت آینده کشور است، گفت: سیاست‌های جمعیتی برای سال‌های ۱۴۲۰ تا ۱۴۳۰ پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از خبرنگار مهر، دکتر محمد اسلامی در نشست خبری به وضعیت باروری در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آمارها نشان می‌دهد هر ۱۰ خانم در کشور ما ۱۹ فرزند به دنیا می‌آورند در حالی که حد نصاب جهانی ۲۱ فرزند است.

وی با اعلام اینکه میزان باروری خانم‌ها در کشور بین دو تا سه فرزند پایین‌تر از آمار جهانی است، افزود: اگر وضعیت به همین صورت باقی بماند، رشد جمعیت در ۱۴۲۰، صفر می‌شود.

معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جوانان وزارت بهداشت با اعلام اینکه در حال حاضر میزان باروری ۱.۸ فرزند است، ادامه داد: این میزان باید به ۲.۱ فرزند برسد.

اسلامی با تاکید بر اینکه بازگشت به نرخ باروری کلی، سخت و دشوار است، گفت: در کشورهایی مثل روسیه، آلمان و اسپانیا هر ۱۰ زن، ۱۴ تا ۱۵ بچه به دنیا می‌آورند و بر همین اساس دولت‌های این کشورها، راهکارهای تشویقی را برای افزایش جمعیت در پیش گرفته‌اند.

وی در ادامه به موضوع سقط جنین در کشور اشاره کرد و گفت: از ۲۲۰ هزار مورد سقط در سال ۹۱، ۱۰۰ هزار مورد آن ناشی از بیماری بوده است، در حالی که در سال ۱۳۸۴، ۸۰ هزار مورد سقط عمدی داشته‌ایم.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2184610
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3855
6320
174547
2184610
امروز: پنج شنبه، 08 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .