امروز پنج شنبه, 18 آذر 1395 - Thu 12 08 2016
سونامی اعتیاد جوانان و نوجوانان را تهدید می کند

یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: سونامی اعتیاد جوانان و نوجوانان را در کشور تهدید می کند و با توجه به تشدید جنگ نرم توسط مافیای مواد مخدر باید مراقب فرزندان و جوانان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ مجید ابهری در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با دو چالش اساسی تغییرالگوی مصرف مواد از مخدرهای سنتی به صنعتی و ورود مواد مخدر با ظاهر و نامهای جدید مواجه هستیم، اظهارکرد: با توجه به برنامه ریزی دقیق و کارشناسی باندهای مافیایی تولید کننده مواد مخدر برای فریب مصرف کنندگان بویژه جوانان باید بیش از گذشته این امر مورد توجه همگان بویژه خانواده ها قراربگیرد.
وی اعلام کرد: هم اکنون سن اعتیاد براساس آمار منتشره از مراجع رسمی و بویژه ستاد مواد مخدر کشور کاهش یافته و به 14 سال رسیده است.
ابهری خاطرنشان کرد: متاسفانه اعتیاد میان نوجوانان و کودکان خیابانی بسیار زیاد است چرا که آنها با استشنشاق بنزین، چسب و تینر به سوی مصرف مواد مخدر روی آورده اند؛ استنشاق مواد یاد شده سبب کیجی و ترغیبت این کودکان به مصرف مواد می شود.
این متخصص علوم رفتاری گفت: خانواده ها و نهادهای متولی به ویژه درفصل تابستان باید به فکر اوقات فراغت و تفریح جوانان خود باشند و در موضوع انتخاب دوست توسط آنها بسیار دقت کنند.
این آسیب شناس با اشاره به مشتقات مخدرهای صنعتی نیز گفت: ماده اصلی و تشکیل دهنده مخدرهای صنعتی آمفتامین و متاآمفتادمین است و آنها دارای افزودنی های خطرناک و مرگ آوری هستند.
ابهری با بیان اینکه جوانان آگاهی لازم را درباره مواد مخدرصنعتی ندارند، افزود: ماده مخدر گل، گرس و کوادی که از شاهدانه گرفته می شود و از خانواده کانی دیس هستند همان آثار ویرانگر حشیش و مشتقات آن را بر مغز دارد.
این آسیب شناس ماده مخدر صنعتی شیشه، برنز، نخ، تسیح و گرکودیل را از دیگر موادی برشمرد که با نام های عجیب وارد بازار می شوند.
ابهری افزود: اخیرا قاچاقچیان با افزودن سیانور، سلیکون و چانته (لوله بازکن) را داخل ماده شیشه اضافه کرده و آن را عرضه می کنند که این مواد نیز عوارضی همچون تپش قلب، پایین آمدن فشار خون، تاری دید و فراموشی را نیز بدنبال دارند.
این آسیب شناس با بیان اینکه به جمعیت زنان معتاد نیز افزوده شده است ،‌ تصریح کرد: تبلیغات دروغ شبکه های مجازی و برخی مراکز ورزشی نیز برای دستبابی به اندامی لاغر باعث فریب بانوان در مصرف مواد مخدر شده است .

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

873575
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
815
6259
38577
873575
امروز: پنج شنبه، 18 آذر 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .