امروز جمعه, 02 تیر 1396 - Fri 06 23 2017
سونامی اعتیاد جوانان و نوجوانان را تهدید می کند

یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: سونامی اعتیاد جوانان و نوجوانان را در کشور تهدید می کند و با توجه به تشدید جنگ نرم توسط مافیای مواد مخدر باید مراقب فرزندان و جوانان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ مجید ابهری در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با دو چالش اساسی تغییرالگوی مصرف مواد از مخدرهای سنتی به صنعتی و ورود مواد مخدر با ظاهر و نامهای جدید مواجه هستیم، اظهارکرد: با توجه به برنامه ریزی دقیق و کارشناسی باندهای مافیایی تولید کننده مواد مخدر برای فریب مصرف کنندگان بویژه جوانان باید بیش از گذشته این امر مورد توجه همگان بویژه خانواده ها قراربگیرد.
وی اعلام کرد: هم اکنون سن اعتیاد براساس آمار منتشره از مراجع رسمی و بویژه ستاد مواد مخدر کشور کاهش یافته و به 14 سال رسیده است.
ابهری خاطرنشان کرد: متاسفانه اعتیاد میان نوجوانان و کودکان خیابانی بسیار زیاد است چرا که آنها با استشنشاق بنزین، چسب و تینر به سوی مصرف مواد مخدر روی آورده اند؛ استنشاق مواد یاد شده سبب کیجی و ترغیبت این کودکان به مصرف مواد می شود.
این متخصص علوم رفتاری گفت: خانواده ها و نهادهای متولی به ویژه درفصل تابستان باید به فکر اوقات فراغت و تفریح جوانان خود باشند و در موضوع انتخاب دوست توسط آنها بسیار دقت کنند.
این آسیب شناس با اشاره به مشتقات مخدرهای صنعتی نیز گفت: ماده اصلی و تشکیل دهنده مخدرهای صنعتی آمفتامین و متاآمفتادمین است و آنها دارای افزودنی های خطرناک و مرگ آوری هستند.
ابهری با بیان اینکه جوانان آگاهی لازم را درباره مواد مخدرصنعتی ندارند، افزود: ماده مخدر گل، گرس و کوادی که از شاهدانه گرفته می شود و از خانواده کانی دیس هستند همان آثار ویرانگر حشیش و مشتقات آن را بر مغز دارد.
این آسیب شناس ماده مخدر صنعتی شیشه، برنز، نخ، تسیح و گرکودیل را از دیگر موادی برشمرد که با نام های عجیب وارد بازار می شوند.
ابهری افزود: اخیرا قاچاقچیان با افزودن سیانور، سلیکون و چانته (لوله بازکن) را داخل ماده شیشه اضافه کرده و آن را عرضه می کنند که این مواد نیز عوارضی همچون تپش قلب، پایین آمدن فشار خون، تاری دید و فراموشی را نیز بدنبال دارند.
این آسیب شناس با بیان اینکه به جمعیت زنان معتاد نیز افزوده شده است ،‌ تصریح کرد: تبلیغات دروغ شبکه های مجازی و برخی مراکز ورزشی نیز برای دستبابی به اندامی لاغر باعث فریب بانوان در مصرف مواد مخدر شده است .

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2142820
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2427
4691
132757
2142820
امروز: جمعه، 02 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .