امروز یکشنبه, 29 مرداد 1396 - Sun 08 20 2017
۷۰ درصد محتوای آبلیموها مواد افزودنی است/ آبلیموهایی که آب‌لیمو نیست

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سلامت گفت: در 3 تا 4 ماه آینده دستورالعمل تولید آب‌لیموهای استاندارد و خالص را تدوین کرده و آن را ابلاغ می‌کنیم چون اکنون فقط ۳۰ در صد آبلیموهای موجود طبیعی است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛حسین رستگار در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با آبلیموهای تقلبی در سطح بازار گفت:‌ بحث تقلبی بودن آبلیموها موضوعی که اکنون در سازمان غذا و دارو مطرح شده است قیمت یک لیتر آب‌لیموی طبیعی حدود 40 تا 50 تومان است که اگر به صورت صنعتی تولید شود بنابر این مردم توان خرید این آبلیموها را ممکن است نداشته باشند.

وی ادامه داد: بنابر این باید آبلیموهایی تولید شوند مانند برخی آب‌میوه‌های موجود که اکنون در بازار وجود دارد و خالص است نه اینکه مانند نوشیدنی‌های میوه‌ای که 30 درصد آن آب میوه خالص و 70 درصد آن آب، شکر و چیزهای مختلف دیگر باشد.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو  گفت:‌ آبلیموهایی که تولید شده‌اند و گفته می‌شود تقلبی هستند مشکل سلامتی ندارند اما از نظر کیفیت مناسب نبوده‌اند مثلاً 30 درصد آنها آبلیموی خالص بوده و 70 درصد آب و چیزهای مختلف دیگری بوده که با آن مخلوط کرده‌اند.

رستگار با بیان اینکه موارد خطرناکی در این آبلیموها دیده نشده گفت:‌ ما باید آبلیموها را مثل آب‌میوه‌ها تولید کنیم چرا که اکنون آب‌میوه 100 درصد طبیعی داریم آبمیوه نکتار داریم که 50 درصد آن طبیعی است و نوشیدنی‌های میوه‌ای که 30 درصد آن آب میوه است.

وی تصریح کرد:‌ در مورد آب‌لیموها هم باید این کار را کرد چون فردی که می‌خواهد لیتری 50 هزار تومان هزینه کند باید آب‌لیموی 100درصد طبیعی خریداری کند و آن فردی که ارزان‌تر و لیتری 10 تا 15 هزار تومان می‌تواند خرج کند آب‌لیمویی می خرد که رقیق شده و مخلوطی از چیزهای دیگر است.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو گفت:‌ ما به دنبال این سیاست هستیم که در 3 تا 4 ماه آینده دستورالعمل تولید آب‌لیموهای استاندارد و خالص را تدوین کرده و آن را ابلاغ کنیم.

رستگار گفت:‌ پروانه‌هایی که اکنون برای آب‌لیموها صادر می‌شود گفته شده آب‌لیموهای طبیعی هستند اما در بررسی‌های انجام شده پروانه بهداشتی با محتوای آن نمی‌خواند در نتیجه نیاز به اصلاح کردن دارد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2478766
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3656
5863
111014
2478766
امروز: یکشنبه، 29 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .