امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
تضمین زندگی با مهریه های کمر شکن!

برخی افراد مهریه بالا را تضمینی برای بقای زندگی مشترک می دانند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ پروانه درویشیان کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مفهوم مهریه اظهار داشت: مهریه به عنوان هدیه و پیشکشی از سوی مرد به زن است که  نشان دهنده  مهر و محبت او نسبت به همسرش می باشد و همواره بعد معنوی آن از بعد مادی، قوی تر و پررنگ تر  بوده است، اما مهریه می تواند به عنوان پشتوانه ای برای زن محسوب شود که در صورت جدایی یا فوت همسر بتواند چند صباحی بدون نیاز به کمک دیگران، گذران معیشت کند. 
 
وی افزود: برخی خانواده ها از روی  چشم و همچشمی، مهریه بالایی برای دخترانشان در نظر می گیرند و آن را نوعی افتخار برای خود می دانند، در حالی که این  طرز فکر، نوعی سطحی نگری است و باعث اشاعه و ترویج این فرهنگ غلط می شود. 
 
درویشیان ادامه داد: متأسفانه برخی افراد دیگر به مهریه به عنوان یک منبع مالی نگاه می کنند، طوریکه در هنگام عقد، مهریه بالا را ثبت می کنند و بعد از مدتی طلاق گرفته و مبلغ آن را دریافت می کنند.
 
این کارشناس تصریح کرد: عده دیگری برای این مهریه سنگین مطالبه می کنند که آن را مانعی برای جدایی و طلاق  و تضمینی برای بقای زندگی مشترک می دانند. 
 
درویشیان در پایان تأکید کرد: خانواده ها باید نگاه منطقی به این مسئله داشته باشند و پسرانی که در آستانه ازدواج قرار دارند باید مهریه ای را بپذیرند که در صورت بروز مشکل  توان پرداخت آن را داشته باشند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2817722
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5276
7514
127332
2817722
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .