امروز جمعه, 02 تیر 1396 - Fri 06 23 2017
ساماندهی تعطیلات دانش‌آموزان فعلاً امکان‌پذیر نیست/بحث «تعطیلات زمستانی» اظهارنظر غیرکارشناسی است

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ساماندهی تعطیلات دانش‌آموزان فعلاً امکان‌پذیر نیست، گفت: مطرح کردن «تعطیلات زمستانی»، اظهارنظری بدون ملاحظه کارشناسی است.

 به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا به نظر شما نیاز است که تعطیلات دانش‌آموزان ساماندهی شود؟ به عنوان مثال تعطیلات تابستانی کمتر شود؟»، اظهار داشت: روی این موضوع خیلی مطالعه شده و جلسات مختلفی نیز برگزار شده است؛ بنده هم شخصاً سال‌ها روی آن فکر کردم.
 
وی ادامه داد: معتقدم یکی راه‌ها این است که کشور در این زمینه از تمرکز خارج شود یعنی استان‌ها با توجه به شرایط‌شان تصمیم بگیرند، چرا که ما مناطق گرمسیر، سردسیر، روستایی و شهری داریم ولی اگر می‌خواهیم یک نظام آموزشی با تمرکز اول مهر برای آغاز سال تحصیلی داشته باشیم، فقط می‌توانیم به همین شکل که هست، اقدام کنیم.
 
فانی افزود: راه دیگر این است که عنوان کنیم ضرورت ندارد همه مدارس اول مهر راه‌اندازی شود یعنی آغاز سال تحصیلی یک استانی اول مهر و استانی دیگر در 15 مهر باشد؛ به عنوان مثال در استانی مانند ارومیه تا 15، 20 مهر، برداشت سیب دارند و فرزندان در باغ‌ها به پدر و مادر کمک می‌کنند.
 
وی گفت: وزارت آموزش و پرورش در موضعی نیست که بخواهد این تصمیم‌ها را بگیرد اما هر مدلی که در کلان کشور مطرح شود، می‌توانیم پیشنهاداتی را ارائه دهیم؛ البته تا وقتی که نظام آموزشی کشور متمرکز است، بعید می‌دانم که بحث ساماندهی تعطیلات چیزی باشد که بتوان اجرا کرد.
 
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برخی تعطیلات زمستانی را نام می‌برند و می‌گویند از زمان تعطیلات تابستانی کم کنید؛ در حالی که مردم در برخی مناطق روستایی در تابستان کار می‌کنند و بچه‌ها کمک خانواده هستند و این نشان می‌دهد برخی بدون ملاحظه کارشناسی، اظهارنظرهایی می‌کنند.


ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2144942
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
4549
4691
134879
2144942
امروز: جمعه، 02 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .