امروز سه شنبه, 06 تیر 1396 - Tue 06 27 2017
روزه داری پیرمرد 100 ساله مازندرانی

 

پیرمرد 100 ساله مازندرانی با وجود گرمی و شرجی بودن هوا در روزهای اخیر همه روزه 17 ساعت روزه داری را براحتی تحمل می کند و ان را برای جسم وروحش مفید می داند.

حاج شیخ حسن ولی اللهی میری معروف به شیخ ولی اللهی که دوبار در طول زندگیش دچار سکته مغزی شده است ، همچنان در فصل کشاورزی در زمین های شالیزاری به کار مشغول می شود و از همه مهم تر اینکه با اعتقاد قلبی روزه را که یکی از واجبات دینی است از دوران جوانیش تاکنون قضا نکرده است.
او به سلامتی جسمش با روزه گرفتن اعتقاد دارد و می گوید روزه باعث سبکی روح و جسم می شود و تاکنون در این زمینه کم نیاورده است.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، یک پزشک دارو ساز که خود به دیدار این روحانی رفته است ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : روزه داری در سن 70 و 80 سالگی نیز برای کسی توصیه نمی شود چون ممکن است عوارضی برایش به دنبال داشته باشد.
دکتر ' سیف الرضا شهابی ' افزود : روزه داری در سن بالا و آن هم در گرمای هوا به دو دلیل توصیه نمی شود که یکی باعث کم آبی بدن، غلظت خون و در نهایت سکته مغزی می شود و دیگراینکه کلیه ها را دچار اختلال خواهد کرد.
وی با بیان اینکه ظرفیت خوردن سحری و افطاری این مرد روحانی هم بسیار ناچیز است ؛ بیان داشت : اگر تحرکی از سوی روزه دار نباشد و موجب عرق و کم آبی نشود خیلی مشکل برای فرد ایجاد نخواهد کرد.
این متخصص داروسای گفت : حاج شیخ حسن ولی اللهی میری چون در این ایام تنها با خوردن سحری و افطاری و نیز خواندن قرآن و استراحت روزه داری را پشت سر می گذارد ، خیلی نمی توان به دلیل اعتقادش مانع از روزه داریش شد کمااینکه خودش در ایام جوانی فردی قوی هیکل و کشتی پهلوانی از جمله ورزش هایش در آن ایام بود.
وی افزود: روزه گرفتن این پیرمرد 100 ساله بیشتر از روی اعتقاداتش است و همین موضوع او را سرپا نگه می دارد.
دکتر شهابی گفت : هیچ گونه علائم سکته که در گذشته دوبار هم به سراغش آمده بود در این مرد وجود ندارد و همین که در این سن و سال نیازی به ویلچر ندارد و با پای خودش خوب هم راه می رود و کارهای خودش را انجام می دهد و حافظه بسیار قوی دارد، خوب است.
شیخ ولی اللهی حدود 16 سال در حوزه های علمیه مازندران ، قم، تهران و مشهد به تحصیل علوم دینی پرداخت و در محضر اساتیدی همچون حاج شیخ ولی الله مدرسی، شیخ قنبرعلی توسلی، حاج یونس اردبیلی و آیت اله فیاض تلمذ کرد و بعد از پایان تحصیلات به زادگاهش میربازار بابلسر برای نشر احکام دینی در بین مردم بازگشت.
شیخ ولی اللهی دست از مطالعه برنمی دارد و معتقد است خواندن کتاب روحش را آرامش می بخشد و باعث جلوگیری از بیماری فراموشی (آلزایمر) می شود. همسر حاج ولی اللهی نیز پنج سال پیش در سن 93 سالگی درگذشت و نوه پسریش هم اکنون از پدربزرگش مراقبت می کند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2170061
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1537
8557
159998
2170061
امروز: سه شنبه، 06 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .