امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
ناتوانی‌مالی مانع آغاززندگی ۷۵هزارنوعروس

مجری طرح تامین جهیزیه نوعروسان کمیته امداد گفت: طبق آمارهای کمیته امداد امام خمینی (ره)، حدود ۷۵ هزار نوعروس بر اثر ناتوانی مالی قادر به شروع زندگی مشترک خود نیستند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حجت الاسلام رضا رویت در گفت و گو با ایسنا افزود: دختران دم بخت زیادی هستند که شرایط سخت زندگی، آنان را از ازدواج دور نگه می‌دارد. گاهی دختری "بله" می گوید اما به دلیل فقر، ماهها طول می کشد تا راهی خانه بخت شود. این دختران همیشه از نداشتن‌هایشان می‌ترسند و برعکس همه نوعروسان، با چشمانی غمگین به یارشان "بله" می گویند.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی سالهای اخیر طرح تهیه جهیزیه آسان در برنامه بسیاری از خیریه‌ها گنجانده شده است و آنها به همت نیکوکاران با تامین جهیزیه‌های در خور یک زندگی مشترک، نگرانی و اضطراب را از این خانواده ها دور می‌کنند و پیوندی را شکل می دهند. امسال طرح گسترده‌ای با نام «آینه شمعدون» با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) شکل گرفته و قرار است با همراهی و حمایت مردمی به بیش از ۷۵ هزار نوعروس جهیزیه داده شود.

مجری طرح تامین جهیزیه برای ۷۵ هزار نوعروس کمیته امداد اضافه کرد: طبق آمارهای کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود ۷۵ هزار نوعروس بر اثر ناتوانی مالی قادر به شروع زندگی مشترک خود نیستند. در حال حاضر کمیته امداد، توانایی پاسخ به نیاز ۷۵ هزار نوعروس را ندارد، به همین دلیل طرح آینه شمعدون با هدف جلب حمایت‌های نقدی مردم برای تهیه جهیزیه نوعروسان راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در این طرح برای هر یک از نوعروسان، یک جهیزیه کامل به ارزش ۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که با همکاری تولید کنندگان داخلی، جهیزیه‌ای کامل شامل اقلام ضروری زندگی و با هزینه‌ای معادل ۳۰ میلیون ریال تهیه خواهد شد. خوشبختانه با مساعدت کمیته امداد، ۷۰ درصد این مبلغ (معادل ۲۰ میلیون ریال) تامین شده و تامین ۳۰ درصد مابقی آن (معادل ۱۰ میلیون ریال) وابسته به مشارکت مردمی است. همه افراد در این طرح خیر - که از نیمه ماه مبارک رمضان آغاز شده است- می‌توانند شرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: در آینه شمعدون دو روش آسان جهت حمایت نقدی در نظر گرفته شده است؛ در روش پرداخت نقدی شهروندان می توانند از طریق سامانه USSD یا شماره گیری ۳#*۷۶۷* کمک های خود را ارسال کنند و  یا از طریق درگاه اینترنتی به آدرس  AyneShamdoon.irبه ارائه کمکهای خود بپردازند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2813575
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1129
7514
123185
2813575
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .