امروز سه شنبه, 06 تیر 1396 - Tue 06 27 2017
پیشنهاداتی برای حمایت از اساتید زن و شاغل

یک مدرس زن دانشگاه با اشاره به مشکلات اساتید زن دانشگاه گفت: تردد برای آنان بین شهرها هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی آسیب‌زاست بنابراین بهتر است به بومی‌سازی گزینش استاد توجه شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، دکتر شهناز نوحی در گفت‌وگو با ایسناافزود: اگر قرار است زنان در شهرستان‌های دیگر تدریس کنند باید مدت زمان خدمت آنها کمتر از 30 سال تعیین شود و امکان انتقال آنها به شهرهای خود نیز تسهیل شود.

این مدرس دانشگاه در ادامه گفت: زنان دانشگاهی قوانین برابری با همکاران مرد خود ندارند، به عنوان نمونه حق عائله‌مندی آنها متفاوت است.

وی با اشاره به توانایی جسمی زنان اظهار کرد: باید بپذیریم که در سطح جهان توانایی جسمی زنان از مردان  کمتر است بنابراین باید نمایندگان زن مجلس تلاش کنند این موضوع در ساعات کاری لحاظ شود اما زنان با وجود ساعت کاری مشابه با مردان از لحاظ حقوق دریافتی جنس دوم محسوب می‌شوند این در حالیست که لازم است با توجه به ویژگی‌های جسمی زنان ساعات کاری آنها کاهش یابد ولی دستمزد دریافتی آنها کمتر نشود.

این مدرس دانشگاه با اشاره به مرخصی زایمان زنان نیز، گفت: کودک از بازگشت زودهنگام مادر به محل کار آسیب می‌بیند در حالی قانون مرخصی زایمان 9 ماهه در کشور ما به طور کامل اجرا نمی‌شود. در جهان مرخصی دو ساله زایمان برای مادران در نظر گرفته می‌شود. این کار منافع زیادی برای مادر و کودک دارد.

نوحی در پایان اظهارکرد: اگر امکان افزایش مرخصی زایمان برای زنان وجود ندارد، نمایندگان زن می‌توانند ساز و کارهایی را فراهم کنند که دولت  پرستارهایی را برای زنان دارای فرزند خردسال استخدام کند البته این خدمات می‌تواند به دخترانی که از پدر و مادر از کارافتاده خود نگهداری می‌کنند نیز ارائه شود و حقوق و دستمزد این پرستاران را نیز دولت تقبل کند. در صورت ارائه این تسهیلات و امکانات آنها در محیط شغلی بهتر می‌توانند فعالیت کنند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2173376
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
4852
8557
163313
2173376
امروز: سه شنبه، 06 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .