امروز شنبه, 01 مهر 1396 - Sat 09 23 2017
بهبود رنگ های ترافیکی، انضباط اجتماعی و ارتقاء ایمنی

بهبود خط کشی، انضباط اجتماعی و ارتقاء ایمنی' شعارچهارمین همایش ملی رنگ های ترافیکی، خط کشی و ایمنی راه ها ومعابر است که در آن تازه های علمی و نوآوری ها درزمینه رنگ های ترافیکی از سوی متخصصان داخلی و خارجی ارائه می شود.

رنگ ترافیک عموما برای خط کشی خیابان ها استفاده می شود، این رنگ‌های نسل جدید برای ایجاد پوشش بافت درسطوح مناسب هستند و چون غلظت بالایی دارند، به سرعت خشک می‌شوند و بو ندارند.
رنگ ترافیک (بر پایه رزین های اکریلیک) انعطاف‌پذیر و به همین علت روی تمام سطوح از جمله سیمانی، گچی، صفحات کناف و هر سطح دیگری قابل اجرا است؛ پوشش ضد رطوبت ایجاد می کند، درمقابل نور خورشید یا uv مقاوم است و درنتیجه عمر بسیار بالایی دارد.
رنگ های ترافیکی دارای قابلیت های شست وشو، سرعت خشک شدن بالا، سهولت اجراء و قابل رقیق شدن با آب ، مقاومت فوق العاده در برابر سایش، سازگار با محیط زیست، قدرت پوشانندگی بسیار عالی، بدون بوی نامطبوع ، ساخته شده از بهترین مواد اولیه و فناوری بالا و خواص ضد باکتری و کپک است.
دکتر شهلا پازوکی فرد دبیرعلمی چهارمین همایش ملی رنگ های ترافیکی، خط کشی و ایمنی راه ها و معابر، روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت:رنگ های ترافیکی در ایران به لحاظ تولید در رده سوم قرار دارد.
وی بیان کرد: این رنگ ها هم به لحاظ اقتصادی و هم ایمنی در سطح شهر حائزاهمیت است و باید توجه خاصی به این رنگ ها به لحاظ صرفه جویی اقتصادی و ایمنی درمعابر شود.
پازوکی فرد افزود:خط کشی ها که جزء علائم افقی در علامت گذاری درسطح معابراست، می تواند هم نظم را در مسیر و معبر ایجاد کند و به دنبال آن کاهش تصادفات و کاهش زمان سفرهای شهری را به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه اولین همایش رنگ های ترافیکی درسال 85 برگزار شد، ادامه داد:هدف اصلی از برگزاری این همایش، بررسی مشکلات کیفی، پایداری و اجرای رنگ‌های مخصوص خط‌ کشی معابر و راه ها، بررسی نقایص در زمینه‌های مختلف تولید، اجرا و سرویس‌دهی نامناسب خط ‌کشی‌ها و همچنین برقراری زمینه تبادل نظر اساتید، پژوهشگران، متخصصان و صنعتگران بوده است.
وی گفت: درچهارمین دوره ازبرگزاری این همایش، حدود 80 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است که 12 مقاله آن در قالب سخنرانی و 28 مقاله نیز در قالب پوستر ارایه می شود.
پازوکی فرد اظهارکرد: در این همایش دو روزه هفت کارگاه آموزشی در زمینه شناخت رنگ ها ، رنگ های ترافیکی ، نظارت و اجرا خط کشی ها با حضور متخصصان داخلی و متخصصانی از کشور آلمان برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: این همایش فرصتی است مغتنم برای گردهمایی مسئولان، متخصصان، محققان،‌ تولیدکنندگان،‌ پیمانکاران، دانشجویان و تمامی کسانی که به نحوی با موضوع ایمنی، حمل و نقل و خط‌‌کشی‌های ترافیکی در ارتباط هستند تا در جریان تازه‌ترین پیشرفت‌های علمی-تحقیقاتی و دستاوردهای پژوهشی در داخل و خارج از کشور قرار گیرند.
دبیرعلمی این همایش با اشاره به اینکه این همایش از فردا به مدت دو روز در پژوهشگاه پلیمرو پترو شیمی ایران برگزار می شود، گفت: رنگ‌های ترافیکی و مسائل زیست محیطی، مواد اولیه، خواص و عملکرد رنگ‌ها و خط‌کشی‌ها، مهندسی ارزش و رنگ‌های ترافیکی، تازه‌های علمی و نوآوری‌ها، خط کشی، بهبود ایمنی و رفتارهای ترافیکی و تجهیزات ترافیکی پلیمری و سایر علائم عمودی از محورهای اصلی این همایش است.
وی با اشاره به اینکه کاربرد نانوفناوری در رنگ‌ها و خط‌کشی‌های ترافیکی یکی از موضوعات اصلی محورهای این همایش است افزود: از فناوری نانو به عنوان تازه های علمی و نوآوری ها برای بهبود خواص رنگ ها استفاده می شود.
وی گفت: خوشبختانه تولید کنندگان رنگ های ترافیکی در ایران نیز در این زمینه ورود کرده اند و تولیدات خوبی داشته اند و توانسته اند تاییدیه ستاد نانو و استانداردهای لازم را اخذ کنند.

*** رزین اکریلیک ریف
یکی از رنگ های ترافیکی نانویی رزین اکریلیک شرکت مجتمع صنایع شیمیایی ریف است ،این محصول رنگ ترافیکی سرد بر پایه نانو کامپوزیت رزین اکریلیک ترموپلاست است که دارای زمان خشک شدن سریع، دوام بالا، مقاومت عالی در شرایط جوی مختلف با پوشش و چسبندگی عالی بر سطوح آسفالتی و سیمانی است.
این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدی انواع رنگ و رزین در خاورمیانه است و دارای بزرگترین ناوگان اجرای خطوط ترافیکی در کشور است.

*** رنگ ترافیکی لوتوس
این محصول شرکت پیشگامان فناوری آسیا به عنوان رنگ ضد خش دارای افزودنی‌های معدنی در ابعاد نانویی است که باعث افزایش مقاومت به سایش این رنگ می‌شوند، افزودنی اصلی جهت ایجاد این خاصیت نانوکلی است.
هنگامی که دو سطح روی هم ساییده می‌شوند، نیروهای تریبولوژیکی روی سطوح اعمال می‌شود، محصول حاضر به عنوان رنگ ضد‌خش دارای افزودنی‌های معدنی در ابعاد نانویی است که باعث افزایش مقاومت به سایش این رنگ می‌گردد، این رنگ‌ها دارای دوره عمر بالا‌تر و کارائی بهتر ترافیکی است.این محصول توانسته تاییدیه نانو مقیاس و پروانه استاندارد را اخذ کند.

منبع : ایرنا

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2660411
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2197
5675
127475
2660411
امروز: شنبه، 01 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .