امروز سه شنبه, 25 مهر 1396 - Tue 10 17 2017
دو برابر پول سیگار و قلیان، صرف درمان زیان های آن می شود

 

عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با بیان اینکه دو برابر پول سیگار و قلیان، صرف درمان زیان های ناشی از آن می شود، گفت: برای حفظ نسل آینده همه ما مسئولیت داریم، نگذاریم جوانان این کشور به طرف سیگار و قلیان کشیده شوند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل ازایرنا ، محمد اسماعیل افشار پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران افزود: اگر یک ساعت قلیان کشیده شود معادل 70 نخ سیگار بدن ما صدمه می بیند، پس صدمه قلیان بسیار بیشتر از سیگار کشیدن است.
وی تاکید کرد: ته مانده توتون ها را پس از جمع آوری به لبنان می برند و پس از خواباندن آن در مواد معطر برای کسب سود سرشار آن را با 20 برابر قیمت به مردم می فروشند.
این عضو جمعیت مبارزه با مواد دخانی با اشاره به انواع بیماریهای مردم ناشی از مصرف سیگار و قلیان تاکید کرد: ورم کبد و سل از بیماری های مهمی است که انتقال دهنده آن قلیان است.
افشار با بیان اینکه هر سیگار نیم لیتر دود دارد و وقتی وارد بدن شد اجازه نمی دهد که اکسیژن به سایر اندام های بدن وارد شود گفت: دود سلول های قلب و مغز را از کار می اندازد و پس از آن زمینه سکته های قلبی و مغزی در بین جوانان بیشتر می شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: همه ما مسئولیم که در مقابل اعتیاد نسل جوان کشورمان مقابله کنیم و تمام مسئولان ملزمند با عزم ملی با این پدیده شوم مبارزه کنند تا جلوی اعتیاد بیشتر جوانان و آینده سازان کشور را بگیرند.
وی با بیان اینکه در واقع با کشیدن سیگار و قلیان جوانان و آینده سازان کشورمان خود کشی می کنند گفت: با ادامه این کار جوانان هم خودکشی می کنند و هم اینکه دیگرکشی می کنند.
به گفته وی، در کشور سالیانه 300 هزار میلیارد تومان صرف هزینه دود سیگار می شود و دو برابر پول سیگار و قلیان ما باید به درمان آن هزینه کنیم.
وی تصریح کرد: در حالی که شرکت های خارجی خرید وسایل پزشکی را برای ما تحریم کرده بودند، اما برای سرمایه گذاری در تولید سیگار تلاش می کنند تا علاوه بر کسب سود سرشاری جوانان ما را نیز گرفتار کنند.
افشار اظهارداشت: سیگار 85 بیماری در بدن به وجود می آورد و با غلیظ و لخته شدن خون سکته قلبی و یا مغزی در بین جوانان بیشتر می شود.
وی خواستار حفظ نسل جوان در مقابل اعتیاد به سیگار و قلیان شد و گفت: باید قبول کنیم هر جوانی که معتاد می شود فرزند ما است و اگر آنها معتاد شوند آینده کشور از آنها محروم می شود.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2810427
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5495
6937
120037
2810427
امروز: سه شنبه، 25 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .