امروز شنبه, 01 مهر 1396 - Sat 09 23 2017
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mehresab/public_html/templates/mehresaba/html/com_content/article/default.php on line 26

مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان کی افتتاح می‌شود؟

مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان کی افتتاح می‌شود؟

پروژه‌های کلنگ خورده و در انتظار اعتبار یکی از میراث‌های مشکل‌دار استان لرستان است که برخی از آنها سالیان سال است که معطل اعتبار مانده و چشم انتظار بهره‌برداری هستند .

به گزارش مهر صبا از ایسنا، یکی از این پروژه‌ها که سال‌ها از کلنگ‌زنی آن می‌گذرد، مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان بوده و در طی این سالیان در حصار وعده‌ها دست طلب از مسئولین برای جذب اعتبار دارد.

تکمیل باغ موزه دفاع مقدس مستلزم ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است

سرهنگ دلارام، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان درباره علل کندی احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان و روند کنونی ساخت این پروژه به خبرنگار ایسنا گفت: عملیات اجرایی مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان سال 1389 در خرم‌آباد آغاز شد و سال ۹۰ با انتخاب پیمانکار اجرای پروژه شروع شد که به دلیل کمبود اعتبارات این طرح نیمه تمام باقی مانده است .

وی اظهار کرد: به دلیل تأخیر در پرداخت اعتبارات برای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان روند ساخت آن در سال‌های گذشته متوقف شده بود .

دلارام با اشاره به اینکه مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان با عنوان "باغ موزه دفاع مقدس" کلنگ‌زنی شد، اضافه کرد: تکمیل این پروژه نیازمند اعتبارات استانی است. ۱۰ میلیارد تومان برای ادامه کار نیاز است .

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان خاطرنشان کرد: براساس مصوبه باید 50 درصد هزینه ساخت این پروژه توسط استان و 50 درصد نیز از ردیف اعتبارات بنیاد مرکز محقق شود .

  وی افزود: مساحت سایت پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان ۱۳۲ هزارمتر مربع است .

  دلارام ادامه داد: این پروژه شامل میدان رزم، ساختمان اداری مرکز فرهنگی، حسینیه، فضاهای عملیاتی و رزمی، نمایشگاه، کتابخانه و... است .

افتتاح این پروژه منوط به تحقق اعتبار است

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان افزود: در حال حاضر مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اتمام این پروژه منوط به جذب اعتبار است .

وی گفت: در سال گذشته یک میلیارد تومان اعتبار به صورت ریالی و یک میلیارد تومان اقدامات اجرایی از سوی استانداری لرستان برای احداث این طرح پرداخت شد .

دلارام اظهار کرد: تاکنون شش میلیارد تومان برای احداث این پروژه هزینه شده است .

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان یادآور شد: تاکنون فونداسیون، اسکلت، سقف‌ها، دیوارهای اطراف و دیوارهای داخلی این پروژه انجام شده است .

وی خاطر نشان کرد: برای نازک کاری،اسکلت باروها، نما، تأسیسات مکانیکی و برقی، انشعاب آب و برق، محوطه سازی اطراف و ... به اعتبار نیاز است .

شروع عملیات ساخت این پروژه نباید به صورت کلی استارت زده می‌شد

محمد اصلانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان نیز در این باره گفت: در سال گذشته یک میلیارد تومان اعتبار به پروژه احداث مرکز فرهنگی و گردشگری دفاع مقدس استان تزریق شد .

وی اضافه کرد: بنیاد حفظ آثار استان باید تلاش کند و از اعتبارات مرکز برای این پروژه جذب کند .

  اصلانی ادامه داد: شروع عملیات ساخت این پروژه نباید به صورت کلی استارت زده می‌شد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: باید از همان ابتدای احداث مرکز فرهنگی و گردشگری دفاع مقدس استان، کار را به صورت فاز به فاز پیش می‌بردند و در پایان هر فاز قسمت تکمیل شده افتتاح می‌شد .

تخصیص اعتبار به احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان

وی یادآور شد: احداث این مرکز پروژه بزرگی است که نیازمند حمایت مالی است و امسال از محل اعتبارات عمرانی برای آن اعتباری درنظر خواهیم گرفت .

اصلانی افزود: پیشرفت این پروژه در سال گذشته نسبت به سال‌های اخیر خوب بود و امیدواریم امسال نیز با تزریق اعتبار لازم فازهای پیش‌بینی شده به خوبی پیش برود .

انتهای پیام

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2663973
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5759
5675
131037
2663973
امروز: شنبه، 01 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .