امروز شنبه, 01 مهر 1396 - Sat 09 23 2017
فرماندار ویژه شهرستان میانه: معلمان نماد تعلیم و تربیت هستند

شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در مراسم تجلیل از مقام والای معلمان شهید، بازنشستگان و مدیران نمونه آموزش و پرورش منطقه میانه، معلمان را نماد تعلیم و تربیت در جامعه عنوان کرد.
 

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در مراسم تجلیل از مقام والای 22معلم شهید، 71  بازنشسته فرهنگی  و24 مدیرنمونه آموزش و پرورش منطقه میانه با تبریک هفته بزرگداشت هفته معلم و تبریک عید مبعث در سخنانی کلاس درس را به جبهه تشبیه کرد و گفت :در کلاس درس جبهه نور و نورانیت و علم وآگاهی دریک طرف (معلم) و در طرف دیگر تخته سیاه نماد جهل و نادانی و نماد تاریکی در یک طرف دیگر است  و این دو در مقابل هم قرار گرفته اند و تخته سیاه نماد جهل و نادانی وتاریکی است که توسط نوروعلم و سواد معلم ، سینه تخته سیاه  شکافته شده و جهل و نادانی از بین می رود و جامعه به نور می رسد.

وی به دیدگاه  دانشمندان علوم اجتماعی  در مورد نهادهای تاثیر گذار در تعلیم و تربیت فرزندان اشاره کرد و افزود: انسانی که متولد می شود نهادهای بزرگی  چون نهاد خانواده ، آموزش و پرورش ، نهاد دین وسیاست در جامعه بر روی او تاثیر می گذارند ونهاد تعلیم و تربیت به اقرار دانشمندان تاثیرش از نهادهای دیگر زیاد تر است اگر به تنهای و صدرصد هم نباشد مکمل نهاد های دیگر است اگر آموزش و پرورش نتواند وظیفه خود را بنحو احسن ادا کند نهاد جامعه و نهاد دین و سیاست معیوب بار خواهد آمد و در نتیجه جامعه ناقص بار خواهد آمد.

شکری در ادامه  بیان داشت: علمای جامعه شناس بر این عقیده هستند که نهاد تعلیم و تربیت هم خود به تنهای تاثیر گذاری بیشتری دارد و هم در توفیق دیگر نهاد ها تاثیر زیادی دارد و امروز معلمان ما نماد تعلیم و تربیت هستند که خوشبختانه توانسته اند جامعه را به این رشد فعلی  برسانند.

فرماندار ویژه شهرستان با بیان اینکه  شهید مطهری ضمن این که فیلسوف بود بلکه متکلم در علوم اسلامی بودند اظهار کرد: شهید استاد مطهری  تاریخ شناس و تئورسین بزرگ انقلاب اسلامی بعد ازامام (ره) بودند و یک مدیر اجرای قوی بود که متاسفانه این معلم را ا زدست ما گرفتند و رسالت این معلم بزرگ امروز برعهده معلمان است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در سخنانی بیان داشت : امروز وظیفه معلمان به تاسی از تعالیم و آموزه های شهید استاد مطهری آموزش علم به دانش آموزان ،تربیت و جامعه پذیری وتحمل مخالف خود در جامعه است.

وی با بیان اینکه معلمین در کنار مسئولیت اصلی می توانند دانش آموزان را بعنوان عضوی از جامعه امروزی و بعنوان مدیران آینده و آینده سازان جامعه، بعنوان فردی جامعه پذیر بار بیاورند گفت: در آن صورت است که معلمان توانسته اند به وظیفه خود عمل کنند یعنی دانش آموزان هم صاحب اندیشه باشند و هم به اندیشه ها ی دیگران احترام بگذارند و این فقط با دستان معلم امکان پذیر است.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2660432
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2218
5675
127496
2660432
امروز: شنبه، 01 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .