امروز پنج شنبه, 27 مهر 1396 - Thu 10 19 2017
محمدرضا حامدی: مردم رکن اصلی اقتصاد مقاومتی هستند و تحقق این شعار نباید صرفاً معطوف به دولت شود

در راستای عملیاتی شدن شعار سال و کیفی سازی برنامه های بسیج سازندگی، جمعی از مسئولین اجرایی و فعالان بسیج سازندگی با امام جمعه شهرستان میانه دیدار کردند.

  به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛  امام جمعه میانه در این دیدارگفت: ما اگر به عنوان افراد جامعه ایرانی، واقعاً به مسلمان بودن خود باور داشته و معتقد باشیم، بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی به راحتی از میان خواهد رفت.

   حجت الاسلام محمدرضا حامدی با بیان اینکه دشمنان درصدد گسترش اسلام هراسی در منطقه و جهان هستند، تصریح کرد: مطمئناً اگر مسلمانی ما در شناسنامه و شعار خلاصه شود، حاکمیت دین عقلی و کامل اسلام بر دنیا از محالات خواهد بود.

   حامدی دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به شعارسال مبنی بر اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، اظهار داشت: مردم رکن اصلی اقتصاد مقاومتی هستند و تحقق این شعار نباید صرفاً معطوف به دولت شود.

   وی افزود: دولتمردان خادمین مردم در راه رسیدن به اقتصادی مقاوم و داخلی هستند و باید با سیاستهای درست و برنامه ریزی قدم در این راه بگذارند.

   خطیب جمعه میانه همچنین با اشاره به این موضوع که جلسات و مراسمات در راستای اقتصاد مقاومتی در سال جاری باید بصورت منسجم و با کار دبیرخانه ای پیش برود، افزود: جلسات مداوم بدون خروجی و برنامه ریزی نخواهد توانست ما را به هدف برساند و می بایست در این راه با تقسیم وظایف امور مربوط با بحث اقتصاد مقاومتی در راستای پیشرفت و تعالی پیگیری گردد.

   امام جمعه میانه بر لزوم ارتباط با فعالین و نخبه های اقتصادی به منظور بهره مندی از پیشنهادها و تجربیات و ایده های نو در مسیر تحقق شعار سال تاکید کرد و افزود: ایجاد ارتباط با مراکز و واحدهای بزرگ صنعتی و برپایی نمایشگاه های فروش محصولات و صنایع تبدیلی، می تواند چرخه اقتصادی را رونق بخشیده و وضعیت بیکاری در جامعه را بهبود بخشد.

   حامدی اضافه کرد: در حالی که سیاست دولت کوچک سازی بدنه اداری خود می باشد، جوانان نباید با دست روی دست گذاشتن، چشم به کار دولتی داشته باشند. پوز عالی و جیب خالی؛ فرهنگی غلط است که غرب در بین جوانان ما نهادینه کرده که باید در راستای از میان برداشتن آن، کارهای فرهنگی تاثیر گذاری صورت گیرد.

    فرمانده سپاه میانه نیز با تشریح اقدامات گسترده بسیج و سپاه در راستای اقتصاد مقاومتی و توانمند سازی تولیدات بومی و فروش محصولات با ارائه گزارش عملکردی در این خصوص از اعطای بیش از ۳ میلیارد تومان وامهای اشتغال زایی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۴ خبر داد.

  جعفر غیابی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر ۳۰ درصد از محصولات باغی شهرستان به ضایعات تبدیل می شود، بر لزوم استقرار واحدهای صنایع تبدیلی و پایین دستی محصولات باغی تاکید کرد.

   وی از برنامه ریزی سپاه ناحیه میانه در سال ۹۵ و تقسیم بندی صنایع تبدیلی شهرستان در ۶ قطب مختلف خبر داد و از آمادگی بسیج سازندگی ناحیه در حمایت از طرح های اشتغالزایی و تولیدی در قالب اقتصاد مقاومتی خبر داد.

خبرنگار: سیدخلیل حسینی

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2821136
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2529
6161
130746
2821136
امروز: پنج شنبه، 27 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .