امروز سه شنبه, 06 تیر 1396 - Tue 06 27 2017
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: برنامه های اوقات فراغت باید بر اساس نیازسنجی و با مشارکت خود جوانان برنامه ریزی شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه بیان اینکه امروزه بحث غنی سازی اوقات فراغت جوانان از اهمیت خاصی برخوردار است تاکید کرد: برنامه های اوقات فراغت باید براساس نیازسنجی، علاقه مندی و مشارکت خود جوانان  در حوزه های مختلف برنامه ریزی شود.

 به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد امور جوانان شهرستان با محوریت اوقات فراغت  بر تعامل برون بخشی در موضوع اوقات فراغت جوانان اشاره کرده افزود: به غیر امور ورزش و جوانان و آموزش و پرورش دیگر دستگاههای ذیربط  می توانند با تعامل ، همکاری و مدیریت امکانات و با توجه به پتانسیلهای منطقه ضمن پرهیز از موازی کاری در زمینه بهتر اجرا شدن برنامه های اوقات فراغت برای جوانان گام بردارند.

وی با بیان اینکه باید زمینه حضور خود جوانان در مراتب برنامه ریزی اوقات فراغت را فراهم نموده و با جهت دادن  برنامه ها به سمت جلب مشارکت خانواده ها با محوریت کار و مهارت های زندگی، نشاط و شادابی را در بین آحاد افراد جامعه بخصوص جوانان گسترش دهیم افزود: از مدیران و معاونین انتظار می رود تا در چنین جلساتی از حضور مشاورین جوان ادارات خود استفاده کنند.

مشایخی با اذعان بر اینکه تجربه نشان داده که گذران صحیح اوقات فراغت در جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی بسیار مفید واقع می شود  از اعضای  ستاد ساماندهی جوانان خواست تا با برنامه‌ریزی دقیق و تدوین راهکارهای اجرایی برای بهبود وضع جوانان تلاش کنند.

وی گفت: اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عقیدتی و دیگر مسائل زیربنایی سبب خواهد شد تا دانش آموزان و جوانان جامعه مسیر درست را طی کرده و از آسیبهای اجتماعی به دور باشند.

مشایخی اظهارکرد: باید در برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان اولویتها  از قبیل به روز بودن اطلاعات در نظر گرفته شده همچنین از جوانان خصوصا قشر نخبه که بعنوان الگو برای عموم جوانان به شمار می روند در برنامه ریزیها استفاده شود.

وی  ایجاد بانک اطلاعاتی جوانان در ادارات و نهادهای شهرستان  برای جمع آوری اطلاعات جوانان موفق و نخبه و ارسال اطلاعات این جوانان به  دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان و تجلیل از این قشر موفق و نخبه در جشنواره های مختلف را  از اولویتهای دیگر در برنامه ریزی های ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان کرد.

 وی افزود: متولیان امور فرهنگی و تشکل های دولتی و غیر دولتی باید برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان تلاش مضاعف داشته باشند زیرا غنی سازی اوقات فراغت بستر توسعه، پیشرفت و شکوفایی هرچه بیشتر جامعه را فراهم می کند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه در خصوص کمک به انجمن مخترعین گفت:  اختصاص نمایشگاه به انجمن، وصل این انجمن به سرمایه گذاران، اعطای تسهیلات ارزان قیمت به این عزیزان و تسهیل امور سرمایه گذاری در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از جمله اموری است که در حمایت از این قشر باید انجام دهیم.

در ادامه این نشست هر کدام از مسئولان نیز در راستای  غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان  به ارائه پیشنهاد، نقطه نظر و اقدامات خود پرداختند.       

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2174257
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5733
8557
164194
2174257
امروز: سه شنبه، 06 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .