امروز چهارشنبه, 03 خرداد 1396 - Wed 05 24 2017
برگزاري همايش تجليل از منتخبين مسابقات قرآن و عترت ، فرهنگي و هنري ، علمي و كنكور در منطقه كاغذكنان

همايش تجليل از منتخبين مسابقات قرآن و عترت ، فرهنگي و هنري ، علمي و كنكور با حضور مدير كل محترم آموزش وپرورش استان آذربايجانشرقي دكتر پاشايي و اعضاي شوراي اداري بخش و شوراي آموزش وپرورش منطقه ، خانواده هاي محترم شهداء ، دانش آموزان منتخب و عده اي از فرهنگيان عزيز منطقه برگزار گرديد .
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از روایط عمومی منطقه ؛ در ابتداي اين مراسم آقاي احمدي رئيس آموزش و پرورش منطقه با عرض خير مقدم حضور ميهمانان ارجمند و تبريك پيشاپيش ميلاد حضرت مهدي (عج) گزارشي از مسائل آموزشي و پرورشي منطقه ارائه دادند .
ايشان معلمان منطقه را يكي از بهترين معلمان ياد نموده و فرمودند در سايه تلاش اين معلمان عزيز و دلسوز منطقه ، دانش آموزان به رتبه هاي برتري رسيده اند . احمدي معلمان و دانش آموزان منطقه را انسانهاي روشن و پركار ياد نموده و اظهار نمودند در آموزش وپرورش منطقه همه معلمان و دانش آموزان دور از تمامي مسائل حاشيه اي در حوزه تعليم و تربيت فقط در پي كسب علم و فضيلت بوده و وقار آموزش و پرورش را بعنوان مجموعه اثر گذار حفظ نموده اند .
ايشان در بخشي از سخنان خود به افتخارات و رتبه هاي كسب شده در آموزش و پرورش پرداخته و بيان فرمودند همه اين موارد در عين حالي كه با محروميت هاي مختلف امكاناتي در منطقه روبرو هستيم به همت والاي معلمان و تلاش مضاعف دانش آموزان كسب شده و الحمد لله در قافله آموزش و پرورش استان جزء فعالين اين قافله مي باشند .
در ادامه حاج آقا كريمي نماينده محترم امام جمعه شهرستان در شوراي آموزش و پرورش در طي سخناني به اهميت علم و دانش و كار ارزشمند معلمان مطالبي بيان فرمودند .
در بخشي از اين مراسم حاج آقا پاشايي مدير كل محترم آموزش وپرورش استان ضمن تشكر از حضار و تبريك اعياد در ابتداي فرمايشات خود با بيان اينكه خوشحالم در جمع معلمان و دانش آموزان و مسئولين بخش كاغذكنان حضور دارم به تبيين اينكه توسعه پايدار چيست ؟مدرسه كجاست ؟ تربيت چه چيز نيست ؟ و دانش آموز چه ويژگي دارد پرداخته . و توسعه پايدار را سواد بيشتر و فقر كمتر دانسته و تعليم و تربيت را حركت به سوي تعالي معنا نمودند ايشان معلمان و دانش آموزان را خطاب قرار داده و فرمودند مبناي حركت به سوي افق هاي روشن و محور توسعه ، تعليم و تربيت مي باشد .
پاشايي مدير كل محترم فرمودند جهت ساختن جامعه اول بايد حوزه تعليم و تربيت را فعال نمود و فرمودنددر حوزه تربيت بايد متعلم خود تربيت يافته باشد و بعد بقيه و ديگران را تربيت نمايد ايشان با بيان حديثي از مولا علي ( ع) كه هركس به عنوان معلم در پي تربيت و ساخت ديگران است اول بايد به ساخت خود بپردازد .حاج آقا پاشايي مدرسه را جايگاه علم و ايمان ياد نموده و راه موفقيت را در نظم و ايمان وتلاش دانسته و فرمودند كساني به موفقيت رسيدند كه از اين سه مسير عبور كردند ايشان در بخشي از فرمايشات خود فرمودند يكي از راز هاي موفقيت آموزش و پرورش و تربيت، محبت مي باشد با عنايت به اينكه معلم عنصر كليدي تعليم و تربيت مي باشد هر جامعه اي كه در برابر معلم و علم و دانش كرنش نمايد حتماً آن جامعه موفق خواهد بود .
مدير كل محترم آموزش و پرورش در بخش ديگري از فرمايشات خود فرمودند 134 مدرسه در استان با يك نفردانش آموز داير مي باشد . پوشش تحصيلي در استان بالاي 99 درصد مي باشد كه خود نشان از عدالت آموزشي در استا ن مي باشد . نزديك به يك چهارم پژوهشسرا هاي دانش آموزي ايجاد شده در سال 94 در كشور مربوط به آذربايجانشرقي است .
حاج آقا پاشايي در بخش ديگري از فرمايشات خود به اقدامات انجام يافته رفاهي در استان پرداخته و افتتاح در مانگاه فرهنگيان ، باشگاه فرهنگيان و هفت خانه معلم در دست افتتاح را در اين راستا ياد نمودند. حاج آقا پاشايي مدير كل محترم آموزش و پرورش استان در مورد آموزش و پرورش كاغذكنان اظهار نمودند خوشبختانه اخيرا در جمع شوراي معاونين استان بحث ارزيابي كه از عملكرد مناطق استان داشتيم منطقه كاغذكنان خوب و موفق ارزيابي گرديد ايشان فرمودند در اين منطقه علي رغم محروميت هايي كه وجود دارد ، اما هماهنگي و يكدلي و يك رنگي و مخصوصا كار سيستمي كه در منطقه وجود دارد باعث شده اقدامات خوبي در منطقه انجام پذيرد ايشان فرمودند در جهت كمك به اقدامات موثر آموزش و پرورش منطقه انشا الله سعي خواهم كرد در بخش سرانه دانش آموزي و شبانه روزي ها و پژوهش سراي دانش آموزي منطقه را تقويت نماييم .
 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

1957378
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5849
7410
164872
1957378
امروز: چهارشنبه، 03 خرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .