امروز جمعه, 07 آبان 1395 - Fri 10 28 2016
برگزاري همايش تجليل از منتخبين مسابقات قرآن و عترت ، فرهنگي و هنري ، علمي و كنكور در منطقه كاغذكنان

همايش تجليل از منتخبين مسابقات قرآن و عترت ، فرهنگي و هنري ، علمي و كنكور با حضور مدير كل محترم آموزش وپرورش استان آذربايجانشرقي دكتر پاشايي و اعضاي شوراي اداري بخش و شوراي آموزش وپرورش منطقه ، خانواده هاي محترم شهداء ، دانش آموزان منتخب و عده اي از فرهنگيان عزيز منطقه برگزار گرديد .
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از روایط عمومی منطقه ؛ در ابتداي اين مراسم آقاي احمدي رئيس آموزش و پرورش منطقه با عرض خير مقدم حضور ميهمانان ارجمند و تبريك پيشاپيش ميلاد حضرت مهدي (عج) گزارشي از مسائل آموزشي و پرورشي منطقه ارائه دادند .
ايشان معلمان منطقه را يكي از بهترين معلمان ياد نموده و فرمودند در سايه تلاش اين معلمان عزيز و دلسوز منطقه ، دانش آموزان به رتبه هاي برتري رسيده اند . احمدي معلمان و دانش آموزان منطقه را انسانهاي روشن و پركار ياد نموده و اظهار نمودند در آموزش وپرورش منطقه همه معلمان و دانش آموزان دور از تمامي مسائل حاشيه اي در حوزه تعليم و تربيت فقط در پي كسب علم و فضيلت بوده و وقار آموزش و پرورش را بعنوان مجموعه اثر گذار حفظ نموده اند .
ايشان در بخشي از سخنان خود به افتخارات و رتبه هاي كسب شده در آموزش و پرورش پرداخته و بيان فرمودند همه اين موارد در عين حالي كه با محروميت هاي مختلف امكاناتي در منطقه روبرو هستيم به همت والاي معلمان و تلاش مضاعف دانش آموزان كسب شده و الحمد لله در قافله آموزش و پرورش استان جزء فعالين اين قافله مي باشند .
در ادامه حاج آقا كريمي نماينده محترم امام جمعه شهرستان در شوراي آموزش و پرورش در طي سخناني به اهميت علم و دانش و كار ارزشمند معلمان مطالبي بيان فرمودند .
در بخشي از اين مراسم حاج آقا پاشايي مدير كل محترم آموزش وپرورش استان ضمن تشكر از حضار و تبريك اعياد در ابتداي فرمايشات خود با بيان اينكه خوشحالم در جمع معلمان و دانش آموزان و مسئولين بخش كاغذكنان حضور دارم به تبيين اينكه توسعه پايدار چيست ؟مدرسه كجاست ؟ تربيت چه چيز نيست ؟ و دانش آموز چه ويژگي دارد پرداخته . و توسعه پايدار را سواد بيشتر و فقر كمتر دانسته و تعليم و تربيت را حركت به سوي تعالي معنا نمودند ايشان معلمان و دانش آموزان را خطاب قرار داده و فرمودند مبناي حركت به سوي افق هاي روشن و محور توسعه ، تعليم و تربيت مي باشد .
پاشايي مدير كل محترم فرمودند جهت ساختن جامعه اول بايد حوزه تعليم و تربيت را فعال نمود و فرمودنددر حوزه تربيت بايد متعلم خود تربيت يافته باشد و بعد بقيه و ديگران را تربيت نمايد ايشان با بيان حديثي از مولا علي ( ع) كه هركس به عنوان معلم در پي تربيت و ساخت ديگران است اول بايد به ساخت خود بپردازد .حاج آقا پاشايي مدرسه را جايگاه علم و ايمان ياد نموده و راه موفقيت را در نظم و ايمان وتلاش دانسته و فرمودند كساني به موفقيت رسيدند كه از اين سه مسير عبور كردند ايشان در بخشي از فرمايشات خود فرمودند يكي از راز هاي موفقيت آموزش و پرورش و تربيت، محبت مي باشد با عنايت به اينكه معلم عنصر كليدي تعليم و تربيت مي باشد هر جامعه اي كه در برابر معلم و علم و دانش كرنش نمايد حتماً آن جامعه موفق خواهد بود .
مدير كل محترم آموزش و پرورش در بخش ديگري از فرمايشات خود فرمودند 134 مدرسه در استان با يك نفردانش آموز داير مي باشد . پوشش تحصيلي در استان بالاي 99 درصد مي باشد كه خود نشان از عدالت آموزشي در استا ن مي باشد . نزديك به يك چهارم پژوهشسرا هاي دانش آموزي ايجاد شده در سال 94 در كشور مربوط به آذربايجانشرقي است .
حاج آقا پاشايي در بخش ديگري از فرمايشات خود به اقدامات انجام يافته رفاهي در استان پرداخته و افتتاح در مانگاه فرهنگيان ، باشگاه فرهنگيان و هفت خانه معلم در دست افتتاح را در اين راستا ياد نمودند. حاج آقا پاشايي مدير كل محترم آموزش و پرورش استان در مورد آموزش و پرورش كاغذكنان اظهار نمودند خوشبختانه اخيرا در جمع شوراي معاونين استان بحث ارزيابي كه از عملكرد مناطق استان داشتيم منطقه كاغذكنان خوب و موفق ارزيابي گرديد ايشان فرمودند در اين منطقه علي رغم محروميت هايي كه وجود دارد ، اما هماهنگي و يكدلي و يك رنگي و مخصوصا كار سيستمي كه در منطقه وجود دارد باعث شده اقدامات خوبي در منطقه انجام پذيرد ايشان فرمودند در جهت كمك به اقدامات موثر آموزش و پرورش منطقه انشا الله سعي خواهم كرد در بخش سرانه دانش آموزي و شبانه روزي ها و پژوهش سراي دانش آموزي منطقه را تقويت نماييم .
 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

640445
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2543
5364
142542
640445
امروز: جمعه، 07 آبان 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .